biotek Opublikowano 22 Listopada 2010 #181 Opublikowano 22 Listopada 2010 Na szybie pojawil sie bialy glon w postaci malych 1-2mm dlugosci nitek. Wiecie co to?
biotek Opublikowano 23 Listopada 2010 #182 Opublikowano 23 Listopada 2010 ok, przeszukalem FAQ i juz wiem. Sorry za zamieszanie.
magda8421 Opublikowano 1 Grudnia 2010 #183 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Akwa mam nie od dzisiaj z pyszczakami - pseudotropheus saulosi w 112l i różne już przeszłam perypetie z nimi w ciągu 2,5 roku...łącznie z pochówkami glony także mam, ale tym razem chciałabym się dowiedziec (potwierdzic swoje zdanie) jakie to są ?? parametry z dzisiaj (testy Sera) : NO3 - 0 mg/l ; NO2-N< 0,1 mg/l ; NO2 < 0,3 mg/l pH - 8 ; gH - 12. Pływa 13 młodych pysiów ...tak wiem przerybienie...które uwielbiają byc fotografowane ( zdjęcie kiepskie - ale robiłam co mogłam) Kamienie to - żółte piaskowce (które już przeszło 2 lat nie są żółte a które potrafię czyścic gąbką, choc nie za bardzo schodzą glony ) , otoczaki (jeden stał się lekko czerwonawy z plamami zielonymi-mam nadzieję,że to na zdjęciach zauważycie) i od dwóch miesięcy mam kamienie z Chorwacji (wyparzone wielokrotnie, na których także zaczęły pojawiac się glony) Glony mam w większości brązowe i zielone dywaniki...denerwują mnie najbardziej te na szybie :? pojawiające się zazwyczaj 1-2tygodnie po wyczyszczeniu akwa. Chciałabym sztuczne rośliny (na których pojawiają się śliskie glony brązowo-czarne) zamienic na żywe i piasek wymienic na kwarcowy, ale zanim to zrobię chciałabym się dowiedziec, czy moje glony nie zagrożą białemu piaseczkowi...bo powiem szczerze,że glony glonami pożywieniowymi pysiów, ale chciałabym trochę zmniejszyc ich rozkwit. Kiedyś stosowałam środek na glony ale niewiele dał, zaciemnienie też przerabiałam...a może mam za mało światła ( 1 żarówka) ? Oczywiście na szybie glony pojawiają się tam gdzie jest najwięcej pęchęrzyków powietrza. Czekam na rady...
kunta Opublikowano 1 Grudnia 2010 #184 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Napiszę Ci szczerze że na tych zdjęciach niewiele widać. Coś jak okrzemki, jakieś zielone plamki ale co to - ciężko jednoznacznie stwierdzić. Co do parametrów to strasznie dziwne - sprawdź jeszcze raz. w kwestii czyszczenia szyby to dziękuj bogu że musisz czyścic co 1-2 tygodnie - u mnie już po 4 dniach domaga się czyszczenia, a po tygodniu niewiele zostaje niezarośniętej szyby.
slawek gorol Opublikowano 1 Grudnia 2010 #185 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Jaką masz filtrację biologiczną w akwa ? Liche te parametry. Co do fotek- nic nie widać.
nabe Opublikowano 1 Grudnia 2010 #186 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Chcesz rady, to ci dam Pierwsze primo i najważniejsze: sprawdź co się dzieje z filtracją bio bo twoje akwarium wygląda na niedojrzałe ze źle prowadzonym cyklem azotowym. Po drugie primo walka z glonami w akwarium z pyszczakami nie ma większego sensu, sugeruję zamiast akcji z czyszczeniem kamieni ograniczyć się do przecierania szyb i polubić się z glonami. Jak sama zauważyłaś pyszczaki zywią się nimi, więc nie ma sensu im tego odbierać. Na zdjęciach widać głównie okrzemki i jakieś początki zielenic.
magda8421 Opublikowano 1 Grudnia 2010 #187 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Akwa 112l ma dwa filtry wewnętrzne z gąbkami i ceramiką (litraż filtrów 2razy po 112l), oświetlenie jedno- 24 W. Parametry sprawdziłam ponownie zmieniło się No3 10 mg/l - moje niedopatrzenie. Niestety zdjęcia komórką są liche,że aż liche. Czy to możliwe,żeby akwa było niedojrzałe ? skoro wodę zmieniam co 3-4 tygodnie - 20-25% akwa. Czekam na propozycję co zrobic aby było lepiej ? Pysie wcinają glony, ale boję się,że przy takim stanie zmiana na biały piasek kwarcowy z nowym żwirkiem i żywe roślinki mogą doprowadzic do zmian, które nie opanuję. Nowe brązowe glony na otoczakach z zielonymi kolistymi plamami trochę mnie niepokoją (choc dodają nowej kolorystyki)
smerfos Opublikowano 30 Grudnia 2010 #188 Opublikowano 30 Grudnia 2010 Czy to początek krasnorostów? : http://picasaweb.google.com/lh/photo/vv6oqUON1fVU0SDb55zqkg?feat=directlink Na niektórych kamieniach to coś walczy z zielonymi glonami: http://picasaweb.google.com/smerfos1/Malawi#5556601896041110722
eljot Opublikowano 31 Grudnia 2010 #190 Opublikowano 31 Grudnia 2010 Czy to krasnorosty łatwo sprawdzić, jak bez problemu zeskrobiesz, to nie to . IMO jakieś nieszkodliwe glonisko chyba u każdego się pojawia, czy wyrosną z tego krasnorosty ???
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się