Paulstick Opublikowano 20 Grudnia 2016 Autor #101 Opublikowano 20 Grudnia 2016 9 minutes ago, darkon said: Widzę, że udało się odpowietrzyć filtr. Ładnie płynie. Wytapatalkowane Darkon po 4 godzinach prob i bledow, wielkie dzieki Darkon za pomoc.
Paulstick Opublikowano 29 Grudnia 2016 Autor #102 Opublikowano 29 Grudnia 2016 (edytowane) Instalowalem wczoraj tlo i przy okazji postanowilem zrobic troche lepsze nagranie wyplywu z mojego narurowca. Na filmie koncowka to 32mm kolanko, czyli srednica otworu 40mm, narurowiec nie byl czyszczony on tygodnia (nie ze to by zrobilo duza roznice, bo akwarium swiezo postawione). https://sendvid.com/inc6zphn Mysle, ze ten narurowiec moglby smialo obsluzyc zbiornik dwa razy wiekszy. Edytowane 29 Grudnia 2016 przez Paulstick
kwiq Opublikowano 29 Grudnia 2016 #103 Opublikowano 29 Grudnia 2016 taki jest wyrzut z wszystkimi korpusami pełnymi ? Ładna musi być pralnia
Paulstick Opublikowano 29 Grudnia 2016 Autor #104 Opublikowano 29 Grudnia 2016 taki jest wyrzut z wszystkimi korpusami pełnymi ? Ładna musi być pralnia Wszystko pelne, nie ruszane od ponad tygodnia. Mialem rurke 32mm na koncu, musialem sciagnac bo nie bylo jak ustawic. Wymiatalo piasek po drugiej stronie na maxa. Mam jeszcze rw-15 po drugiej stronie i zaluje, ze nie kupilem rw-8 bo na 1 biegu jest super rozkminka jak to wszystko ustawic, zeby piachu nie rwalo....ogolnie jak miec problemy to takie raczej, niz ze się nic nie rusza:).Sent from my iPhone using Tapatalk
h2athor Opublikowano 29 Grudnia 2016 #105 Opublikowano 29 Grudnia 2016 Nie źle Ci wymiata ta pompa !!!
bakus_44 Opublikowano 4 Stycznia 2017 #106 Opublikowano 4 Stycznia 2017 ja mam w 200x60x60 ta sama pompe na 2gim biegu wraz z budżetowym falownikiem sobo wp-400m i też mam problem z wydmuchiwaniem piachu
fenster Opublikowano 6 Stycznia 2017 #107 Opublikowano 6 Stycznia 2017 pieknie to wygląda.. a teraz moja prośba - jakbyście mogli doradzić do 450 baniaka jak optymalnie powinien wyglądać cały system narurowy - jakiś schemacik może? jakie zaworki, średnice, ile wkładów.. będę bardzo wdzięczny - szukam pomysłów na mój nowy baniak
Paulstick Opublikowano 6 Stycznia 2017 Autor #108 Opublikowano 6 Stycznia 2017 On 1/4/2017 at 1:58 PM, bakus_44 said: ja mam w 200x60x60 ta sama pompe na 2gim biegu wraz z budżetowym falownikiem sobo wp-400m i też mam problem z wydmuchiwaniem piachu Falownik zmieniony teraz na RW-8....mialem dosc kombinowania z RW-15 na 1 biegu. 47 minutes ago, fenster said: pieknie to wygląda.. a teraz moja prośba - jakbyście mogli doradzić do 450 baniaka jak optymalnie powinien wyglądać cały system narurowy - jakiś schemacik może? jakie zaworki, średnice, ile wkładów.. będę bardzo wdzięczny - szukam pomysłów na mój nowy baniak fenster mysle, ze ten system bedzie ok rowniez dla Ciebie. Gdybys chcial pomniejszyc srednice rurek, czy moze zmniejszyc ilosc korpusow, to zalezy to mysle od wymiarow Twojego akwarium, nie tylko litrazu.
fenster Opublikowano 7 Stycznia 2017 #109 Opublikowano 7 Stycznia 2017 (edytowane) Tak więc myslę że wystarczy dla 450 litrowego 150x55x55 taki zestaw jak na moim szkicu. Proszę o komentarz. Czy jest sens dawać 3 mechaniki? Jeśli to wydłuzy mi okres ich czyszczenia to lepiej.. ale to już z kolei będą 3 do czyszczenia i czy bypass na bio byłby zalecany? i jeszcze pytanie.. dlaczego taki narurowiec jest lepszy od kubełka? bo dotychczas myslalem żeby kupić UNIMAX 700 AQUAEL (25 litrów mediów!! i bardzo cichy)..a tutaj w porównaniu do niego znikoma ilość mediów będzie.. taki kubeł ewentualnie poprzedziłbym dwoma narurowcami jak poniżej Dodam jeszcze, że moja szafka jest specyficzna - dostep mam do boku szafki tylko - i tam bym umieścił mechaniki i pompę, a resztę w części mniej dostepnej, tzn. po odsunięciu narożnika (łóżka). Mam nadzieje, że taki zestaw będzie cichutki.. bo ja spię na tym łóżku i za oparciem łózka będzie pompa i te rurki z wodą Edytowane 7 Stycznia 2017 przez fenster
Paulstick Opublikowano 7 Stycznia 2017 Autor #110 Opublikowano 7 Stycznia 2017 2 hours ago, fenster said: Tak więc myslę że wystarczy dla 450 litrowego 150x55x55 taki zestaw jak na moim szkicu. Proszę o komentarz. I ja mysle, ze starczy. 2 hours ago, fenster said: Czy jest sens dawać 3 mechaniki? Jeśli to wydłuzy mi okres ich czyszczenia to lepiej.. ale to już z kolei będą 3 do czyszczenia 3 mechaniki nie sa wstawione, zeby rzadziej czyscic, tylko zeby zwiekszyc przeplyw. Polecam przeczytanie obecnych watkow na temat narurowca, temat byl szczegolowo opisany. i czy bypass na bio byłby zalecany? Nie jest, ogladnij film Stana na youtube narurowiec 2, wszystko o tym tam znajdziesz. i jeszcze pytanie.. dlaczego taki narurowiec jest lepszy od kubełka? bo dotychczas myslalem żeby kupić UNIMAX 700 AQUAEL (25 litrów mediów!! i bardzo cichy)..a tutaj w porównaniu do niego znikoma ilość mediów będzie.. taki kubeł ewentualnie poprzedziłbym dwoma narurowcami jak poniżej Ponownie, temat ilosci media byl przerabiany w tematach narurowca, chociazby swiezym temacie kolegi @JemioloSeba Dodam jeszcze, że moja szafka jest specyficzna - dostep mam do boku szafki tylko - i tam bym umieścił mechaniki i pompę, a resztę w części mniej dostepnej, tzn. po odsunięciu narożnika (łóżka). Mam nadzieje, że taki zestaw będzie cichutki.. bo ja spię na tym łóżku i za oparciem łózka będzie pompa i te rurki z wodą Jedna z cech charaktystycznych dla narurowca jest jego cicha praca, kilku kolegow w ostatnich tygodniach nawet zmienialo kaseciaki na narurowce wlasnie z tego powodu. Poszukaj w ostatnich postach o narurowcach.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się