Skocz do zawartości

meth

Użytkownik
  • Postów

    1 433
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O meth

  • Urodziny 01.08.1980

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia meth

11

Reputacja

  1. Zgoda - oczywiście, ale co ja tam mam Natomiast może dodać do zdjęć button "share fb"? Ty będziesz mógł bez problemu i pytania linkować do lepszych zdjęć, a przypadkiem może ktoś jeszcze kliknie i zacznie reklamować klub na swoim facebook'u.
  2. meth

    meth 3-sta

    może się "klikło", spoko nie przywiązuje do ocen zbyt wielkiej wagi. ;) Co do kamieni, były już w poprzednim akwarium i ich szkodliwego działania nie zauważyłem,a tutaj akurat te przebarwienia to glony
  3. I wyzwał mnie od idioty... Jasnowidz?
  4. Hmm albo pływają albo są martwe? Imho trudno winić tutaj samice, jeśli dobrze rozumiem swoje zadanie wypełniła, młode donosiła, padły po wypuszczeniu? Szukałbym przyczyn gdzie indziej Przy takich pytaniach dobrze jest podać przynajmniej te podst. dane, akwarium, parametry, samica w ogólnym czy kotniku...
  5. meth

    malawi.pl

    Zaburzenia psychosomatyczne, które akurat w tym wypadku prowadzą do śmierci...
  6. Ogólnie to jestem zdania jak mirkot999, ale zdaje się biologa "na sznurkach" ma smurv i mu się sprawdza.? Co do samej powierzchni była kiedyś mowa o 1000m2 potem o boisku - czyli, że więcej niż np supstrat pro, ale nie same m2 są ważne...
  7. Generalnie system Venturiego cichy nie jest, można to trochę ograniczyć, zmniejszyć za pomocą właśnie tego "lejka" zależnie od jego konstrukcji - np w szutach, aquaelach ciężko się to to ustawia, ale np w blumodular wymyślili sprytny system. (niewiem może w lepszych filtrach jest coś jeszcze lepszego) Jednak nie musisz w ogóle używać tego typu napowietrzania, zastępując go np ruchem tafli - sam musisz ocenić czy to u ciebie wystarczy. U mnie normalnie wystarcza sam ruch tafli, ale ostatnio z uwagi na temperatury "Venturi" także furkocze. Sam dzwięk mnie zresztą nie wkurza (raczej usypia), gorzej natomiast z chmarą wszędobylskich pęcherzyków
  8. Dobra. Co do NO3 - to może być na niewłaściwym poziomie mimo dobrze spełniającego swoją rolę kubełka (nitryfikacja), albo właśnie dlatego
  9. Jak się popatrzy na zdjęcia w BTN lub Aqualex to od saulosi różni się sporo przy czym w tych dwóch wydaniach wygląda imho różnie na fotach.
  10. W moim przypadku wszystko zależy od 2.5 - latka, jakieś 2 tyg. przyzwyczajały się do jego "żywiołowego trybu życia", teraz jeszcze czasami potrafi je zaskoczyć. Mam też drugie akwa w pomieszczeniu gdzie ryby mają totalny spokój, tylko ja tam bywam 1-2 razy dziennie, płochliwość ryb o niebo większa.
  11. Spot może być, aurora też, membe sobie odpuść przynajmniej na razie, chyba że masz stuprocentowo pewne źródło.
  12. meth

    Urlop

    Radziłbym ci jednak dla urlopowego dokarmiacza przygotować małe porcje pokarmu suchego. A tak na marginesie - "3 kosteczki" to nie za dużo dla 9 ryb?
  13. Jak otwór w dnie to i komin - znowu za dużo wody ci z akwarium nie wyleci
  14. meth

    MALAWI PO ROKU

    Na duży minus żwir, na trochę mniejszy korzeń. Przeciwnikiem korzeni nie jestem ale trzeba by go jakoś zaaranżować inaczej
  15. Tak obserwuje swoje ryby i powiem wam, że ryby zdecydowanie mniej kopią jak mają kryjówki które im pasują i zajęcie czyli konkurenta i haremik niezbyt mały
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.