eljot Opublikowano 30 Września 2010 #151 Opublikowano 30 Września 2010 Wygląda na krasnorosty, ciężko je usunąć więc lepiej je polubić
Nestor Opublikowano 30 Września 2010 #152 Opublikowano 30 Września 2010 Czyli nie ma większych szans żeby te krasnorosty wywalić??
eljot Opublikowano 30 Września 2010 #154 Opublikowano 30 Września 2010 Lubią wysokie Kh i silny prąd wody czyli nasza woda dla niech idealna . Możesz spróbować usunąć mechanicznie ale pewnie i tak wrócą. Kiedyś w ogólnym pozbyłem się dopiero chemią (miałem troszkę inny gatunek czarne i dłuższe, bez szans na usunięcie mechaniczne.) Zmieniłem oświetlenie i zwiększyłem podmiany (niskie KH w kranówie) i przez pół roku nie wróciły.
-Przemo- Opublikowano 30 Września 2010 #155 Opublikowano 30 Września 2010 Nestor, jakie masz NO3 w tym akwarium? Prawdopodobnie gdy zmniejszysz NO3 o połowę wzrost krasnorostów też się zmniejszy o połowę a to może oznaczać ich całkowite zniknięcie. Przy niskim NO3 na poziomie 5-10mg glony prawie nie maja prawa istnieć, jednak takie NO3 jest ciężko osiągnąć Jedynie denitryfikator albo hydroponika albo bardzo częste podmiany wody. A jak nie to pozostaje do walki tylko kombinowanie ze światłem, twardością itp. ale to marne szanse. __________________ Oprogramowanie sklepów internetowych Sklep internetowy program
Nestor Opublikowano 1 Października 2010 #156 Opublikowano 1 Października 2010 Wczoraj mierzyłem NO3 i miałem na wskaźniku Sery między 25, a 50 (i chyba bliżej 50). Dotychczas nie przekraczało mi w najgorszym momencie 25. Nie wiem dlaczego tak podskoczyło. Spróbuję jeszcze zmienić gąbkę na wewnętrznym i prefiltr do kubła. Może już za bardzo zapchane (czyszczę je gruntownie co 2-3 tygodnie).
nabe Opublikowano 1 Października 2010 #157 Opublikowano 1 Października 2010 ]jednak takie NO3 jest ciężko osiągnąć Jedynie denitryfikator albo hydroponika albo bardzo częste podmiany wody Albo mniej ryb, chociaż mało kto się na to odważy.
lechos Opublikowano 5 Października 2010 #158 Opublikowano 5 Października 2010 Co to za czarne paskudztwo wychodzi mi cały czas na tle i kamolach? Akwa funkcjonuje ponad rok, ale wystarczy tydzień, dwa i po gruntownym wyczyszczeniu tła osiadają jakby okrzemki a następnie przekształcają się w zielone i czarne osady.
cactus Opublikowano 6 Października 2010 #159 Opublikowano 6 Października 2010 Ładne, ja bym z tym nie walczył Jeśli chcesz się pozbyć postaraj się zmniejszyć długość, intensywność lub źródło światła, zbij jak najbardziej NO3 np. instalując hydroponike. Nikt Cie jednak nie zapewni że nie wrócą, ja proponuje polubić, akwarium nabierze naturalnego wyglądu.
lechos Opublikowano 8 Października 2010 #160 Opublikowano 8 Października 2010 No właśnie problem z tym, że wcale długo nie świece (około 4-6h). Moc światła tez jest mała bo tylko jedna NARVA Oceanic Nature 18W. Może problemem jest zbyt mała ilość światła? Co do NO3 to jest niewykrywalne ponieważ pływa tam tymczasowo tylko jeden Yellow. Tło wcale już tak ładnie nie wygląda. Zdjęcia tylko takie na jakie stać aparat
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się