Skocz do zawartości

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie co to może być za glon ??? Nitkowaty kolor brązowy jest na kamieniach. Gdy go usunę 3-4 dni i jest ponownie. I do tego jeszcze mam chyba inwazję sinicy piasek jest zielony. Jak sobie z nimi poradzić .A i jeszcze jedno szyba bardzo szybko porasta białym nitkowatym glonem. Co zrobić aby nie porastało to tak szybko

post-7538-14695712504075_thumb.jpg

post-7538-14695712504365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam swojego obcego z kosmosu, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - co to za glonorost?

Czarne, odchodzi płatami, na pewno nie są to żadne nitki.Rośnie w lepiej naświetlonym kącie, rozwija się szybko, pojawiają się na tym bąble gazu.Akwarium ze światłem zastanym,nie ma żadnych lampek.Temp 26-28, zauważyłem,że lubi niższą.

post-7260-14695712505593_thumb.jpg

post-7260-14695712507331_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, :) mam pytanie, akwarium ma okolo 2-3 miesiace, mlode saulosi sa u mnie okolo 1-1,5 miesiaca.

jesli dokladne daty maja znaczenie to moge sprawdzic w kalendarzu.

parametry NO2=0 NO3=10-15 pH=8.

poczatkowo pojawily sie okrzemki, teraz widze ze zaczynaja zanikac, ale pojawilo sie cos zielonego i nie wiem czy mam sie tym martwic czy nie. w 3 miejscach sa malutkie zielone obszary na kamieniach.

dzis zobaczylem pierwsza nitke na zalaczonym zdjeciu.

wiem ze to dosc male, ale mysle ze lepiej reagowac szybko zanim to sie rozprzestrzeni :)

prosilbym o pomoc, czy to moga byc sinice.

kawalek kamienia zabarwiony na zielono, w jednym miejscu pierwsza nitka.

to zielone zabarwienie ma juz okolo tygodnia moze wiecej, ale do tej pory nie bylo nitek.

post-7993-14695712519702_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prosze o identyfikacje tych glonow poza atakujacymi mnie okrzemkami (bo to chyba okrzemek tak?) ,widocznymi na zdjeciach w postaci jak to okreclic "włoskow".(Sory za rybe bardzo chciala byc na zdjeciu). Z jakiego powodu mam taki wysyp okremkow czy to normalna sprawa? Pozatym zauwazylem w kilku miejscach małe kepki bardziej brazowego glona (foto kepki) a co to ?

post-9886-14695712597278_thumb.jpg

post-9886-14695712597965_thumb.jpg

post-9886-14695712598501_thumb.jpg

post-9886-14695712599039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A u mnie jest coś takiego jak na zdjęciu. Co to jest? Kiedyś było to tylko jako nalot, a teraz ma to długość 2-3 mm i bardzo ładnie faluje pod wpływem wody. Na początku kamienie obrosły mi pięknymi zielenicami, ale wpuściłem na 3 miesiące glonojada i wyżarł wszystko co zielone, a tego się nie tknął. Co z tym zrobić?

Parametry wody to: Ph - 7,8, NO2 - 0, NO3 - 30 (dzisiaj wywaliło mi taką wartość - zazwyczaj było nie więcej niż 15), temp. 26 st. C

Glon01.jpg[/attachment:kqe7nci1]

post-8132-1469571266527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.