deccorativo Opublikowano 18 Października 2016 #41 Opublikowano 18 Października 2016 O nie kolego Paul jesteś w dużym błędzie - a ja pamiętam jaką masz wodę w tym Londynie - prawie miodzik ale NO3 -20ppm a 20ppm to już graniczna wartość dla ryb ( moim zdaniem). Amerykański wujek Sam czyli Seachem zapodaje że trzeba 0,5l złoża Matrix na każde 200l wody to u ciebie wychodzi 1,3 litra czyli jak dasz 2 korpusy równoległe na biologię to i tak z wielkim nadmiarem bo wejdzie tam 1,4 l Matrixa . Ten korpus co ci został w łapie to na nim zrób ustrojstwo do nalewania wody z węglem i Purolite tak 0,5l wystarczy i podłącz do kranika do nalewania wody do baniaka, a te drugie 0,5 litra zostaw na wężyku w baniaku jak jest teraz. A po co ładować NO3 do baniaka z londyńskiego kranu jak można ładować już bez NO3 - przy okazji te ustrojstwo to i dla szanownej Twojej Pani do londyńskiej herbatki five o'clock akuratny będzie.
Paulstick Opublikowano 18 Października 2016 Autor #42 Opublikowano 18 Października 2016 1 minute ago, deccorativo said: O nie kolego Paul jesteś w dużym błędzie - a ja pamiętam jaką masz wodę w tym Londynie - prawie miodzik ale NO3 -20ppm a 20ppm to już graniczna wartość dla ryb ( moim zdaniem). Amerykański wujek Sam czyli Seachem zapodaje że trzeba 0,5l złoża Matrix na każde 200l wody to u ciebie wychodzi 1,3 litra czyli jak dasz 2 korpusy równoległe na biologię to i tak z wielkim nadmiarem bo wejdzie tam 1,4 l Matrixa . Ten korpus co ci został w łapie to na nim zrób ustrojstwo do nalewania wody z węglem i Purolite tak 0,5l wystarczy i podłącz do kranika do nalewania wody do baniaka, a te drugie 0,5 litra zostaw na wężyku w baniaku jak jest teraz. A po co ładować NO3 do baniaka z londyńskiego kranu jak można ładować już bez NO3 - przy okazji te ustrojstwo to i dla szanownej Twojej Pani do londyńskiej herbatki five o'clock akuratny będzie. Korpus mi w lapie i tak zostaje, poniewaz wyrzucilem czwarty korpus biologii, ten pojdzie pod ustrojstwo do nalewania wody. Ustrojstwo juz prawie skonczone, ostatni korpus dodaje po powrocie z Polski. Z natury juz tak mam, ze jak nie moge numerkow pod cos podstawic to zaczynam sie o wszystko martwic (zboczenie zawodowe). Niestety nie wiem jak uwzglednic straty w przeplywie spowodowane korpusami bilologicznymi. Stan wspomnial w filmie, ze korpusy biologiczne powodowaly duze straty. Ja dodatkowo zdecydowalem sie na rurki 32mm i polaczenia 1" (zamowione, odbieram we Wroclawiu za 2 dni) i tak na chlopski rozum; przeplyw przez rurke 32mm jest niewiele mniejszy niz przez 2 rurki 25mm z 2 korpusow. Niby wszystko sie zgadza, ale dodac straty spowodowane biologia w korpusie...znam siebie i wiem, ze mnie to bedzie meczyc po nocach. 3 korpus moze nie potrzebny w akwarium, ale potrzebny dla mnie, zeby spac spokojnie:). 1
deccorativo Opublikowano 18 Października 2016 #43 Opublikowano 18 Października 2016 (edytowane) Jak cię te 3 korpusy tak męczą ile one spowolnią przepływ przez biologię to zostaw dwa a w miejsce trzeciego korpusu wstaw rurę fi 32 bez oporów woda pójdzie do baniaka a opory na trójniku wymuszą jakiś tam przepływ na biologii byle było tam tak z 200-300l/h są takie Gardeny liczniki przepływu to będziesz spał w nocy bo ci pokaże cyferkami ileż tam płynie na prawdę. w pozycji Total 4 pokazuje l/min Edytowane 18 Października 2016 przez deccorativo
darkon Opublikowano 18 Października 2016 #44 Opublikowano 18 Października 2016 16 minut temu, Paulstick napisał: Ja dodatkowo zdecydowalem sie na rurki 32mm i polaczenia 1" (zamowione, odbieram we Wroclawiu za 2 dni) i tak na chlopski rozum; przeplyw przez rurke 32mm jest niewiele mniejszy niz przez 2 rurki 25mm z 2 korpusow. Niby wszystko sie zgadza, ale dodac straty spowodowane biologia w korpusie...znam siebie i wiem, ze mnie to bedzie meczyc po nocach. 3 korpus moze nie potrzebny w akwarium, ale potrzebny dla mnie, zeby spac spokojnie:). W korpusach to masz przyłącze 1", ale zajrzyj do środka, woda do korpusu ostatecznie wpada przez otwór 1/2". Twój układ z trzema korpusami równolegle powinien wykorzystać potencjał rury 1" (twoje 32mm) biorąc pod uwagę samo pole powierzchni to rura 1" ma 660mm2 a rura 1/2" 249mm2.
