grzesiekk Opublikowano 22 Lutego 2013 #291 Opublikowano 22 Lutego 2013 Skąd ta pewność? Akurat przy tym zestawieniu ładnie rosły zielenice, krasnorosty w malawii jeszcze mi się nie przytrafiły, a parę lat się tym zajmuję . A mi przy tym zestawieniu rosły krasnorosty. W każdym bądź razie coś urośnie..
richelieu Opublikowano 22 Lutego 2013 #292 Opublikowano 22 Lutego 2013 W sumie chodzi mi o to by mieć glony, bo już Sauloski zaczęły je skubać . Bardziej chciałem się upewnić, że to są te "dobre" glony.
Sidzik Opublikowano 25 Lutego 2013 #293 Opublikowano 25 Lutego 2013 Witam! Proszę o indentyfikację i pomoc w pozbyciu się takich oto glonów Akwarium - 5 miesięcy. NO2 - 0 NO3 - 30 NH3 - 0 PH - 8,0
firefighter1 Opublikowano 26 Lutego 2013 #294 Opublikowano 26 Lutego 2013 Wygląda jak krasnorosty, mechaniczne usuwanie, obniż NO3, jak często podmieniasz wodę w jakich proporcjach, jakie akwarium, ile ryb, jaka filtracja.
aarset Opublikowano 26 Lutego 2013 #295 Opublikowano 26 Lutego 2013 A mnie to wygląda na cyjanobakterie. Zdjęcie słabe, ale chyba między tymi "glonami" widać bąbelki powietrza. Uwalniają się czasami do wody?
Sidzik Opublikowano 26 Lutego 2013 #296 Opublikowano 26 Lutego 2013 Akwa to nietypowe 120x40x35h Podmiana to 1 x w tygodniu 15l. Glony sa tylko na wapieniach i roslinach. Ryby 6x msobo 7x hongi sweden Maja pi okoli 5-6cm Tak,czasem sa bable powietrza. Jak sie tego pozbyc? Zamierzam dac nowe kamienie. Otoczaki green lub grey.
tomaszr2005 Opublikowano 26 Lutego 2013 #297 Opublikowano 26 Lutego 2013 Witaj.Dla mnie też są to cyjanobakterie zwane też sinicami.Sprawdz czy glon po roztarciu w palcach śmierdzi.Zaciemnienie akwarium na 3-4 dni jest najlepszą metodą walki.Akwarium nakrywasz powiedzmy kocem.Przed zaciemnieniem i po podmień ok 30-50% wody usuwając jak najwięcej glona.Nie zapomnij o silnym napowietrzaniu baniaka i wyczyszczeniu filtrów. Ps.Jak możesz zrób lepsze zdjęcie,aby być na 100% pewnym.Tak na marginesie cyjanobakterie nie są glonami tylko bakteriami. Pozdrawiam Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
lufa555 Opublikowano 27 Lutego 2013 #298 Opublikowano 27 Lutego 2013 Jeżeli uwalniają bąble powietrza być może sinice. Mierzyłeś poziom fosforu? Aby uniknąć sinic trzeba zachować stosunek np. NP 20-1, 10-0,5. Jeżeli masz dużo więcej fosforu pojawiają się sinice ponieważ stosunek redfielda jest zachwiany.
tomaszr2005 Opublikowano 27 Lutego 2013 #299 Opublikowano 27 Lutego 2013 Sidzik podaj ile masz azotu i fosforu w akwarium.Lufa555 pewnie wiesz, że częstą przyczyną powstania sinic jest niski poziom azotu.Co w naszym biotopie jest trudne , to nie akwarium typu holenderskiego gdzie rośliny potrafią "zjeść" azot. Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
Sidzik Opublikowano 27 Lutego 2013 #300 Opublikowano 27 Lutego 2013 Witam! No niestety, ale testy,które posiadam to tylko: NO2,Kh/Gh,NH3,pH - Zoolek NO3 - JBL Jeśłi chodzi o rośliny to mam ANUBIASY - 5szt ( 3x takie 25cm, 2x 15cm) oraz MICROSORIUM - 3x 5cm Może jest ich za dużo? Wieczorem dodam lepsze fotki całego akwa Jeśli chodzi o filtrcję 2x filtr wewn FLUVAL U4 - wypełniony Gąbką 50% i ceramiką 50% Niestety nie mam gdzie dać jakiegoś kubełka Woda kryształ, nie ma zmętnienia, czy innych "syfów"
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się