eljot Opublikowano 5 Listopada 2016 #51 Opublikowano 5 Listopada 2016 Dasz radę nic nie będzie ciekło i tej wersji się trzymaj, Będzie Pan zadowolony
Paulstick Opublikowano 5 Listopada 2016 Autor #52 Opublikowano 5 Listopada 2016 2 hours ago, eljot said: Dasz radę nic nie będzie ciekło i tej wersji się trzymaj, Będzie Pan zadowolony Na pana trzeba miec pieniadze I wyglad:), Pawel jestem. I dzieki jeszcze raz, klejenie zaczne dzis wieczorem.
Paulstick Opublikowano 12 Listopada 2016 Autor #53 Opublikowano 12 Listopada 2016 (edytowane) Calosc, oprocz zawora na koncu biologa I rurek do akwarium sklejona. Testowalem poszczegolne czesci systemu osobno miedzy klejeniem, zeby sie upewnic, ze nie ma przeciekow, do tej pory ok. Wieczorem zaleje calosc, jesli wciaz wszystko okej, bede juz montowal pod stolem. Akwarium przyjezdza za 3.5 tygodnia, dopiero wtedy planuje przenosic biologie z tymczasowego szkla. Czy purilite powinien byc w jakis sposob przygotowany zanim go dodam do systemu? Na opakowaniu nie znalazlem zadnej informacji. Edytowane 12 Listopada 2016 przez Paulstick
Jargos Opublikowano 12 Listopada 2016 #54 Opublikowano 12 Listopada 2016 2 godziny temu, Paulstick napisał: Czy purilite powinien byc w jakis sposob przygotowany zanim go dodam do systemu? Na opakowaniu nie znalazlem zadnej informacji. w temacie o purolitew w #1 poście na samym dole jest opisjak zrobić formatowanie złoża. Osobiście robiłem, ale są też tacy którzy nie robili, a żywica działa. Jaka jest długość sklejonego systemu ?
Paulstick Opublikowano 12 Listopada 2016 Autor #55 Opublikowano 12 Listopada 2016 Dzieki za odpowiedz w sprawie purilitu. System ma okolo 155cm. Plastikowe zawory zabieraja duzo miejsca, ale w wypadku jesli cos by bylo nie tak, jest mozliwosc rozkrecenia systemu na zaworach wlasnie. Prawie skonczylem podwieszanie, o dziwo jak do tej pory najwiecej roboty z tym bylo. Jutro jeszcze wykoncze system do kolanek do gory na zasys I wylot I czekam na akwarium. Wrzuce fotke jak sie calosc prezentuje:).
darkon Opublikowano 13 Listopada 2016 #56 Opublikowano 13 Listopada 2016 Całość wygląda dobrze, ale zastanawia mnie czemu utrudniłeś sobie obsługę i nie dałeś zaworów przy drugiej grupie korpusów. Te po prawej obsłużysz bez wyłączania pompy, a te po lewej już nie.
Paulstick Opublikowano 13 Listopada 2016 Autor #57 Opublikowano 13 Listopada 2016 2 hours ago, darkon said: Całość wygląda dobrze, ale zastanawia mnie czemu utrudniłeś sobie obsługę i nie dałeś zaworów przy drugiej grupie korpusów. Te po prawej obsłużysz bez wyłączania pompy, a te po lewej już nie. Prawa czesc to filtr mechaniczny I kazdy korpus ma podwojne zawory, ta czesc bedzie czyszczona czesto. Lewa strona to filtr biologiczny I mam zawory przed I za ta czescia. Zawor za nie jest na zdjeciu bo jest umieszczony na nitce ktora bedzie wmontowana juz do podwieszonego narurowca. Nie sadze, ze bede czyscil ta czesc czesciej niz 1-2 do roku, takze moge wtedy pompe wylaczyc.
Paulstick Opublikowano 13 Listopada 2016 Autor #58 Opublikowano 13 Listopada 2016 Prace na ten weekend oceniam wyjatkowo dobrze. Narurowiec skonczony, nie liczac zasysu i wylewu. Wszystko sklejone i podwieszone, zalalem woda i do tej pory bez wyciekow, takze jest dobrze. Akwarium przy dobrych wiatrach bedzie za 3 tygodnie, takze jest czas na przygotowanie dodatkowego piachu, czyszczenie kamieni itd itp.
stan Opublikowano 16 Listopada 2016 #59 Opublikowano 16 Listopada 2016 IMHO wszystko jest ok zrobione. Teraz tylko akwarium i heja
Paulstick Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #60 Opublikowano 27 Listopada 2016 On November 16, 2016 at 3:06 PM, stan said: IMHO wszystko jest ok zrobione. Teraz tylko akwarium i heja Dzieki Stan. Niestety okazalo sie, ze mialem bardzo maly wyciek na jednym z korpusow sekcji biologicznej i w czasie usuwania go uswiadomilem sobie, ze nie ma zadnej mozliwosci dostania sie do korpusow. Dostalem date na dostawe akwarium na 19 grudnia i z racji, ze czasu sporo, postanowilem przebudowac cala sekcje biologiczna tym razem z zainstalowanymi dwuzlaczkami przy kazdym korpusie. W przyszlosci, jesli postanowie rozbudowac system, powinno mi to ulatwic sprawe. Wrzuce fotke, jak skoncze.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się