Paulstick Opublikowano 18 Października 2016 Autor #45 Opublikowano 18 Października 2016 1 minute ago, darkon said: W korpusach to masz przyłącze 1", ale zajrzyj do środka, woda do korpusu ostatecznie wpada przez otwór 1/2". Twój układ z trzema korpusami równolegle powinien wykorzystać potencjał rury 1" (twoje 32mm) biorąc pod uwagę samo pole powierzchni to rura 1" ma 660mm2 a rura 1/2" 249mm2. No wlasnie gdzies na forum wyczytalem, ze w korpusach otwor 3/4, stad moje obliczenia. Skoro otwor 1/2" to na bank wrzuce 3.
Paulstick Opublikowano 25 Października 2016 Autor #46 Opublikowano 25 Października 2016 Maly update. Czesci juz w domu (oprocz korpusow), powoli bede sie przymierzal do skladania. W koncu zdecydowalem sie na plastikowe zawory, ale jestem lekko zaniepokojony polaczeniem miedzy nimi, a zlaczka 1" 32/25. Wszystkie rurki/kolanka itd. lacza sie z lekkim oporem (blokuja przy wcisnieciu do konca), natomiast ta zlaczka wchodzi w zawor luzno, bez zadnych oporow i oczywiscie wyslizguje sie bez problemu rowniez. Luzu nie ma wiele, okreslilbym w dziesiatkach milimetra, ale wciaz zastanawiam sie, czy moge miec problem z klejeniem? Akwarium dzis rowniez zamowione, wymiary lekko zmienione; 1825x606x520h z przednia szyba optiwhite. Niestety 520mm wysokosci to absolutny max na jaki moglem sobie pozwolic. Znalazlem rowniez czas na odwiedzenie pobliskiego kamieniolomu i pozwolilem sobie wybrac i wyslac do Anglii 90 kilo serpentyniu, dolaczam do grupy szalencow tego forum wysylajacych kamienie za granice :). Korpusy nie dotarly na czas (dotarly o 18:30,kiedy juz siedzialem w samolocie) pomimo, ze zamowione 10 dni wczesniej; odradzam komukolwiek zakupy w www.domowefiltry.pl (sa na allegro rowniez). Zero komunikacji i zajelo im tydzien, zeby zamowienie spakowac i zorganizowac kuriera.
Paulstick Opublikowano 5 Listopada 2016 Autor #47 Opublikowano 5 Listopada 2016 (edytowane) Maly update. Akwarium w domu dopiero za 4-5 tygodni, ale narurowiec juz jest, na razie nie sklejony, ale wszystko wymierzone i sie miesci. Bede kleil niedlugo, oby nic nie cieklo.... Lepsze ujecie. czy macie panowie jakis sposob na sprawdzenie szczelnosci w trakcie sklejania? Powiedzmy osobno czesci mechanicznej itd.? Obawiam sie, ze jak calosc sklejona i wtedy znajde przeciek to bedzie ciezko cokolwiek z tym zrobic. Edytowane 5 Listopada 2016 przez Paulstick
timi-akwaria.pro Opublikowano 5 Listopada 2016 #48 Opublikowano 5 Listopada 2016 Tam nie ma dużych ciśnień i jakby Ci się przytrafił jakiś mały przeciek to jak posmarujesz ze dwa razy klejem z zewnątrz to wystarczy.
spiochu Opublikowano 5 Listopada 2016 #49 Opublikowano 5 Listopada 2016 A jak będzie bardzo ciekło to oblepisz Poxiliną Wysłane z telefonu
Paulstick Opublikowano 5 Listopada 2016 Autor #50 Opublikowano 5 Listopada 2016 Dziekuje slicznie za porady.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się