Shiroki Opublikowano 2 Lipca 2014 #411 Opublikowano 2 Lipca 2014 Wielkie dzieki. No na nie czekałem. Rybcie nie karmione skubią. A filmik? Cżego to Aple nie wymyśli! Zamiast wklejać zdjęcia, zrobiłem filmik z odrobiną dramatyzmu w tle Dzieki za pomoc.
Rumpelst Opublikowano 11 Sierpnia 2014 #412 Opublikowano 11 Sierpnia 2014 U mnie przez 10 miesięcy panowały okrzemki. W 10 miesiącu kupiłem trzy roślinki, z którymi pyszczaki szybko sobie dały radę i doszły jeszcze dwa rodzaje glonów. Zielone w bardzo niewielkiej ilości i czarno brązowe chętnie skubane przez ryby...
qbass56 Opublikowano 11 Sierpnia 2014 #413 Opublikowano 11 Sierpnia 2014 Te czarno brązowe to krasnorosty a te zielone sinice, czyli masz problwem z sinicam.
Rumpelst Opublikowano 11 Sierpnia 2014 #414 Opublikowano 11 Sierpnia 2014 Z sinicami to jeszcze chyba nie problem bo to co na zdjęciu to wszystko co jest. Dołożę jeden filtr mechaniczny z napowietrzaniem by pobudzić ruch wody, ograniczę naświetlanie a to co jest usunę wraz z piaskiem. Zobaczymy.
foox Opublikowano 28 Listopada 2014 #415 Opublikowano 28 Listopada 2014 a czo to ? Zauważyłem, że kamyczki zaczynają mi porastać "czymś" zielonym. Nie wiem, czy jest to pożądany glon, czy raczej glon paskud, dlatego proszę o identyfikację. Porastają miejsca, gdzie mam okrzemki, ale też miejsca, gdzie ich nie ma po nalocie helmetów.
MatiK Opublikowano 28 Listopada 2014 #416 Opublikowano 28 Listopada 2014 Jak dla mnie to normalny glon, który przychodzi po okrzemkach, raczej nie ma się czym martwić
Jacek Dworecki Opublikowano 1 Kwietnia 2015 #417 Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Witam. Koledzy i koleżanki, mam do Was pytanie odnośnie glonów. Mianowicie zbiornik ma ponad pół roku ale startowany był z wody oraz filtrów ze starego akwa więc biologia ruszyła po tygodniu. Nastał czas okrzemków i nie przeszkadzało mi to zbytnio. Ale teraz zaczęło się coś dziać czego nie znam. W pierwszej fazie troszkę robiło się zielono na kamieniach więc pomyślałem że to po prostu zielenice i już, ale chyba nie bo teraz mam trochę okrzemków trochę czegoś zielonego i co najgorsze coś czarnego w kilku miejscach co włazi też na podłoże i je skleja. Podpowiedzcie proszę co to jest i co z tym robić. Docelowo chciał bym wychodować cos zielonego. Naświetlam 2 x 18W jedna 18000 druga 9500 kandeli chyba tak to się piszę, a jak nie to poprawcie mnie. Świeciłem przez jakieś 12-14 h teraz zmniejszyłem do 9-10 h Zmiana jak by na lepsze więcej okrzemka mniej tego paskudztwa, lecz może to być tylko moja wyobrażnia. Dodam na koniec że wszystko w miarę łatwo się czyści, co do czarnego to jak by taka skorupa i robią się takie płaty. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wskazówki. Akwa 128L obsada 8 szt saulosi i maingano.
marcin73m Opublikowano 1 Kwietnia 2015 #419 Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Naświetlam 2 x 18W jedna 18000 druga 9500 kandeli chyba tak to się piszę, a jak nie to poprawcie mnie. kelwinów - jednostka temperatury barwowej
Jacek Dworecki Opublikowano 1 Kwietnia 2015 #420 Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Ok dzięki za rozpoznanie, poczytam co do sinic, również za sprostowanie oczywiście jak napisałeś marcin73m kelwinów. A może jakieś rady na początek co do sinic, tak żebym nie tracił czasu i działał od zaraz? Raz jeszcze dzięki za podpowiedzi.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się