lexo Opublikowano 30 Listopada 2008 #51 Opublikowano 30 Listopada 2008 a czyszczenie, skrobanie nic nie da?
sabotage Opublikowano 30 Listopada 2008 #52 Opublikowano 30 Listopada 2008 Wapien filipinski ma dosc ciezka do czyszczenia struktore - odpusc i pokochaj Za miesiac na wapieniach nie bedzie kilku kropek (jak teraz) tylko CALE beda brazowe, potem zielone, potem moze brunatno-czerwone.. itd:D EDIT: TO sa okrzemki, reszte pytan zadawaj w innych topikach dzialu, ten jest tylko do identyfikacji.
olewka Opublikowano 1 Grudnia 2008 #53 Opublikowano 1 Grudnia 2008 pogubiłem sie juz w tej identyfikacji więc moze ktos mi podpowie co to za gloniki i czy powinienem się ich pozbyć
mars Opublikowano 1 Grudnia 2008 #54 Opublikowano 1 Grudnia 2008 Tak jak Ci pisałem w drugim topiku to okrzemki, co do pozbywania się ich to w wielkim skrócie .... jest to bezcelowe i raczej Sysyfowe zadanie .... mimo że sa małe to i tak nie dzasz im rady z czasem na tych kamieniach i tle pojawią się inne organizmy ... opcja ze tło bedzie czyste a kamienie białe jest w Malawi niewykonalna
olewka Opublikowano 1 Grudnia 2008 #55 Opublikowano 1 Grudnia 2008 taka opcja sterylnego akwa mnie nie interesuje ale za tydz pokarze wam jak wygląda moja szyba
drapik Opublikowano 4 Grudnia 2008 #56 Opublikowano 4 Grudnia 2008 Witam. Proszę o opinię bardziej doświadczonych niż ja. Ostatnio pojawiły się na wapieniach w moim domowym malawi zielone glony. Wyglądają świetnie i nadają klimat zbiornikowi. Czytałem na forum , że to porządany gość w akwarium , ale chciałem się upewnić czy ten rodzaj też jest ok?? Akwarium nie ma roślin tylko goła skała wapienna i drobny żwirek na dnie z domieszką piasku. Dodam , że wszystkie parametry wody są ok. Z góry dzięki za pomoc. tu jest zdjęcie : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb4 ... c2212.html
yaro Opublikowano 4 Grudnia 2008 #58 Opublikowano 4 Grudnia 2008 Proszę o opinię bardziej doświadczonych. Niz Ci co się już tu wypowiadali ?? To chyba bardziej nie znajdziesz
weapster Opublikowano 5 Grudnia 2008 #59 Opublikowano 5 Grudnia 2008 co wy na to, okrzemki już mam teraz zaczyna to wyłazić (skok no2)
mars Opublikowano 5 Grudnia 2008 #60 Opublikowano 5 Grudnia 2008 co wy na to, okrzemki już mam teraz zaczyna to wyłazić (skok no2) no i dla mnie tak na oko to są sinice, tym bardziej jak się szybko pojawiły [zielenice potzrebują więcj czasu aby się rozrosnąć] ale że na oko jeden umarł, to sprawdz konsystencje i jak tzryma się podłoża, sinice mają glutowato/kiślowata konsystencje i dość łatwo chodzą z podłoża jęsli nie ejst ono chropowate.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się