eljot Opublikowano 27 Lutego 2013 #311 Opublikowano 27 Lutego 2013 Glon bardzo ciezko zeskrobac No cóż to jednak będą krasnorosty, jednym z powodów wysokie NO3. Wielu z nas chciało by je mieć, ale na wapieniu filipińskim wygląda to tragicznie (dlatego ten kamień nie jest polecany do Malawii). Krasnorosty są bardzo upierdliwe jak już się pojawią to bardzo ciężko się ich pozbyć. Kamienie możesz wyczyścić mechanicznie (choć nie będzie to łatwe) ale jak chcesz żeby były zawsze białe to IMHO syzyfowa praca (bo i tak zarosną jakimś glonem). Jeśli chodzi o NH3 to zmierz jeszcze raz dokładnie według instrukcji. Ogólnie musisz bardziej dbać o parametry.
marek_z_81 Opublikowano 27 Lutego 2013 #312 Opublikowano 27 Lutego 2013 Eliot w tym poście nie wyglądają jak krasnorosty tym bardziej, że bąbelkują
eljot Opublikowano 27 Lutego 2013 #313 Opublikowano 27 Lutego 2013 Przy podmianie wody kranówą czy też napowietrzaniu bąblami, bardzo często na krasnorostach zbierają się bąbelki powietrza. "Krasnych" jest kilka odmian podobnie jak sinic, ale wszystkie ciężko zdrapać w przeciwieństwie do cyjanobakterii.
marek_z_81 Opublikowano 27 Lutego 2013 #314 Opublikowano 27 Lutego 2013 Faktycznie bąble ba glonach mogą być od napowietrzania, na ostatniej fotce można zauważyć jak intensywnie woda jest napowietrzana.
lufa555 Opublikowano 27 Lutego 2013 #315 Opublikowano 27 Lutego 2013 Sidzik, o tyle możesz być spokojniejszy, że krasne a nie sinice, ale wydajny filtr biologiczny i większe podmiany wody obowiązkowo.
marek_z_81 Opublikowano 27 Lutego 2013 #316 Opublikowano 27 Lutego 2013 NO3 to tylko jeden z przyczyn choć nie koniecznie, u mnie są krasnorosty a NO3 nie przekracza mi 10ppm. Ja ze swoich jestem zadowolony, są w kształcie pędzelków i poruszane przez prąd wody wyglądają bajecznie.
eljot Opublikowano 27 Lutego 2013 #317 Opublikowano 27 Lutego 2013 Z moich obserwacji wynika że "krasnale" lubią wysokie NO3 i Kh oraz stare świetlówki i to niekoniecznie wszystkie czynniki razem -------------------- No i oczywiście spory ruch wody. 1
tomaszr2005 Opublikowano 27 Lutego 2013 #318 Opublikowano 27 Lutego 2013 Jeżeli są to krasnorosty to brudny filtr i brudne podłoże ,DOC sprzyja rozwojowi tego glona.Krasnorosty nie lubią miekkiej wody ph poniżej 6,8 ,ale u Nas jest to mało ważne.Powinieneś jak najszybciej odmulić dno,wyczyścić filtry,zeskrobać ile się da tego glona,podmienić 30-50% odstanej wody i zakupić filtr kubełkowy.Na przyszłość podmieniaj więcej wody. Ps.cyjanobakterie=sinice to to samo bakterie (jest ich kilka rodzajów) Powodzenia Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
baters Opublikowano 17 Marca 2013 #319 Opublikowano 17 Marca 2013 No i chyba mam problem?? Zbiornik wystartowany na poczatku roku. Testy wody JBL kropelkowe: NO2-0, NO3-10, PO4-0, NH4-0,1. Pojawil mi sie zielonkawy nalot praktycznie na kazdym elemencie w zbiorniku, kamienie, armatura, szyby, piasek... Z kamieni i z armatury schodzi tak samo jak brazowy glon. Skleja piasek co widac na jednym ze zdjec, tzn piasek na ktorym nie ma nalotu jest wyplukiwany przez cyrkulator tam gdzie jest nalot wtworzyl sie "klif".
Maciej Opublikowano 17 Marca 2013 #320 Opublikowano 17 Marca 2013 Niestety to sinice.. Czy aby na pewno dobrze zmierzyłeś PO4?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się