Andrzej Głuszyca Opublikowano 25 Lipca 2015 #431 Opublikowano 25 Lipca 2015 a wykluje się coś z tego? ...w naszym biotopie nie wyklują się. Ale skoro masz czyste kamienie od okrzemków to możesz ograniczyć ich ilość.
Affectionne Opublikowano 31 Lipca 2015 #432 Opublikowano 31 Lipca 2015 Ktoś może zidentyfikować co to jest? Kolor: ciemno brązowy, schodzi łatwo po potarciu czyścikiem magnetycznym do szyb, na piasku tworzy warstwę (dywan) na zdjęciach widać jaka jest różnica między czystym piaskiem a pokrytym tym czymś. Z góry dzięki!
Andrzej Głuszyca Opublikowano 31 Lipca 2015 #433 Opublikowano 31 Lipca 2015 ...to są okrzemki. Często właśnie występują w świeżym akwarium . Możesz je zostawić ( w naszym biotopie wskazane) lub zawalczyć z nimi . To jest jeden ze sposobów :http://forum.klub-malawi.pl/slimaki-military-helmet-poradzilem-okrzemkiem-glonami-t23610.html?&highlight=helmet+military ...pisząc w "naszym biotopie" mam na myśli Malawi. A Ty chyba masz inny biotop?
Affectionne Opublikowano 31 Lipca 2015 #434 Opublikowano 31 Lipca 2015 Dzięki! Chyba zawalcze z nimi bo piasek z białego zrobił się brązowy... akwarium ma 3 miesiące, a problem nasilił się dopiero teraz. Czy ich nadmierny rozwój może być spowodowany tym, że zastosowałem piasek kwarcowy firmy Kreisel zamiast specjalistycznego akwarystycznego? i przez to okrzemki mają dużo budulca w postaci krzemianów?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 31 Lipca 2015 #435 Opublikowano 31 Lipca 2015 że zastosowałem piasek kwarcowy firmy Kreisel zamiast specjalistycznego akwarystycznego? i przez to okrzemki mają dużo budulca w postaci krzemianów? ...jest to jedna z przyczyn . Ale istotna.http://forum.klub-malawi.pl/skuteczna-walka-okrzemkami-t23542.html to też jest alternatywny sposób.
Bykster Opublikowano 6 Października 2015 #437 Opublikowano 6 Października 2015 Ostatnio przeżywam inwazję glonów, najgorzej wyglądają na piasku. 2-3 dni po wymieszaniu piasku znów osadzają się na powierzchni. Czy to okrzemki? Na roślinach pomimo ich usuwania co 2-3 dzień rosną na nowo brązowo - zielone nitki: A na kamieniach rosną dłuuugie zielone "nitki" niektóre mają z 10-15cm... Proszę o identyfikację...
MatiK Opublikowano 7 Października 2015 #438 Opublikowano 7 Października 2015 To na piachu to okrzemki, na roślinach i kamieniach chyba zielenice. Czy to świeże akwarium? Po co usuwasz te glony, wiesz że ryby chętnie z nich skorzystają?
deccorativo Opublikowano 7 Października 2015 #439 Opublikowano 7 Października 2015 Bykster masz baniak w połowie startu więc pozostaw to wszystko w spokoju tylko podmieniaj tą nieszczęsną wodę. Nie ruszaj piasku nawet jak tam pojawiają się okrzemki - niszczysz dopiero co powstającą biologię. O takich nitkowych zielonych glonach my tu marzymy - zostaw nie ruszaj na pewno ci same znikną albo ryby zjedzą. 1
Post_Mortem Opublikowano 7 Października 2015 #440 Opublikowano 7 Października 2015 MatiK- z wypowiedzi w innym wątku wynika, że Kolega jest świeżo po starcie zbiornika i aktualnie walczy z wysokimi stężeniami związków azotowych w akwarium. Napiszę to co Ci już Decco sugerował w ww. wątku - nic nie rób z glonami. Poza tym, jak zauważył MatiK, glony w naszych akwariach są pożądane i są czymś z czym się generalnie nie walczy ;-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się