DarekSC Opublikowano 30 Marca 2010 #141 Opublikowano 30 Marca 2010 Czy wiecie co to może być za glon ??? Nitkowaty kolor brązowy jest na kamieniach. Gdy go usunę 3-4 dni i jest ponownie. I do tego jeszcze mam chyba inwazję sinicy piasek jest zielony. Jak sobie z nimi poradzić .A i jeszcze jedno szyba bardzo szybko porasta białym nitkowatym glonem. Co zrobić aby nie porastało to tak szybko
mutra Opublikowano 31 Marca 2010 #142 Opublikowano 31 Marca 2010 pierwsze może być sinicą, drugie nie jest groźne - zwykły brązowy glon. Załóż wątek w tym dziale podając parametry, rozmiar akwarium,obsade, żywienie filtracje i oswietlenie.
nabe Opublikowano 31 Marca 2010 #143 Opublikowano 31 Marca 2010 Dołączam swojego obcego z kosmosu, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - co to za glonorost? Czarne, odchodzi płatami, na pewno nie są to żadne nitki.Rośnie w lepiej naświetlonym kącie, rozwija się szybko, pojawiają się na tym bąble gazu.Akwarium ze światłem zastanym,nie ma żadnych lampek.Temp 26-28, zauważyłem,że lubi niższą.
wartek Opublikowano 16 Kwietnia 2010 #144 Opublikowano 16 Kwietnia 2010 Witam, mam pytanie, akwarium ma okolo 2-3 miesiace, mlode saulosi sa u mnie okolo 1-1,5 miesiaca. jesli dokladne daty maja znaczenie to moge sprawdzic w kalendarzu. parametry NO2=0 NO3=10-15 pH=8. poczatkowo pojawily sie okrzemki, teraz widze ze zaczynaja zanikac, ale pojawilo sie cos zielonego i nie wiem czy mam sie tym martwic czy nie. w 3 miejscach sa malutkie zielone obszary na kamieniach. dzis zobaczylem pierwsza nitke na zalaczonym zdjeciu. wiem ze to dosc male, ale mysle ze lepiej reagowac szybko zanim to sie rozprzestrzeni prosilbym o pomoc, czy to moga byc sinice. kawalek kamienia zabarwiony na zielono, w jednym miejscu pierwsza nitka. to zielone zabarwienie ma juz okolo tygodnia moze wiecej, ale do tej pory nie bylo nitek.
wartek Opublikowano 16 Kwietnia 2010 #146 Opublikowano 16 Kwietnia 2010 aktualnie nitka zniknela, wiec prawdodpodobnie ryby skubia to co urosnie, wiec bez paniki?
Lax2 Opublikowano 25 Lipca 2010 #147 Opublikowano 25 Lipca 2010 Prosze o identyfikacje tych glonow poza atakujacymi mnie okrzemkami (bo to chyba okrzemek tak?) ,widocznymi na zdjeciach w postaci jak to okreclic "włoskow".(Sory za rybe bardzo chciala byc na zdjeciu). Z jakiego powodu mam taki wysyp okremkow czy to normalna sprawa? Pozatym zauwazylem w kilku miejscach małe kepki bardziej brazowego glona (foto kepki) a co to ?
eljot Opublikowano 25 Lipca 2010 #148 Opublikowano 25 Lipca 2010 To "świeże" akwa, jest to normalne i z czasem pojawią się inne glony
doolga Opublikowano 26 Lipca 2010 #149 Opublikowano 26 Lipca 2010 a może by tak wrzucić do FAQ kwestię pojawiania się okrzemków i sinic, bo naród przeglądając np. ten wątek (10 stron) nie potrafi wywnioskować co mu w akwarium rośnie....
Nestor Opublikowano 30 Września 2010 #150 Opublikowano 30 Września 2010 A u mnie jest coś takiego jak na zdjęciu. Co to jest? Kiedyś było to tylko jako nalot, a teraz ma to długość 2-3 mm i bardzo ładnie faluje pod wpływem wody. Na początku kamienie obrosły mi pięknymi zielenicami, ale wpuściłem na 3 miesiące glonojada i wyżarł wszystko co zielone, a tego się nie tknął. Co z tym zrobić? Parametry wody to: Ph - 7,8, NO2 - 0, NO3 - 30 (dzisiaj wywaliło mi taką wartość - zazwyczaj było nie więcej niż 15), temp. 26 st. C Glon01.jpg[/attachment:kqe7nci1]
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się