fenster Opublikowano 2 Lutego 2017 #121 Opublikowano 2 Lutego 2017 hej.. czy zawor spustowy jest niezbedny? wole uzyc odmulacza przy okazji spuszczania wody i dlatego mysle aby zrezygnowac z tego zaworu..ale czy po czyszczeniu filtrow mech. nie bedzie problemu z odpowietrzeniem ukladu. Czy konieczne jest odpowietrzenie czy samoczynnie tez sie odpowietrzy. Jak to u Was wyglada?Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
spiochu Opublikowano 2 Lutego 2017 #122 Opublikowano 2 Lutego 2017 Jeśli masz dobrze ustawioną cyrkulację to żaden odmulacz nie jest potrzebny A poza tym, przy koszcie całej filtracji narurowej nie zbankrutujesz kupując jeden trójnik i zawór więcej Wysłane z telefonu
JemioloSeba Opublikowano 3 Lutego 2017 #123 Opublikowano 3 Lutego 2017 Nie kombinuj tylko zamontuj zawór przed pompą. Po wymianie wkładów ładnie odpowietrza się nim korpusy a i nie raz zdarzyło mi się, że za dużo wody spuściłem i musiałem zassać wodę do układu jeszcze raz (przy pomocy właśnie tego zaworu).
fenster Opublikowano 3 Lutego 2017 #124 Opublikowano 3 Lutego 2017 Nie kombinuj tylko zamontuj zawór przed pompą. Po wymianie wkładów ładnie odpowietrza się nim korpusy a i nie raz zdarzyło mi się, że za dużo wody spuściłem i musiałem zassać wodę do układu jeszcze raz (przy pomocy właśnie tego zaworu). w jakim sensie zasysales wode z powrotem do baniaka?Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
JemioloSeba Opublikowano 3 Lutego 2017 #125 Opublikowano 3 Lutego 2017 Nie do baniaka lecz do narurowca. Przy pierwszym uruchomieniu musisz jakoś wodę zassać do układu i tu właśnie z pomocą przychodzi zawór. Zdarzyło mi się też tak, że przez nieuwagę spuściłem zbyt dużo wody i rurka zasysu zaciągnęła powietrze. Wtedy musisz układ znów zalać "doustnie" bo sam wody nie zassie.
kwiq Opublikowano 17 Lutego 2017 #126 Opublikowano 17 Lutego 2017 Powiedz jak CI się udało uzyskać tak niewielką odległość zaworu od korpusu: Jeśli dobrze myślę to w korpus powinna być wkręcona kształtka gwint/klejona i dopiero zawór ale w ten sposób ta odległość znacznie się wydłuża. Chyba że coś źle myślę. Mógłbyś powiedzieć jaka jest całkowita długość tego układu ?
michal_j Opublikowano 17 Lutego 2017 #127 Opublikowano 17 Lutego 2017 Pewnie dawał zawory z gwintem z jednej i KW z drugiej strony..
aurban6 Opublikowano 17 Lutego 2017 #128 Opublikowano 17 Lutego 2017 To http://www.aquario.pl/hydraulika/880-zlaczka-3-4-x-25mm-gz.html wkręcone w korpus a na to wklejony zawór http://www.aquario.pl/hydraulika/626-zawor-kulowy-32mm.htmlMała uwagaPrzy takim połączeniu nie żałować kleju, smarujemy na zewnątrz złączki jak i wewnątrz elementu wklejanego.Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
kwiq Opublikowano 18 Lutego 2017 #129 Opublikowano 18 Lutego 2017 Czyli że złączkę 3/4'' wkręcasz w korpus i wklejasz wewnątrz 1'' zaworu ? Mnie tak to wygląda na zdjęciu ale wolę się upewnić.
fenster Opublikowano 24 Lutego 2017 #130 Opublikowano 24 Lutego 2017 może to OT ale probuje:) czy wylqczacie narurowca przy karmieniu? pytam bo nie wiem czy warto kombinować i podłączyć się do sterownika cyrkulatora do funkcji feed (wył na 10 min) - możnaby jednocześnie wyłączać pompę CO grundfosa razem z cyrkulatorem Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się