Skocz do zawartości

darianus

Klubowicz
  • Postów

    760
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Trębaczew (łódzkie)
  • Moje akwarium
    540 L Non Mbuna
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

2 720 wyświetleń profilu

Osiągnięcia darianus

  1. darianus

    Licytacja.

    110 zł
  2. Nie miałem nigdy poważnych drapoli w akwarium, ale moje doświadczenia z non mbuna oraz z pielęgnicami z Ameryki centralnej mówią że dobrym środkiem do rozładowywania agresji jest mocne przerybienie. Często propozycje obsad na tym forum czy w książce Wojtka Sierakowskiego mogą mieć rację bytu tylko do pewnego momentu. 13 ryb w 1400l to niezbyt wiele w moim odczuciu. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii z drapolami?
  3. Mam nadzieję że większy zbiornik?No i że będzie tam malawi?
  4. Będzie działać. Trochę będziesz miał zabawy przy wklejaniu ścianek Czym kleiłeś plexi?
  5. Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  6. Sumpa też da się zbudować z zasysem z dna
  7. Pewnie że ma sens, bawię się w tego typu prototypy filtracyjne. Dużo zależy od tego jakie masz możliwości, miejsce itp. Wszystkie rozwiązania mają swoje zalety i wady. Jeśli chcesz robić i kleić sam, to polecam robić na szkle a nie na tworzywie sztucznym.
  8. Super! Czekam na fotki. Przy tej ilości ryb zadbaj o dobrą filtrację. Deklarowana wydajność kubełków to w większości przypadków ściema.
  9. Moim zdaniem kaseciak to bardzo dobrym rozwiązaniem. Tak jak wspomniał @Vrzechu są bardzo energooszczędnym rozwiązaniem z uwagi na brak węży (kubełki) czy podnoszenie wody (sump), są również bezgłośne. Jedynym minusem jest to że zabierają miejsce w akwarium.
  10. Dokładnie, trzeba być cierpliwym. Zazdroszczę Ci tego okna dachowego nad hydroponiką W innym moim akwarium w piwnicy z hydroponiką, gdzie rośliny mają dostęp do światła słonecznego przez parę godzin dziennie, skrzydłokwiaty rosną bez problemu.
  11. Tak jak piszę @Bezprym rośliny potrzebują sporo czasu na adaptację. U mnie akwarium jest w pokoju od północy czyli mają dosyć ciemno. Z tego co obserwuję, też najlepiej radzi sobie epipremnum. Skrzydłokwiat i monstera Monkey radziła sobie gorzej. ale po dodaniu dodatkowego oświetlenia i wprowadzeniu nawożenia widzę znaczną poprawę.
  12. @bojack spróbuję się dowiedzieć i dam znać
  13. U mnie w 540l jest około 25 ryb i uważam że jest ok. Nie ma efektu zaganiania całej obsady w kąt akwarium podczas tarła
  14. U mnie są w 540l, na razie jest spokój ale jak to u pyszczaków mbuna sytuacja może się zmienić z dnia na dzień.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.