tomaszr2005 Opublikowano 18 Marca 2013 #331 Opublikowano 18 Marca 2013 Jest to początek okrzemek.Z czsem to ustąpi albo i nie.
Renton Opublikowano 18 Marca 2013 #332 Opublikowano 18 Marca 2013 To fajnie. Wszystko co nie będzie szkodliwe dla ryb jestem w stanie pokochać i nie mam zamiaru czyścić wapieni. Niech sobie rośnie. Dzięki,
waszek18 Opublikowano 18 Marca 2013 #333 Opublikowano 18 Marca 2013 U mnie okrzemki minely po kilku miesiącach
Renton Opublikowano 18 Marca 2013 #334 Opublikowano 18 Marca 2013 Jak dla mnie mogą siedzieć nawet rok :-). Wiedziałem, że nie mam co liczyć na wiecznie biały wapień i chciałbym jak najmniej ingerować w to co się dzieje w zbiorniku, a nie szkodzi.
marckas Opublikowano 27 Marca 2013 #336 Opublikowano 27 Marca 2013 Witam podłącze się do tematu Dosłownie znikąd (wczoraj ładnie i czysto a dzisiaj.....) pojawiły mi się na piasku, kamieniach rdzawe plamki przede wszystkim w miejscu dobrego naświetlenia oraz dodatkowo na górze kamieni pojawił się zielonkawy nalot Akwarium 240l podłoże piasek kwarcowy, wystrój kamień filipiński. Akwarium zalane 10 dni temu (czyli dojrzewające), oświetlenie 2x39W 10h na dobę. Czy zmniejszenie ilości naświetlania może pomóc w tym przypadku ? Czy może jest to przypadłość dojrzewającego akwa którą nie należy się martwić lub proszę o radę jak skutecznie przeciwdziałać? Dodatkowo zielonkawy nalot - zapewne kolejne glony, a jeszcze ryb nie ma... Proszę o radę.
waszek18 Opublikowano 27 Marca 2013 #337 Opublikowano 27 Marca 2013 Okrzemki. Wstaw zdjęcia jak możesz.
marckas Opublikowano 27 Marca 2013 #338 Opublikowano 27 Marca 2013 Pierwsza fotka widok na piasek, druga na kamień (w rzeczywistości jest bardziej zielono). Zastanawiam się czy nie za mocne jest oświetlenie (skoro wychodzi przede wszystkim w miejscu intensywnego naświetlenia)
Renton Opublikowano 27 Marca 2013 #339 Opublikowano 27 Marca 2013 Okrzemki jak się patrzy :-). U mnie pojawiły się po ok 3 tygodniach - zamieściłem zdjęcie kilka postów wstecz. Po 4 tygodni pojawiły się na nich zielone punkciki i mam nadzieję, że to zielenice - na żwirze i piaski nic się nie pojawiło. Pewnie za jakiś czas (miesiące) okrzemki znikną. Na wapieniu filipińskim nie zawsze glony wyglądają ok. bo widziałem już wiele zdjęć w necie z glonami na tym kamieniu. Ale kto co lubi. Dopóki nie pojawia się coś co może zaszkodzić rybom zostawiłbym wszystko swojemu biegowi - mi się podoba. Na czyszczenie wapienia się nie nastawiaj bo to nie ma sensu.
marckas Opublikowano 27 Marca 2013 #340 Opublikowano 27 Marca 2013 Dzięki, czyli jak rozumiem, okrzemki przejdą (prawdopodobnie) w zielenice - a z tym nie da się nic zrobić - i będzie zielonkawo? Co ciekawe skoro okrzemki wychodzą przy niedostatecznym oświetleniu, to dlaczego pojawiły się tylko w najbardziej naświetlonych miejscach? Ponadto proces przemiany zachodzi w przerażającym tempie, wczoraj nic a dzisiaj "okrzemki" i zielonkawo się robi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się