Skocz do zawartości

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem na tyle kompetentny żeby odpowiedzieć Ci co pojawi się po okrzemkach. Na forum są ludzie, którzy znają się na temacie i pozostaje czekać na odpowiedź :?: Ja wystartowałem zbiornik miesiąc temu więc mogę mówić tylko o tym co się dzieje u mnie. Poczytaj o zielenicach, sinicach, krasnorostach itd. i obserwuj. Ja już wiem, że w dojrzewającym zbiorniku mogą dziać się różna rzeczy i z dnia na dzień sytuacja się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy to na pewno okrzemki? Zbiornik ma 5 tygodni, natomiast od 3 tygodnie wystąpuje rdzawy nalotu w akwarium na kamieniach, piasku i roślinkach. Na dzisiaj po białym kamieniu filipińskim nie ma śladu, wszystko brązowe, tam gdzie nie zarósł brązowo zrobił się szary (na zdjęciach widać białawe przebłyski jaki powinien być :(), piasek kwarcowy (kiedyś biały), dzisiaj "kawa" :( Parametry wody teoretycznie ok. Proszę o poradę co z tym robić, co dodać, co zmienić.

Okrzemki podobno wychodzą w zaciemnionych miejscach - to dziwne bo u mnie najwięcej (i od tego miejsca się zaczęło) jest w miejscach dobrze oświetlonych (mniej światła wygląda lepiej). Świecę 11 h dziennie , 2 żarówki HAILEA 35 w (sun i red, światło słoneczne i dla podkreślenia kolorystyki), filtr kubełkowy JBL e 901 + wewnętrzny AQUA TURBO 1500, napowietrzacz TETRA 150 działający 12h). woda 26 st. wystrój piasek kwarcowy podłoże, wapień filipiński, dodatkowo 3 roślinki. Wszelkie dobre rady mile widziane, co jest nie tak?

Dodatkowo do walki dodałem polecany SILICARBON - bez rezultatu.

Przecierając rdzawy nalot powstaje pyłek który rozpuszcza się w wodzie.

post-12843-14695713848413_thumb.jpg

post-12843-14695713848864_thumb.jpg

post-12843-14695713876843_thumb.jpg

post-12843-14695713877148_thumb.jpg

post-12843-14695713877471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj się na ciągle biały filipiński. Ludzie dzielą się na 3 grupy tych, którym wapień filipiński w malawi się podoba, nie podoba i podoba/nie podoba. Ja należę do tej trzeciej. U siebie mam ten wapień i uważam, że wygląda źle dopóki dopóty coś go nie porośnie. Po włożeniu kamieni do akwarium najpierw porosły go okrzemki i w porównaniu do Twoich zdjęć miały zdecydowanie inny kolor (bardziej brązowy niż czerwony) więc na 100% nie powiem Ci co masz u siebie. Jak poprzestawiałem kamienie to nieoświetlone części nadal były białe więc teraz mam pstrokaciznę biało - brązową. Na szczęście zaczął pojawiać się w małych ilościach, ale zawsze zielony glon - najprawdopodobniej zielenice. Nie mogę doczekać się kiedy porośnie wszystkie kamienie. Wtedy będzie git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomożecie w rozpoznaniu glona który wyskoczył mi w akwa w czasie dojrzewania.Rośnie też na piasku.


2l917k7.jpg


Z dnia na dzień jest coraz gęściej zarośnięty kamień tzn te co są pod promieniem świetlówki.Te co mam pod świetlówka gdzie jest owinięta folią są nie porośnięte.



[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtracja:


JBL CristalProfil e901 - bilog

Turbo N750 , 750 l/h - mechaniczny


Parametry na dziś :


NO2: 0,4 (jeszcze kilka dni temu było 1) akwarium jest w trakcie dojrzewania

NO3: 10 z górnego 5 z dolnego paska

NH4/3: 0

pH : 7,6

KH:10

GH:16


Od wczoraj mam zgaszone światło ale nie zaciemnione całe akwarium i troszkę jakby ubyło tego.Wczoraj mnie nie było w domu cały dzień rolety miałem zasłonięte.Przypominam akwarium jest w trakcie dojrzewania ale jak dziś zrobiłem testy i NO2 zaczęło spadać od ostatniego pomiaru to niebawem będzie koniec dojrzewania ;)



[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.