Renton Opublikowano 27 Marca 2013 #341 Opublikowano 27 Marca 2013 Nie jestem na tyle kompetentny żeby odpowiedzieć Ci co pojawi się po okrzemkach. Na forum są ludzie, którzy znają się na temacie i pozostaje czekać na odpowiedź :?: Ja wystartowałem zbiornik miesiąc temu więc mogę mówić tylko o tym co się dzieje u mnie. Poczytaj o zielenicach, sinicach, krasnorostach itd. i obserwuj. Ja już wiem, że w dojrzewającym zbiorniku mogą dziać się różna rzeczy i z dnia na dzień sytuacja się zmienia.
marckas Opublikowano 12 Kwietnia 2013 #342 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Witam, Czy to na pewno okrzemki? Zbiornik ma 5 tygodni, natomiast od 3 tygodnie wystąpuje rdzawy nalotu w akwarium na kamieniach, piasku i roślinkach. Na dzisiaj po białym kamieniu filipińskim nie ma śladu, wszystko brązowe, tam gdzie nie zarósł brązowo zrobił się szary (na zdjęciach widać białawe przebłyski jaki powinien być ), piasek kwarcowy (kiedyś biały), dzisiaj "kawa" Parametry wody teoretycznie ok. Proszę o poradę co z tym robić, co dodać, co zmienić. Okrzemki podobno wychodzą w zaciemnionych miejscach - to dziwne bo u mnie najwięcej (i od tego miejsca się zaczęło) jest w miejscach dobrze oświetlonych (mniej światła wygląda lepiej). Świecę 11 h dziennie , 2 żarówki HAILEA 35 w (sun i red, światło słoneczne i dla podkreślenia kolorystyki), filtr kubełkowy JBL e 901 + wewnętrzny AQUA TURBO 1500, napowietrzacz TETRA 150 działający 12h). woda 26 st. wystrój piasek kwarcowy podłoże, wapień filipiński, dodatkowo 3 roślinki. Wszelkie dobre rady mile widziane, co jest nie tak? Dodatkowo do walki dodałem polecany SILICARBON - bez rezultatu. Przecierając rdzawy nalot powstaje pyłek który rozpuszcza się w wodzie.
Renton Opublikowano 13 Kwietnia 2013 #343 Opublikowano 13 Kwietnia 2013 Nie nastawiaj się na ciągle biały filipiński. Ludzie dzielą się na 3 grupy tych, którym wapień filipiński w malawi się podoba, nie podoba i podoba/nie podoba. Ja należę do tej trzeciej. U siebie mam ten wapień i uważam, że wygląda źle dopóki dopóty coś go nie porośnie. Po włożeniu kamieni do akwarium najpierw porosły go okrzemki i w porównaniu do Twoich zdjęć miały zdecydowanie inny kolor (bardziej brązowy niż czerwony) więc na 100% nie powiem Ci co masz u siebie. Jak poprzestawiałem kamienie to nieoświetlone części nadal były białe więc teraz mam pstrokaciznę biało - brązową. Na szczęście zaczął pojawiać się w małych ilościach, ale zawsze zielony glon - najprawdopodobniej zielenice. Nie mogę doczekać się kiedy porośnie wszystkie kamienie. Wtedy będzie git!
Guban88 Opublikowano 15 Kwietnia 2013 #344 Opublikowano 15 Kwietnia 2013 Witam. Pomożecie w rozpoznaniu glona który wyskoczył mi w akwa w czasie dojrzewania.Rośnie też na piasku. Z dnia na dzień jest coraz gęściej zarośnięty kamień tzn te co są pod promieniem świetlówki.Te co mam pod świetlówka gdzie jest owinięta folią są nie porośnięte. [102] Malawi
aarset Opublikowano 16 Kwietnia 2013 #345 Opublikowano 16 Kwietnia 2013 To niestety dorodne cyjanobakterie. 1
Guban88 Opublikowano 16 Kwietnia 2013 #346 Opublikowano 16 Kwietnia 2013 Czyli chyba nie pożądane jeśli napisałeś niestety? Jak to zwalczać ? [102] Malawi
aarset Opublikowano 16 Kwietnia 2013 #347 Opublikowano 16 Kwietnia 2013 Czyli chyba nie pożądane jeśli napisałeś niestety? Jak to zwalczać ? [102] Malawi Podaj jakie masz parametry wody, filtrację a na początek przejrzyj ten wątek. Wystarczy kilka stron wstecz.
Guban88 Opublikowano 17 Kwietnia 2013 #348 Opublikowano 17 Kwietnia 2013 Filtracja: JBL CristalProfil e901 - bilog Turbo N750 , 750 l/h - mechaniczny Parametry na dziś : NO2: 0,4 (jeszcze kilka dni temu było 1) akwarium jest w trakcie dojrzewania NO3: 10 z górnego 5 z dolnego paska NH4/3: 0 pH : 7,6 KH:10 GH:16 Od wczoraj mam zgaszone światło ale nie zaciemnione całe akwarium i troszkę jakby ubyło tego.Wczoraj mnie nie było w domu cały dzień rolety miałem zasłonięte.Przypominam akwarium jest w trakcie dojrzewania ale jak dziś zrobiłem testy i NO2 zaczęło spadać od ostatniego pomiaru to niebawem będzie koniec dojrzewania [102] Malawi
aarset Opublikowano 17 Kwietnia 2013 #349 Opublikowano 17 Kwietnia 2013 Jak akwarium jest w trakcie dojrzewania to "pół biedy". Możesz na razie zbiornik zaciemnić na kilka dni. 1
Guban88 Opublikowano 17 Kwietnia 2013 #350 Opublikowano 17 Kwietnia 2013 Tak zrobię ,myślę że jeszcze tydzień i pojadę po rybki a może szybciej nie wiem co pokażą testy w weekend jak będę robił. [102] Malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się