jose Opublikowano 3 Maja 2012 #261 Opublikowano 3 Maja 2012 Wracając do mojego problemu, po całkowitym zaciemnieniu na 4 doby problem zniknął, ani śladu po tym czymś zielonkawym, potem powoli stopniowy powrót oświetlenia, podmiany i na razie nawrotu nie ma a minęły już prawie 2 tygodnie. Podczas całej kuracji i po miałem włączoną lampę uv w filtrze zewnętrznym, czy to miało jakiś wpływ, tego nie wiem, ważne, że nie ma tych chyba sinic. Powoli wracam do normalności, tzn cotygodniowa podmiana wody i ciągły monitoring sytuacji. Pozdrawiam
raffmal60 Opublikowano 31 Maja 2012 #262 Opublikowano 31 Maja 2012 Mam pytanie co to za glony widoczne na zdjęciach? Moje jednodniowe red redy ciągle podgryzają kamienie i chyba jedzą te glony. Czy pyszczakom może zaszkodzić jedzenie tego rodzaju glonu?
padidar Opublikowano 31 Maja 2012 #263 Opublikowano 31 Maja 2012 Witam Podaj trochę więcej informacji, czy akwarium jest nowe ?, czy już dojrzało ?, czy te glony dają łatwo się usunąć np, przez potarcie?, czy nie ?, jak jest je trudno usunąć oraz akwarium jest nowe , to wygląda na okrzemki (normalne pierwsze organizmy w nowym akwarium, później ustąpią a w zamian ich pojawią się glony właściwe zielone, nie szkodzą pyszczakom) No i podaj parametry wody NH2, No2, No3, Po4 Pozdro
zdrowy_zab Opublikowano 31 Maja 2012 #264 Opublikowano 31 Maja 2012 NH3 Również myślę, ze to okrzemki.
adamg567 Opublikowano 31 Maja 2012 #265 Opublikowano 31 Maja 2012 Te brązowe to okrzemki, a dostrzegam jeszcze zielone - no chyba że się mylę - które wyglądają na sinice.
padidar Opublikowano 31 Maja 2012 #266 Opublikowano 31 Maja 2012 Mam podobne glony w akwarium są bardzo łatwe do usunięcia np. wystarczy je potrzeć palcem i już schodzą, zaatakowały kamienie, szybę , piasek- nie kleją ziarenek piasku- z tego co wiem to nie są okrzemki, ponieważ one maja skorupki z krzemu i są trudno do usunięcia. NA 99,99% stawiam że mam to samo co ty- jest to nowe akwarium w trakcie dojrzewania 1miesiąc.- włączałem lampę UV, zasłoniłem akwa na 4 dni i nic nie dało. Najlepiej rosną w miejscach dobrze doświetlonych przez padające promienie słoneczne przez okno. Ja osobiście czekam i zobaczę co będzie dalej Jak zrobię zdjęcia swoich to podeślę
zdrowy_zab Opublikowano 31 Maja 2012 #267 Opublikowano 31 Maja 2012 Okrzemki akurat trudno nie schodzą
aieq Opublikowano 7 Czerwca 2012 #268 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Witam... Pojawiły się u mnie na jednej muszli taki oto glon, czyżby krasnorosty? Jeżeli tak, to jak wspomóc ich wzrost? od miesiąca stoją w miejscu:(
matejk Opublikowano 7 Czerwca 2012 #269 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Jak dla mnie fajnie wyglądają nie pozbywaj się ich:D
marek_z_81 Opublikowano 7 Czerwca 2012 #270 Opublikowano 7 Czerwca 2012 kolega nie chce się ich pozbyć tylko jak wspomóc ich wzrost? od miesiąca stoją w miejscu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się