mutra Opublikowano 1 Lutego 2009 #71 Opublikowano 1 Lutego 2009 wygląda na początek krasnorostów, no chyba że złazi pod dotykiem, ma pęcherzyki gazu itp - wtedy sinice.
lukaszra Opublikowano 3 Lutego 2009 #72 Opublikowano 3 Lutego 2009 no to czas na mnie pokazaly sie punkty z brazowymi pokladami jak widac na szybie nizej poziomu piasku ale takze na jednym kamieniu plaskim piasek zbrazowial ,,sa takze 2 punkty na szybie przedniej wyzej ale nie da rady zrobic fotki aby bylo to widac co to za gratisy ?? okrzemy ?? pozdrowionka
sabotage Opublikowano 4 Lutego 2009 #73 Opublikowano 4 Lutego 2009 Okrzemy, mozesz pomachac piachem, to Ci sie strefy nie beda robic.
cipkowski Opublikowano 21 Lutego 2009 #74 Opublikowano 21 Lutego 2009 Witam szanowne akwarystki i akwarystów. Co to mogą być za glonki to coś czarnego słoik dopiero dojrzewa ma 5 tygodni zaczeły rozmnażać się okrzemki i inne glonki NO2-0 NO3-25 KH-20 GH<=14 PH<=8
mutra Opublikowano 21 Lutego 2009 #75 Opublikowano 21 Lutego 2009 może być początek krasnorostów, sinic albo kolonia bakterii. Daj zbliżenie albo poczekaj aż trochę urośnie.
setke Opublikowano 26 Lutego 2009 #76 Opublikowano 26 Lutego 2009 witam!!około 4 dni temu coś zaczęło się dziać w moim zbiorniku. Czy powinienem się tym martwić??Akwa zalane miesiąc temu .Świetlówki to power glo i zwykła.Rybek jeszcze nie ma.
czester_ Opublikowano 26 Lutego 2009 Autor #77 Opublikowano 26 Lutego 2009 Piasek na którym rosna glony czasem nie jest posklejany?
setke Opublikowano 27 Lutego 2009 #78 Opublikowano 27 Lutego 2009 masz racje piasek jest bardzo drobny i jak go dotykałem to miałem wrażenie jakby lekko się kleił!poza tym na tym zdjęciu co wyżej wstawiłem te glony są zielone jak i brązowe(te zielone można oderwać od kamola brązowe ciężko)
Marcin0603 Opublikowano 3 Marca 2009 #79 Opublikowano 3 Marca 2009 W moim akwarium 450l po ok.3 tygodniach zaczął rosnąć glon na kamieniu, czy moglibyście powiedzieć mi co to jest za glon?? Nigdy czegoś takiego nie widziałem, ma on długość około 20-30cm... Akwarium chodzi 3 tygodnie z rybami bo zmieniałem mniejsze akwarium na to i wszystko z niego przełożyłem. Parametry wody są ok(NO2=0, NO3<20). Oto zdjęcia:
nabe Opublikowano 3 Marca 2009 #80 Opublikowano 3 Marca 2009 Nitkowate paskudy, zielenice. Glony prawdopodobnie przeniosłeś z innego akwarium, widać tu znalazły idealne meijsce do rozwoju.Też miałem coś takiego w akwa z krewetami, niszczyły mi mchy. Powodem było zbyt żyzne podłoże i niedokładne odmulanie. Zmniejsz intensywność oświetlenia, wyeliminuj jakoś fosforany z wody. Jeśli masz mbunę powinny to zjeść..
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się