Perez666 Opublikowano 29 Stycznia 2012 #241 Opublikowano 29 Stycznia 2012 Tak jak większość tutaj identyfikowanych - okrzemki.
dzem3 Opublikowano 14 Lutego 2012 #242 Opublikowano 14 Lutego 2012 post#233 z 18 grudnia początek okrzemek! dzisiaj 14 luty i mam w akwarium "rdzę" wszędzie. Szyby czyszczę co 3 dni i ciągle wraca! Napiszcie proszę kiedy to ustąpi (czy nie za długo to trwa) i czy mogę coś zrobić bez chemii
eljot Opublikowano 14 Lutego 2012 #243 Opublikowano 14 Lutego 2012 Trwa różnie, bez chemii wiele nie zrobisz, okrzemki muszą wykorzystać dostępne krzemiany
dzem3 Opublikowano 14 Lutego 2012 #244 Opublikowano 14 Lutego 2012 Trwa różnie, bez chemii wiele nie zrobisz, okrzemki muszą wykorzystać dostępne krzemiany To co proponujesz? Ale chciałbym mieć szansę na inne glony aby nie zrobić tak, że pozbędę się okrzemek ale innych też nie zobaczę! Czy może czekać jeszcze!
eljot Opublikowano 14 Lutego 2012 #245 Opublikowano 14 Lutego 2012 Czekaj, możesz zwiększyć czas świecenia to powinno przyspieszyć wzrost zielenic które wyprą okrzemki.
dzem3 Opublikowano 16 Lutego 2012 #246 Opublikowano 16 Lutego 2012 Czekaj, możesz zwiększyć czas świecenia to powinno przyspieszyć wzrost zielenic które wyprą okrzemki. Świecę od 10 do 22 więc chyba nie za krótko? Wyczytałem gdzieś, że dodanie złotej symfonii może pomóc (przyspieszyć wzrost zielonych glonów w miejsce okrzemek) tylko nie wiem gdzie to czytałem i czy oby na pewno to pomoże, a nie zaszkodzi? Stosował ktoś?
eljot Opublikowano 16 Lutego 2012 #247 Opublikowano 16 Lutego 2012 Wyczytałem gdzieś, że dodanie złotej symfonii może pomóc (przyspieszyć wzrost zielonych glonów w miejsce okrzemek) tylko nie wiem gdzie to czytałem i czy oby na pewno to pomoże, a nie zaszkodzi? Stosował ktoś? Poszukaj na forum, było testowane z dobrym skutkiem.
bikebog Opublikowano 26 Lutego 2012 #248 Opublikowano 26 Lutego 2012 Co to są za glony ? te ciemne włochate i przy okazji te zielone Glon bardzo trudny do mechanicznego usunięcia z szyby, a tym bardziej z kamienia. Zaciemnienie nic nie pomaga. Podobny post był tutaj, ale nie padła żadna konkretna odpowiedź. Na szybie to samo co na kamieniach powyżej.
jose Opublikowano 20 Marca 2012 #249 Opublikowano 20 Marca 2012 witam, takie coś mi zaczyna rosnąć, jest to zielonkawe, jest na bardziej oświetlonych kamieniach i schodzi delikatnie na podłoż, akwa w stadium dojrzewania (trzeci tydzień). Po przejrzeniu forum nie zdołałem tego zidentyfikować. Cóż to? pozytywny glon, czy nie? aha to większe na pierwszym zdjęciu to kulka mchu, chodzi o to co delikatnie schodzi z kamienia
aarset Opublikowano 20 Marca 2012 #250 Opublikowano 20 Marca 2012 Według mnie to cyjanobakterie (sinice). Nic dobrego.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się