cactus Opublikowano 18 Listopada 2009 #121 Opublikowano 18 Listopada 2009 Ciężko uchwycić na fotce to co istotne więc zapodaje linka do filmu: Przepraszam za moją 3miesięczną córke którą słychać w tle
ppaula3 Opublikowano 24 Listopada 2009 #122 Opublikowano 24 Listopada 2009 moje glony na szybie.nie mam lepszych zdjęc bo teraz mieszkam za granica a akwarium zostawilam mamie.i pytanie jak je zwalczyc zeskrobac sie ich nie da zabardzo.narazie ograniczyla oswietlenie okwarium.i kupila jakies tabletki do filtra na glony...ale co jeszcze mozna zrobic albo czego nie robic?
nabe Opublikowano 24 Listopada 2009 #123 Opublikowano 24 Listopada 2009 Zwiększyć częstość/wielkość podmian,głownie chodzi o to, żeby ograniczyć ilość NO3 w akwarium.
ppaula3 Opublikowano 25 Listopada 2009 #124 Opublikowano 25 Listopada 2009 mama dzis wymienila ponad polowe wody wyszorowala szyby i kamienie ;/ /niestety heh/ i jest jakis postep.ale ryby zaczely jakby odbywac zbiorowe gody tancowaly kolo siebie i to red red np z yellowkiem ;/ to nienormalne.ale juz im przeszlo...
nabe Opublikowano 25 Listopada 2009 #125 Opublikowano 25 Listopada 2009 Ponad połowę? Bardzo zły pomysł. Lepiej 20%-25% raz w tygodniu. Zresztą to zależy głownie od ilości ryb.Jest takie akwarystyczne powiedzenie, że "nie ma czegoś takiego jak za częste podmiany", ale za duże moga ci narobić większego bałaganu niż na początku.
cactus Opublikowano 26 Listopada 2009 #126 Opublikowano 26 Listopada 2009 powie mi ktoś co to i jak sie tego pozbyć?
mutra Opublikowano 26 Listopada 2009 #127 Opublikowano 26 Listopada 2009 łuszczy sie jak sinica, ten blisko powierzchni wody wygląda bardzo "książkowo" jak sinica. Jak poskrobiesz to łatwo odchodzi od podłoża?
cactus Opublikowano 26 Listopada 2009 #128 Opublikowano 26 Listopada 2009 W pierwszej fazie rozwoju nie, ale kiedy już zacznie się łuszczyć to odchodzi płatami...
mutra Opublikowano 8 Grudnia 2009 #129 Opublikowano 8 Grudnia 2009 jak na mój gust to sinice, coś się zmieniło od ostatniego pytania (na lepsze? na gorsze?) Podaj parametry (NO3, NO2 i fosfor jeżeli masz test) Ja bym nie zaciemniał bo to niekoniecznie pomaga a zaburza życie w akwarium. Jeżeli problem nie narasta to na razie usuwałbym mechanicznie i zwiększył podmiany wody. Jeżeli problem się nie zmniejszy lub zacznie przybierać na sile to kuracja erytromycyną (w wersji z codziennym dawkowaniem na noc)
cactus Opublikowano 11 Grudnia 2009 #130 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Od ostatniego pytania nie zmieniło się nic poza tym że stara narośl w całości ustąpiła z tła i zaczyna powoli zarastać od nowa, nie przybiera na sile. Wczesniej miałem z przodu aqua glo z tyłu power glo, od jakiegoś czasu świeci tylko power z przodu i zauwazylem znaczne wychamowanie jeśli chodzi o szybkość wzrostu. Na białym piasku kwarcowym zero sinic, na szybie zero, wystepuje toto tylko na tle i w wyższych partiach stert kamieni. Na tle ponad powierzchnią wody ale w miejscu gdzie tło jest mokre rosna mi jakies roslinki, jedna miala ok 3cm ale padła, teraz jeszcze jedno zielsko zaczyna rosnac, nie wiem co to moze byc, jutro wrzuce zdjecia i aktualne parametry. Świece od 6:30 do 23:00 może zbyt długo?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się