Skocz do zawartości

Filtr Narurowy do 180x60x50


Paulstick

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Paulstick napisał:

postanowilem przebudowac cala sekcje biologiczna tym razem z zainstalowanymi dwuzlaczkami przy kazdym korpusie

Mam nadzieję ze nie piszesz o złączkach "ogrodniczych" bo te nadają się tylko do ogrodu, z czasem ciekną.

Nie mogłeś się dostać z jakiej przyczyny, rozumiem że aby się dostać do ostatniego musisz odkręcić dwa pierwsze czy jest inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, eljot said:

Mam nadzieję ze nie piszesz o złączkach "ogrodniczych" bo te nadają się tylko do ogrodu, z czasem ciekną.

Nie mogłeś się dostać z jakiej przyczyny, rozumiem że aby się dostać do ostatniego musisz odkręcić dwa pierwsze czy jest inny problem?

Eljot o takich zlaczkach mowie. http://www.aquario.pl/hydraulika/721-dwuzlaczka-pcv-32mm-z-uszczelka.html

Problem byl na gwincie korpusu, nie przy komorze. Dostep do tych jest idealny. Zapewne nie dalem wystarczajaco tasmy teflonowej i stad przeciek. Mowie tutaj o doslownie kropli na pol godziny, ale skoro mam czas zanim akwarium bedzie, postanowilem to przebudowac. Te dwuzlaczki umozliwia mi w przyszlosci bezproblemowe rozkrecenie systemu na wypadek jesli sie okaze, ze znowu spieprzylem polaczenie, czy jesli postanowie z jakies przyczyny wymienic korpus/dodac cos do systemu.

 

32 minutes ago, stan said:

Żeby dostać się do sekcji biologii wystarczy wyłączyć pompę zakręcić zawór za pompą od strony biologii i spokojnie sobie działać. 

Stan zgadza sie, i takie zawory mam zainstalowane, woda w systemie stoi w tej chwili za zaworami a ja przerabiam tylko czesc pomiedzy. Problem byl na gwincie niestety a przy sklejonej sekcji nie bylo tego jak poprawic. Pewnie sa jakies polsrodki I moglem ten minimalny przeciek jakos zaslepic, ale skoro mam jeszcze prawie miesiac wole to przebudowac. Dwuzlaczki jedynie ulatwia mi zycie na wypadek jesli znowu cos spieprze:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie DIY ale z lekka innej beczki: 

Skonczylem przerabianie mojego ustrojstwa do nalewania wody, teraz w pelni radzi sobie z londynska woda.

W systemie znajduja sie 4 korpusy z nastepujacymi wkladami: 1. Pozbywa sie pylow I chloru; 2. Metale ciezkie; 3. Purilite (20 NO2 z kranu); 4. Rowaphos (wysoka zawartosc silicatow). Pysie docenia, ja osobiscie wolalbym miec calosc na rurkach 3/8 ale niestety moje stare ustrojstwo (3korpusy) bylo juz na 1/4. Moze w przyszlosci to zmienie.

ab0c2e492d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, eljot said:

Podepnij to ustrojstwo do kranu w kuchni to i ty skorzystasz :)

Myslalem o tym, ale uklad mieszkania srednio w tej chwili na to pozwala (kuchnia w drugim koncu mieszkania). Przy rurkach 1/4 30% wymiana rownalaby sie z wezem przez cale mieszkanie co sobote na jakies 3 godziny. Zone mam wyrozumiala, ale trzeba wiedziec jak wybierac bitwy, zeby wygrac wojne ;-). Mam inna, mniej skomplikowana filtracje do wody pitnej.

56 minutes ago, stan said:

Tak jak eljot pisze te złączki są super ? 

Jeżeli chodzi  o same gwinty to wiele razy pisałem że gwinty zabezpieczamy tylko i wyłącznie konopiami plus specjalna pasta. Taśma teflonowa to porażka. 

No widocznie nie doczytalem:). Przeciekow nie ma do tej pory na innych gwintach, jesli sie pojawia, to nie omieszkam uzyc sposobu o ktorym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.