Skocz do zawartości

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

..jako że okrzemki - to się cieszę... z NO2 sprawa trochę pogmatwana...4 dni temu poleciało do..0,1!

4 pysie padły (chyba te najsłabsze), ja szybka podmiana, od wtorku leje nitrivec.. wczorajsze testy - na oko 0,07 (kolor testu między 0,05 a 0,1).

dzis planuję niewielką podmiankę..i zobaczymy..Ryby żywe, wesołe.. może się ustabilizuje.


wiem gdzie tkwi mój błąd.. za dużo ryb naraz trafiło do zbiornika i równowagę szlag trafił..kolejna przestroga dla niecierpliwców..

pytanie mam jeszcze - tak z ciekawości - jak u Was pachnie woda? u mnie glonem.. no i się zastanawiam czy to ok ..


ps. meth - NO3 spadlo do ok 30 po podmianie...pilnuje tego! ale chyba pomyślę nad jakimś denitryfikatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - okrzemki to znak dojrzałego zbiornika ?? błagam nie powtarzajcie tego przecież te posty czytają ludzie, którzy mają zbyt małe doświadczenie aby znać się na takich żartach. Okrzemki pojawią się zawsze przy twardej wodzie i sprzyjających warunkach oświetleniowych nawet na drugi-trzeci dzień od zalania zbiornika (wiążą krzem, który jest im niezbędny) potem dopiero po woli ustępują miejsca zielenicom - które z kolei potrzebują azotanów.


U mnie woda pachnie ... hmmm .... wodą :) A tak poważnie to jest praktycznie bezwonna, ustabilizuje ci się akwa, znikną okrzemki to i zapach powinien się "unormować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dałem się nabrać...heh..

w każdym bądź razie dzięki za info,

cezarix - faktycznie okrzemki weszły momentalnie za sinicami (te miałem przez 5 dni, jeszcze bez ryb, 4 dni zaciemnienia i pomogło.) i rozrastają się w zawrotnym tempie .

zatem czekam na ich odejście - co już chyba powoli następuje (na kamieniach pojawiają się powoli jasnozielone plamy..mam nadzieję, że wspomniane przez Was zielenice)

no i czekam na "unormowanie" sie zapachu - fakt - aż tak go nie czuć (jak "wącham" wodę, na zewnątrz akwa praktycznie niewykrywalny, żona nie krzyczy;)


no i batalii o NO2 ciąg dalszy...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomożecie mi w walce z tym czymś...??

Znajomy postawił że przyczyna tego oglonienia jest brak ruchu wody lub zbyt mały ruch.Poprawiłem wszystko.Wode podmieniam co tydzień w ilości około 25%(akwe 120x40x50)

Może przyczyna tkwi gdzie indziej ??

p1040039yx9.th.jpg


p1040040rj1.th.jpg

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to sinice. Ruch wody nie jest przyczyną ich powstawania. Zalecam zaciemnienie na 3-4 dni, niepodawanie pokarmu. powinno pomóc. ogólnie poczytaj na forum było o tym dużo. ja nie polecam tylko panicznego sięgania do chemiii od razu. pilnuj napowietrzania i zaciemnienie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie moge sie wykazac zdjeciem, ale sprobuje opisac glony, ktore pojawily sie u mnie na kamieniach. Sa bardzo charakterystyczne. Wystepuja one u mnie tylko na kamieniach, na ich gornych obszarach,tych najbardziej narazonych na swiatlo ze swietlowek ( power i aqua glo). glony wystepuja w postaci jakby malej , bardzo gestej trawki, jakby male geste wloski, co tworzy efekt dywaniku i sa koloru ciemno brazowego, ciemno szaro-brazowego. Nigdy wczesniej sie z takimi nie spotkalem, czasami nawet pyski sobie je podjadaja i nic im nie jest. Na poczatku sie cieszylem bo zaczyly sie pojawiac razem z pieknym zielonym glonem na kamieniach , teraz jednak zaczynaja chyba go zarastac. Bede wdziecnzy za pomoc w identyfikacji, albo chociaz jak ktos moglby mi podac pare mozliwosci, to postaram sie dalej cos poszperac, dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.