Skocz do zawartości

bobasxx

Klubowicz
  • Postów

    334
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O bobasxx

  • Urodziny 23.09.1984

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kazimierz Biskupi
  • Moje akwarium
    720l, filtracja za tłem, tło strukturalne plus otoczaki.
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Krzysiek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia bobasxx

  1. Ja osobiście wolę taki trochę „mroczny” klimat w akwarium Malawi. Najbardziej mi się podoba jak boki są przyciemnione, celowo zastosowałem u siebie krótszą lampę. Ale tak jak wcześniej pisałem, ma się Tobie podobać, rybom raczej wszystko jedno, chyba że będziesz świecił całą dobę i bardzo mocno, to raczej będzie im przeszkadzać.
  2. Ja bym zrezygnował jedynie z UV. Zielony na minimum, a resztę ustawić żeby się podobało wizualnie. Czerwony i niebieski fajnie podkreślają ubarwienie ryb.
  3. bobasxx

    Licytacja.

    50zł
  4. Generalnie ustaw jak się Tobie podoba. W naszym biotopie glony są porządane, bo ryby uwielbiają je skubać, zawsze lampę można przesunąć trochę do tyłu, żeby na przedniej szybie nie rosły. Nie znam tej konkretnej lampy, ale ja używam sterownika oświetlenia, który symuluje zmierzch i świt. Mam belkę na power ledach i maksymalnie świecę na 70% mocy.
  5. Dzień dobry, chciałabym przekazać na licytację na rzecz Klubu pokarm marki Naturefood. Wersja dla mięsożerców w rozmiarze L, 280g. Data ważności widoczna na zdjęciu. Cena wywoławcza to całe 5zł, koniec licytacji 21.06. godzina 20:00 Koszty transportu biorę na siebie, licytujecie tylko przedmiot, osoba która wygra aukcje wpłaca pieniążki na moje konto/blik na numer, a ja przekazuję całą kwotę jako darowiznę na Klub i wysyłam do paczkomatu. Zapraszam do licytacji.
  6. bobasxx

    Moduł skalny od Aqudan

    Dzień dobry, chciałabym przekazać na licytację na rzecz Klubu moduł dekoracyjny, imitacja skały wykonany przez Daniela z AquaDan. Moduł jest wykonany z włókna szklanego, pokryty żywicą. Jest samozatapialny, pusty w środku. Może być wykorzystywany jako dekoracja lub po odpowiednim nawierceniu, jako moduł filtracyjny. Krawędź modułu pokryłem bezbarwnym sylikonem akwarystycznym, bo miałem go umieścić na tylnej szybie, ostatecznie nie trafił do akwarium. Kupowałem go w zestawie, ale jego cena u producenta to 300 zł. Wymiary widoczne na zdjęciach. Cena wywoławcza to 30 zł, koniec licytacji 21.06. godzina 20:00 Koszty transportu biorę na siebie, licytujecie tylko przedmiot, osoba która wygra aukcje wpłaca pieniążki na moje konto/blik na numer, a ja przekazuję całą kwotę jako darowiznę na Klub i wysyłam do paczkomatu. IMG_0396.mov Może ktoś się zastanawia nad modułami od tego producenta, można za nieduże pieniądze kupić i pomacać ten produkt. Zachęcam do licytacji.
  7. Jakże mogłoby być inaczej Jedyny słuszny kierunek
  8. Muszę zakończyć ten wątek, bo akwarium i jego mieszkańcy zostali sprzedani Trochę mi żal, a trochę czuję satysfakcję, bo mogę wystartować z nowym zbiornikiem
  9. A miałeś w środku jakieś media, chociaż gąbkę? Jeśli nie to chyba normalne, bo pompa zasysa z dołu komory.
  10. Wydaje mi się, że całość pójdzie jeszcze do tyłu i okno się otworzy.
  11. Wow, mega Włożenie tych kamlotów do środka, to będzie dopiero wyzwanie. Z tym panelem z boku, dobry pomysł ale chyba trochę za duży. Ale w sumie filtracji nigdy za wiele Trzymam kciuki
  12. bobasxx

    Test NH3 Salifert

    @Przemysław Woźniak a kupiłeś taki test jak ten mój wyżej, czy ten ze zdjęcia:
  13. bobasxx

    Test NH3 Salifert

    Hej, czy ktoś z Was używał testu jak na zdjęciu ?Czy możliwe że nie nadaje się do słodkiej wody ? Test nowy, z datą do 06.2027r. Cztery tygodnie temu odpaliłem sumpa 240 l pod nowy zbiornik, bakterie Prodibio Biodigest i suchy pokarm co trzy dni szczypta. Badałem wodę co kilka dni testem ze zdjęcia, ale nic się nie działo. W sumie wszystko nowe, więc myślałem że potrzeba czasu. Tydzień temu zalałem nowy zbiornik 1050 litrów i połączyłem z sumpem, dalej sypałem pokarm co trzy dni. Po czterech tygodniach od zalania sumpa, NH3 dalej niewykrywalne, więc postanowiłem trochę wspomóc się chemią i wlałem 2ml wody amoniakalnej. Ku mojemu zdziwieniu, test nadal pokazuje 0. WA świeża. Żeby go przetestować, wlałem 1,5ml WA do szklanki z wodą z kranu 300ml, test pokazał ledwo 1,5mg/L. Czyli ewidentnie coś jest nie tak. Niby ten test ma mierzyć całkowity amoniak NH3 i NH4. A w opisie aukcji, była informacja że nadaje się do wody słodkiej i słonej. NO2 i NO3 zmierzyłem tylko na początku, bo byłem pewny że nie mam jeszcze NH3 w zbiorniku więc nie ma sensu mierzyć.
  14. W domu mam 22,5 st. W akwarium 26st. (z grzałką 200W w środku). Grzałka będzie mi potrzebna do podmian, bo leje wodę z sieci i przy podmianie temperatura spada do 21 stopni. Nie chcę fundować rybom taniej huśtawki.
  15. Jeśli ktoś tak jak ja się zastanawiał, to w grzałce JBL e500 są króćce 3/4” Można ją spiąć z osmozą za pomocą złączki 3/4gw na 3/8.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.