-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Aż strach zapytać co tam jeszcze pływa. Gratuluję koledze pomyślnie odpalonego denitratora.
-
A dorosłe samce mogę ci w prezencie darmo oddać.
-
Często można zauważyć, że przy wysokim stężeniu azotanów w wodzie ryby się stresują i robią płochliwe, temat wielkrotnie ruszany na forum. Określ wysokość NO3, wtedy można będzie zastanowić się co dalej z tym robić.
-
Tak, to działa jest tanie i bardzo wydajne.Jeśli nie chce ci się budować, to są gotowe komercyjne rozwiązania.
-
Właśnie wymyśleliście komercyjny denitrator od aqua-medica.
-
-
Przyczepiliście się do braku kubła, kiedy w akwa nie ma jeszcze ryb :p Akwarium chyba bardzo nowe i sterylne, bo te wapienie wyglądające złowieszczo jak połupane kości nawet okrzemkami nie skalane. Ciekawe co jak wyglądać będzie za pół roku..podłoże wybrałeś rybom trudne w obsłudze, z piachu chyba ucieszyłyby się bardziej.
-
-
zrob trojnik i obejsciej przed filtrem, bedzie mozna regulowac przeplyw
-
W sumie racja, po co do kotnika kubełek.
-
elongatus neon spot i socolofi albinos
nabe odpowiedział(a) na bartosz111 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Czemu akwarium za małe? Bo np. ryby dorosłe nie miałyby się gdzie dobrze obrócić, nie mówiąc już o zajmowaniu terytoriów. A nie chciałbyś trzymać dwóch, trzech sztuk, prawda? Bo to wbrew ich naturze i słabo wygląda, trudniej utrzymać sensowne parametry itd. Dla pyszczaków załatw większe akwarium, weźmy takie. 240litrowe, tu masz już dużo większe pole manewru przy aranżacji i zmieścić możesz większość gatunków mbuny, np. te które wybrałeś.Ogólnie spróbuj wybrać im największe jakie się da -
Filtr narurowuy i zbiornik 200lub 240l ?
nabe odpowiedział(a) na smarcin3 temat w Osprzęt do akwarium
Musiało być w tym miejscu jakieś bardzo niekorzystne naprężenie skoro do tego doszło przez wibracje,stawiam na to, że wada fabryczna akwarium. -
-
Filtr narurowuy i zbiornik 200lub 240l ?
nabe odpowiedział(a) na smarcin3 temat w Osprzęt do akwarium
Proszę nie podawać niesprawdzonych hipotez jako faktu, tam powodem pęknięcia szyby musiało byc cos innego. -
Cud, błąd pomiaru,? Bo spontaniczna denitryfikacja raczej nie. Jeszcza jedna opcja: jak dużo wody podmieniasz?
-
-
Na pewno lepiej gdy jest grubsza. Ten "wspornik" to wzmocnienie wzdłuż szyby? Może warto też dać tam dłuższe niż były,dla bezpieczeństwa.
-
-
-
-
Wyglad to juz sprawa gustow i guscikow, jesli podoba ci się murek ze sklepu, to jest ok.Chociaz wody to mozna bylo dolać przez zrobieniem zdjęcia, heh. Jesli ta obsada to zart, to niesmieszny.Stali bywalcy tego forum to "konserwy" i nieprzychylnie patrzą na przerybienia, ale to co zaprezentowales nie nadaje się do oceny.Dobor ryb pod wzgledem kolorów juz bez komentarza. Do tego akwarium 2-3 gatunki małej mbuny.
-
-
-
210l 110cm długości Filtracja: fluidyzacyjny diy, resun1500+gąbka, grzałka skalar 100W Oświetlenie: grolux i aquaglo(?) Tło sztuczne,kamienie prawdziwe,podłoże to piach z grysem koralowym. Mieszkańcy: Pseudotropheus saulosi To jest aktualne zdjęcie baniaka,zrobione przez kompletnego amatora kompaktem z fotocelą+żarówka błyskowa.Bardzo polecam taki wynalazek do focenia akwariów.
