Skocz do zawartości

mutra

Użytkownik
  • Postów

    3390
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

18

O mutra

  • Urodziny 01.03.1984

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    wrocław
  • Zainteresowania
    kynologia,medycyna, motoryzacja, malawi
  • Zawód
    lekarz od zwierząt
  • Moje akwarium
    375l 8x red-red

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. mutra

    Uzdatniacze wodu do kranówy

    JBL ma sorbent pod krzemiany i Sera również. Podejrzewam więc, że w ofercie typowo "morskich" firm na pewno znajdziesz tego więcej. Nie kładłbym całej odpowiedzialności na wodociągi bo Twój przypadek jest raczej odosobniony, mimo że Warszawiaków kilku by się znalazło. mozliwe że jest jeszcze jeden element układanki. Zbyt dużo fosforu światło z duzym udziałem niebieskiego spektrum?
  2. mutra

    Uzdatniacze wodu do kranówy

    Są specjalne media dla akwarystyki morskiej pochłaniające krzemiany. Niestety to nie moja bajka więc nie mam pojęcia na ile są skuteczne.
  3. http://forum.klub-malawi.pl/choroby-leczenie-profilaktyka-zasady-dzialu-t12449.html
  4. Istotne jest to co napisał Yaro: u ryb które były karmione różnymi pokarmami gwałtowne wprowadzenie nowego pokarmu jest mniej ryzykowne. Podobnie jeżeli poprzedni pokarm też był wysoko białkowy (przy obsadzie mięsożernej) Oczywiście możliwe jest nagłe przejście z jednego typu karmienia na inny bez konsekwencji i tak się zazwyczaj dzieje. IMO nie jest dużym problemem rozłożenie zmiany na 7-10 dni. Ja robię tak zawsze przy przechodzeniu wiosną z samego suchego na żywy pokarm.
  5. Ryby nie karmione wcześniej mrożonkami nie są przyzwyczajone do dużej ilości białka w dawce pokarmowej. Dokładniej rzecz biorąc ich przewód pokarmowy nie jest gotowy na różnicę pomiędzy dotychczasowym a obecnym rodzajem pokarmu. Zasiedlające przewód pokarmowy bakterie są przyzwyczajone do stabilnego środowiska a wprowadzenie dużej ilości białka może skutkować rozmnożeniem innych grup bakterii przy jednoczesnym osłabieniu populacji dotychczas dominującej. Stopniowa zmiana diety daje czas organizmowi ryby na dostosowanie wydzielania enzymów do składu pokarmu, a ewentualny, potencjalnie niebezpieczny, wzrost niektórych grup drobnoustrojów nie jest tak gwałtowny.
  6. Mrożonki wprowadzaj ostrożnie jeżeli wcześniej nie były tak karmione, zacznij 1x tydzień.
  7. mutra

    Zauważyłem coś dziwnego

    No i się problem rozwiązał
  8. Zdarza się jak jest ciasno w akwarium a haremy nie są odpowiednio dobrane. A bezpośredni powód? To jest tzw. "potęga miłości"
  9. mutra

    Zauważyłem coś dziwnego

    O żarcie się nie martw: zawsze sobie coś wyłowi z wody w akwarium. Przyjść mogło ze środowiska zew. z piaskiem rzecznym, na kamieniach itd. Jak Ci nie przeszkadza to zostaw, niech sobie żyje. To bardziej szczęśliwy traf niż problem. Jak chcesz się pozbyć to też jest kilka metod, tyle tylko że opóźnisz dojrzewanie zbiornika.
  10. mutra

    Zauważyłem coś dziwnego

    Jamochłon jakiś. Zapewne stułbia. Z akwarium nie wyjdzie. Rybom nie zaszkodzi. Ja bym zostawił bo czyści akwarium. Ryby raczej tego nie zjedzą Ciekawszą sprawą jest to skąd się wziął. Masz rośliny w akwarium?
  11. mutra

    Uzdatniacze wodu do kranówy

    Dużo zależy od rozmiaru cząstek koloidu. Drobnocząsteczkowy koloid pozostanie zawieszony w wodzie a wyłapią go tylko najdrobniejsze materiały filtracyjne jak węgiel czy purigen właśnie. Co do ilości chloru jaka pozostaje w purigenie po regenracji to wchodzimy w rozważania teoretyczne, ale większość podchlorynu którego wybielacz zawiera do 5% wylewamy razem z wodą po zakończeniu regenracji. Część się ulatnia, część zamienia się w chlorki w wyniku reagowania z zanieczyszczeniami. Ja na 250g purigenu zużywam 2-3 litry wybielacza i 15 ml antychloru.
  12. mutra

    Uzdatniacze wodu do kranówy

    Do środka wkładasz dedykowany wkład do filtra narurowego. Kupisz go tam gdzie korpus. Kosztuje od 6 zł w górę.
  13. mutra

    Uzdatniacze wodu do kranówy

    Eljot: tak czy inaczej koloi osadzi się na żywicy zmniejszając jej skuteczność. To jest uzależnione od ilości koloidu a nie stężenia. Padidar: Ja mam podłączoną ciepłą wodę (z ogrzewacza CWU) Wkłady opisywane jako przeznaczone do zimnej wody wytrzymują do 35 stopni. Mój piec ma minimalną możliwą do nastawienia temperaturę właśnie 35 stopni, woda na wylocie do akwarium ma około 30. Jeżeli wymieniasz zalecane 20% wody w akwarium to możesz lać zimną. Wahanie temperatury będzie niewielkie. Ja leję podgrzaną bo mam akwarium blisko kotłowni. Jakbym musiał latać żeby ustawiać temperaturę na piecu to bym lał zimną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.