eljot Opublikowano 27 Grudnia 2012 #281 Opublikowano 27 Grudnia 2012 Mogą w zielone, mogą w brązowa a równie dobrze mogą zostać takie jak teraz. Zbyt dużo parametrów na wpływ na rozwój konkretnych glonów.
lokos222 Opublikowano 4 Stycznia 2013 #282 Opublikowano 4 Stycznia 2013 Witam, jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Miesiąc temu zalałem baniaczek i właśnie zaczyna się faza wzrostu glonów, chciałbym was poprosić o pomoc w identyfikacji. Załączam trzy fotki obrazujące wedle mnie trzy rodzaje glonów
j4q Opublikowano 16 Stycznia 2013 #283 Opublikowano 16 Stycznia 2013 Akwarium na finiszu dojrzewania, prawie miesiąc po zalaniu, oto glony jakie się pojawiły: Ktoś może rozpoznaje?
Damian87 Opublikowano 21 Stycznia 2013 #284 Opublikowano 21 Stycznia 2013 z tego co widze masz to na podlozu a to nie wrozy nic dobrego(sinice)
j4q Opublikowano 22 Stycznia 2013 #285 Opublikowano 22 Stycznia 2013 trochę czasu już minęło i te glony które są na pomarańczowym koralowcu już całkowicie zniknęły, te z podłoża również. Nowe ognisko pojawiło się z tyłu akwarium na piasku i tylnej szybie na razie w formie zielonego nalotu.
richelieu Opublikowano 22 Lutego 2013 #286 Opublikowano 22 Lutego 2013 Prośba o identyfikacje 3 glonów oznaczonych na obrazku. Czy z nimi walczyć czy pozwolić rosnąć? Dodam, że ta zieleń z nr 1 również pojawiła się na piasku. Akwarium dojrzałe, funkcjonuje ponad 1-mc. Oświetlenie: aqua-glo + power-glo 39W Parametry: NO2-0, NO3-10, Ph-8, GH-ok. 8, KH-ok.17 (GH i KH robione paskowym)
grzesiekk Opublikowano 22 Lutego 2013 #287 Opublikowano 22 Lutego 2013 po miesiącu to tam mógł dojrzeć jedynie filtr..na pewno nie akwarium Dopiero ci się okrzemki zaczynają (2) które skutecznie rozprawią się z tymi zielonymi czymkolwiek one są (pewnie zielenice) Tak więc spokojnie.. na tym etapie dojrzewania zieleń na piasku też jest często spotykana
richelieu Opublikowano 22 Lutego 2013 #288 Opublikowano 22 Lutego 2013 Dzięki za info. Mam czekać że samo przejdzie, czy coś zadziałać?
grzesiekk Opublikowano 22 Lutego 2013 #289 Opublikowano 22 Lutego 2013 Nigdy nie przejdzie..zwłaszcza z oświetleniem aqua/power glo po okrzemkach zaczną pojawiać się krasnorosty..raczej zapomnij że nie będziesz miał glonów w akwarium. Reaguj tylko gdy bedziesz miał podejrzenie że to sinice.. narazie brak podstaw do takiej diagnozy
eljot Opublikowano 22 Lutego 2013 #290 Opublikowano 22 Lutego 2013 Nigdy nie przejdzie..zwłaszcza z oświetleniem aqua/power glo po okrzemkach zaczną pojawiać się krasnorosty..r Skąd ta pewność? Akurat przy tym zestawieniu ładnie rosły zielenice, krasnorosty w malawii jeszcze mi się nie przytrafiły, a parę lat się tym zajmuję .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się