baters Opublikowano 17 Marca 2013 #321 Opublikowano 17 Marca 2013 Jutro sprawdze jeszcze raz, ale raczej wszystko zrobilem zgodnie z instrukcja. W takim razie wylaczam swiatlo i pare dni glodowki. Wode podmieniam ok 10l/dzien (automatyczna podmiana), w akwa jest 400l wody netto czyli jakies 17% tygodniowo. Zwiekszyc podmiany ??
stan Opublikowano 17 Marca 2013 #322 Opublikowano 17 Marca 2013 Tak jak piwko pisze to pewnie sinice ale przy nie wykrywalnym po4 nie powinieneś mieć wogóle żadnych glonów(żółte pole), tak przynajmniej wynika z tabeli Redfielda ! Zileone pole - zielenice , niebieskie pole sinice. Pozwoliłem sobie wkleić tabelę którą już wcześniej zapodał piwko28 w innym temacie. Dzięki raz jeszcze. Według wielu znawców tematu to porównanie po4 do no3 według w/w tabeli daje najbardziej miarodajny wynik jakie dokładnie mamy glony w akwarium.
baters Opublikowano 17 Marca 2013 #323 Opublikowano 17 Marca 2013 Powtorzylem test. Wynik jak poprzednio PO4-0. Test nowy prosto ze sklepu z data waznosci 2015, wiec albo ewenement albo test walniety... pozostaje walka...
tomaszr2005 Opublikowano 17 Marca 2013 #324 Opublikowano 17 Marca 2013 Mam pytanie, czy ktoś kalibruje testy przed pomiarami.Aby wyciągać jakieś wnioski ze stosunku Redfielda testy powinny być skalibrowane na wzorcowych roztworach.Swego czasu bawiłem się w to.Powiedzmy test Jbl na NO3 pokazuje mi 20. W rzeczywistości może to być 5,10 a nawet 30.Do kalibracji NO3 potrzebujemy soli kno3 i wody destylowanej.Tworzymy roztwór o z góry określonej wartości powiedzmy 10 , 20.Robimy test wyżej wymieniony a następnie wody z akwarium.Dopiero wtedy porównujemy oba testy i wyciągamy wnioski.Dotyczy to też testu na PO4, tylko tu do wody destylowanej dajemy kh2PO4. Ps.To tak na szybko, jak bedzie jakiś odzew napisze szczegółowo jak zrobić wzorce do testów.
eljot Opublikowano 17 Marca 2013 #325 Opublikowano 17 Marca 2013 Ps.To tak na szybko, jak bedzie jakiś odzew napisze szczegółowo jak zrobić wzorce do testów. Stwórz nowy temat, na pewno będziemy wdzięczni.
tomaszr2005 Opublikowano 17 Marca 2013 #326 Opublikowano 17 Marca 2013 Dziękuje. Eljot12 gdzie mam umieścić temat o kalibracji testów NO3 i PO4. 1
eljot Opublikowano 17 Marca 2013 #327 Opublikowano 17 Marca 2013 Ja bym go umieścił w dziale woda w końcu to jej parametry mierzymy testami.
stan Opublikowano 18 Marca 2013 #328 Opublikowano 18 Marca 2013 Mam pytanie, czy ktoś kalibruje testy przed pomiarami.Aby wyciągać jakieś wnioski ze stosunku Redfielda testy powinny być skalibrowane na wzorcowych roztworach.Swego czasu bawiłem się w to.Powiedzmy test Jbl na NO3 pokazuje mi 20. W rzeczywistości może to być 5,10 a nawet 30.Do kalibracji NO3 potrzebujemy soli kno3 i wody destylowanej.Tworzymy roztwór o z góry określonej wartości powiedzmy 10 , 20.Robimy test wyżej wymieniony a następnie wody z akwarium.Dopiero wtedy porównujemy oba testy i wyciągamy wnioski.Dotyczy to też testu na PO4, tylko tu do wody destylowanej dajemy kh2PO4. Ps.To tak na szybko, jak bedzie jakiś odzew napisze szczegółowo jak zrobić wzorce do testów. A co według ciebie jest przyczyną, że dwa te same testy np. JBL tak diametralnie różnią się od siebie po względem wyników pomiarowych?
tomaszr2005 Opublikowano 18 Marca 2013 #329 Opublikowano 18 Marca 2013 Stan76 nie chcem zaśmiecać tego wątku.Wszystko co wiem napiszę w oddzielnym wątku. Pozdrawiam
Renton Opublikowano 18 Marca 2013 #330 Opublikowano 18 Marca 2013 Cześć, Mam bardzo młody zbiornik (3 tygodnie). Na wapieniach trzy dni temu pojawiło mi się coś takiego (zdjęcie). Na tylnej szybie też widzę kilka punktów o takim kolorycie. Co to jest?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się