Witaj.
Żadne czyściki magnetyczne !
Gdy ziarenko piasku dostanie się między szybę a czyścik to katastrofa wizualna gotowa. Lepiej kupić gąbkę do mycia garów ( 2 zł za 10 sztuk) wsadzić łapkę do akwa, wyczyścić i spokój duszy...
Pozdro.Gorol
Matko i córko..... nie dociera nic do Ciebie z poprzednich postów oraz linka podanego przez Hariego ?
Donice zasyp keramzytem. Jest od kupienia w sklepach ogrodniczych za ok 1 zl/1kg. Potrzebujesz niewiele. Więc i koszt niewielki. Rośliny posadź w keramzycie BEZ koszyków... Bo niby czemu mają służyć te koszyki ?
Po raz kolejny napiszę : tak, możesz przyciąć bryłę korzeniową.
Nie mam pretensji. Tylko prosisz o radę, pomagam a ty się w kółko o to samo pytasz. btw.masz rośliny z uprawy ziemnej czy z hypo ? Ja nigdy nie doświetlałem donicy, gdyż miałem wielkie okno balkonowe na południe, z którego światło padało na bok donicy. Ale światło czerwone jest jak najbardziej wskazane.
No jak ile Tak, aby rośliny były zasadzone w keramzycie ( bo rozumiem, że masz keramzyt w donicy ) , a końcówki korzeni były delikatnie zamoczone w przepływającej wodzie.
Przyczyną słabego wzrostu może być zbyt wysoki poziom wody w donicy.Odszukaj sobie mój artikl na temat hydroponiki, tam wszystko opisałem dokładnie Nawet był post na forum z aktualizacją wyglądu kwiatów
Mą hydroponikę zasiedlały: trzykrotka, bambus, skrzydłokwiat. Rośliny o szybkim wzroście, przesadzone z uwaga!!! uprawy ziemniej.
Z resztą co tu dużo gadać, mój artikl wisi (albo wisiał) na serwisie: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_k..._sposobem.html
Życzę przyjemniej lektury
Nie masz racji. Większość malawistów kupuje właśnie narybek w ilośći odpowiedniej do docelowego składu gatunku. Wiadomo, że samców z reguły więcej "się zrobi" niż samiczek, dlatego kupujemy na docelowy harem 1+4-5 ok. 10-13 sztuk młodzieży.
Cała frajda polega też na obserwowaniu wybarwiania się maluchów oraz zdobywaniu rewirów