Lorden Opublikowano 27 Czerwca 2009 #101 Opublikowano 27 Czerwca 2009 Akwarium zarybione już jakiś miesiąc, a mnie zaczęły niepokoić glony. Po niecałym tygodniu przednia szyba jest cała w glonach jak na zdjęciach. Na szczęście schodzą one bardzo łatwo. Dodatkowo na piasku pojawiły się glony, które na sobie mają pęcherzyki powietrza. Zauważyłem, że po nocy tych pęcherzyków nie ma, pojawiają się dopiero po jakimś czasie po załączeniu światła. Na samym początku w akwarium był bardzo ładny, zielony glon, a teraz potworzyło się dziwne, ciemne coś. W tle na stojącym kamieniu widać jasną plamę, która powstała przez odklejenie się części tego ustrojstwa.
koteczek555 Opublikowano 27 Czerwca 2009 #102 Opublikowano 27 Czerwca 2009 Wydaje mi się, że na piasku to sinice
Sonix Opublikowano 5 Września 2009 #103 Opublikowano 5 Września 2009 Witam, proszę o identyfikację zielonych plamek na kamieniach. Akwarium 450l świeże, ok 8 tygodni. Okrzemek się wycofuje, ale pojawiły się zielone plamki na kamieniach. Tło wewnętrze, piasek i szyby nie mają takich plamek. W 115l jedyne co miałem to okrzemek, czegoś takiego jeszcze nie widziałem NO3 ok 50 PO4 0,4
mutra Opublikowano 5 Września 2009 #104 Opublikowano 5 Września 2009 kolor ma taki sobie ale za małe jest żeby coś powiedzieć. Nic nie rób, czekaj, obserwuj. Akwarium jest jeszcze świeże - musi się ustabilizować
Sonix Opublikowano 23 Września 2009 #105 Opublikowano 23 Września 2009 Kontynuując temat, zielone coś trochę się rozrosło, nie widać żadnych 'włosków' itp. ale to może dlatego że pyski często podskubują 'zielony kamień'. Na jednej z fotek widać że rozrasta sie tylko na łupkach. Grota wapienna i tło czyste. NO2 = 0 NO3 = 20
sabotage Opublikowano 23 Września 2009 #106 Opublikowano 23 Września 2009 Nic sie nie martw. Wydaje mi sie, ze ten dziwny kolor jest przez oswietlenie. IMO zwykle zielenice.
kaszub Opublikowano 23 Września 2009 #107 Opublikowano 23 Września 2009 Rzeczywiscie - wyglada na to ze akwarium wkrotce ma szanse wygladac normalnie Czyli ze wszystkie kamloty zarosna i ryby beda mialy frajde. A tak na marginesie - ladne to akwa.
jurek035 Opublikowano 25 Września 2009 #108 Opublikowano 25 Września 2009 czy to sinice bo nie jestem pewny? DSC_0061.JPG[/attachment:3rf3ppph]
nabe Opublikowano 25 Września 2009 #109 Opublikowano 25 Września 2009 To zdjęcie robione było chyba Łomokamerą marki "Smena" bo na moje stare oczy to okrzemki są
kaszub Opublikowano 27 Września 2009 #110 Opublikowano 27 Września 2009 chyba tak. Stary ten zbiornik?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się