Odpływ ponad taflą sumpa znaczyłby ciągłe ciurkanie wody, może ktoś lubi. Do tego musiałbyś odwrócić układ sumpa, żeby pierwsza, mechaniczna komora szła dołem a nie górą.
Taki układ jak masz na zdjęciu jest git, woda spływa z komina na dno sumpa i musi przejść przez gąbkę zanim popłynie dalej. Przy czyszczeniu gąbki czyścisz też co tam się nazbierało na dole i gra muzyka.
Hej
Jeden z układów w moim sterowniku uległ uszkodzeniu. Niestety wypalona dziura nie pozwala na odczyt symbolu na układzie. Chciałbym spróbować uratować sterownik i spróbować przelutować uszkodzony układ, ale potrzebuje pomocy, kogoś, kto ma taki sterownik, byłby w stanie go rozkręcić i zrobić w miarę wyraźną fotkę układu. Załączam zdjęcia wersji sterownika i uszkodzonego układu.
Uprzedzam pytania, pisałem do Romka, że padł mi sterownik, odpisał, że to już taka stara wersja, że nie posiada schematu i ciężko stwierdzić, czemu przestać działać mi nieprawidłowo. Wysłałem później zdjęcia, który układ mi padł, ale niestety już dłuższy czas nie mam odpowiedzi, więc szukam ratunku tutaj
No dobra,dzięki za wyjaśnienie.
To zapytam jeszcze o coś innego.
Większość sumpów jakie widziałem ma główny odpływ wody z komina ponad taflą wody w sumpie.
U mnie wygląda to tak jak na zdjęciu(rura odpływowa znajduję się całkowicie zanurzona w wodzie-5 cm od dna sumpa)przechodzi górą do następnej komory.
Czy takie rozwiązanie jak u mnie ma sens?Jestem w trakcie testowania i ciekawy jestem Waszego zdania.
Przy prawidłowo zaprojektowanym sumpie i tak się nie przeleje, bo już ma wbudowany zapas na wodę z komina, rur i wody z akwa ponad poziomem grzebienia.
Poza tym przy pracującej pompie komin i tak miałbyś w połowie pełny, więc de facto nic nie zyskujesz - masz po prostu w obiegu pół komina wody więcej. Dodatkowo będzie się tam zbierać syf, który przy odpływie w dnie spływa do filtracji mechanicznej w sumpie, a sam dół komina nie ma przepływu, więc woda może gnić.
Dlaczego główny odpływ wody w sumpie montuje się na samy dole komina?
Gdyby ustawić go np.w połowie komina to w razie awarii pompy lub braku prądu połowa wody została by w kominie i było by mniejsze prawdopodobieństwo przelania sumpa.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się