smerfos Opublikowano 31 Grudnia 2010 #191 Opublikowano 31 Grudnia 2010 no niezbyt łatwo się da zdrapać
maciejborek Opublikowano 31 Grudnia 2010 #192 Opublikowano 31 Grudnia 2010 to zostaw to i obserwuj. Jak się zacznie coś zmieniać to daj znać.
bigb Opublikowano 1 Stycznia 2011 #193 Opublikowano 1 Stycznia 2011 Witam, mam prośbę o zidentyfikowanie tego nalotu na liściach, można go mechanicznie usunąć, jednak wraca po dniu ewentualnie po 1,5.
maciejborek Opublikowano 2 Stycznia 2011 #195 Opublikowano 2 Stycznia 2011 okrzemki na bank. Z szyby czyść normalnie. Jak Cie denerwuje na roślinach to przy podmianie wody możesz ręką ścierać okrzemki z samych liści. Dokładnie tego zrobisz ale z grubsza oczyścisz. Używasz może specjalnej świetlówki dla roślin? Jeśli tak to ją wyłącz a okrzemki przestaną się rozrastać a nawet zaczną trochę ustępować. Generalnie i tak nie potrzebna taka świetlówka w tym typie akwarium (chyba że masz pełno roślin) więc zostaw jedną normalną świetlówkę. Ja kupiłem sobie oświetlenie diodowe i rewelacja a tą na rośliny, bo mam ich trochę (ale tylko anubiasy) włączam na 3-4 godz. dziennie Na szczęście nie rosną na piasku tylko na tle, skałkach, szybie i roślinkach. Do skał i tła obrośniętego glonami się przyzwyczaj.
bigb Opublikowano 2 Stycznia 2011 #196 Opublikowano 2 Stycznia 2011 Dzięki, w tym momencie są tylko na roślinach i pokazały się na jednym kamieniu. Świetlówki mam sera blue sky royal i no name, w przyszłym tygodniu chcę do sery dokupić powerglo.
maciejborek Opublikowano 2 Stycznia 2011 #197 Opublikowano 2 Stycznia 2011 ale jak kupisz powerglo to okrzemki w oczach zaczną rosnąć. To zależy co jest priorytetem? Czy walka z okrzemkami czy rozrost roślin? Te dwie rzeczy jednocześnie ciężko połączyć.
kaczyniak Opublikowano 3 Marca 2011 #198 Opublikowano 3 Marca 2011 witam kolegów i ja równiez poproszę o identyfikacje glonów. oto kilka fotek, mam nadzieje, że to nie sinice, w każdym razie nie ma na dnie żadnego nalotu hmm pojawia mi sie stale komunikat jn: Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki. a załącznik ma już tylko 74 kb, co robie żle?
MrPatrys100 Opublikowano 3 Marca 2011 #200 Opublikowano 3 Marca 2011 jak coś Cie nie działa to wrzuć np tu: http://imageshack.us/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się