lufa555 Opublikowano 17 Sierpnia 2013 #381 Opublikowano 17 Sierpnia 2013 U mnie P=0, NO3=20 i mam ładne krasnorosty. Zielenice też się pokazują ale im idzie zdecydowanie gorzej niż krasnym
aieq Opublikowano 17 Sierpnia 2013 #382 Opublikowano 17 Sierpnia 2013 U mnie P=0, NO3=20 i mam ładne krasnorosty. Zielenice też się pokazują ale im idzie zdecydowanie gorzej niż krasnym Jakie masz oświetlenie i jaki litraż? Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
lufa555 Opublikowano 17 Sierpnia 2013 #383 Opublikowano 17 Sierpnia 2013 Jakie masz oświetlenie i jaki litraż? Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2 576l, oświetlenie PowerLED i ile watów to nie wiem. Daje dość jasno.
Rumpelst Opublikowano 20 Sierpnia 2013 #384 Opublikowano 20 Sierpnia 2013 Podpinam się do tematu z miomi glonami. Akwarium zasiedlone po miesiącu dojrzewania, 240 litrów, No2 nie wykrywalne zaś No3 po 5 dniach przebywania tam rybek na najniższym wykrywalnym poziomie... Na wszelki wypadek zrobiłem wczoraj podmianę około 25 procwnt wody. Jaka zawarość krzemianów i fosforanów niestety nie wiem. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
zdrowy_zab Opublikowano 20 Sierpnia 2013 #385 Opublikowano 20 Sierpnia 2013 Okrzemki. Norma przy nowym akwarium. Czasem znikają po pewnym czasie (w moim przypadku ok 6 miesięcy) a czasem nie. No3 że rośnie, to normalne, nie walcz z nim, jak jest na niskim poziomie (odsyłam do FAQ) No i ostatnia sprawa, w malawi nie stosujemy takiego podłoża, jakie jest widoczne na twoim zdjęciu, zaś piasek(ok. 1mm) (pyśki lubią kopać). To taki OT.
Rumpelst Opublikowano 20 Sierpnia 2013 #386 Opublikowano 20 Sierpnia 2013 To grys marmurowy. Faktycznie nie specjalnie się sprawdza bo utrudnia wywianie kup. Pyśki nie kopią ale po początkowym stresie zdają się czuć dobrze. Oprócz okrzemków pojawił się też gdzieniegdzie zielony meszek w niewielkich ilościach, widać go na jednym kamyku. Korekta: To grys dolomitowy. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
lufa555 Opublikowano 28 Sierpnia 2013 #387 Opublikowano 28 Sierpnia 2013 No nie wiem czy to coś niby zielone to nie sinice. Jakoś na zielenice mi nie podpadają. Grys dolomitowy odbija dużo światła i t może być to o czym pisałem. Lepiej zbadaj poziom PO4.
Rumpelst Opublikowano 31 Sierpnia 2013 #388 Opublikowano 31 Sierpnia 2013 Zielonego już właściwie nie ma za to okrzemki strasznie się rozrosły, podłoże nie jest już białe. Kamienie i szyby też już zaatakowało. Z grysu dobrze schodzi aż zaczynam się obawiać czy to nie żelazo, które się wytrąciło z wody tyle że to by nastąpiło dużo szybciej a woda już odżelaziona....Jest jakiś pewny sposób na potwierdzenie, że to okrzemek...? Czy PO4 jest potrzebne do ich rozrostu ? Akwarium trochę straciło na urodzie. Rybki czują się bardzo dobrze. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
aarset Opublikowano 31 Sierpnia 2013 #389 Opublikowano 31 Sierpnia 2013 Przeciągnij palcem po szybie. Jeśli to okrzemki, to powinno to bardzo łatwo schodzić. Tworzy się wtedy "chmura" brązowego pyłu.
Rumpelst Opublikowano 31 Sierpnia 2013 #390 Opublikowano 31 Sierpnia 2013 Wiec okrzemki. Schodzi i robi się pył. Znalazłem taki wątek http://forum.klub-malawi.pl/showthread.php?t=21322 W/g niego można dać do kubła pochłaniacz krzemianów. W różnych miejscach forum piszą jednak, że to sprawa naturalna i samo przejdzie.... Mnie niepokoi natężenie tego zjawiska. Może zrobię test mierzący poziom krzemianów i wtedy dam chemię jeśli będzie zbyt wysoki. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się