Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Imo wygląda zupełnie normalnie, trochę podziobany ale to nie powinno robić różnicy bo w tej części nic nie może się zepsuć poza wytarciem na osi.Jeśli swobodnie się obraca na osi to może coś zatkało ci gniazdo wirnika?
  2. Trzy kolory: niebieski Jeśli mogę coś zasugerować - jeśli to ma być docelowa obsada aż do dorosłości,to rozważ postawienie większego akwarium. Standardowa 240/375ka to już więcej opcji zarybiania.
  3. nabe

    nonmbunarium z nurzancami

    Niespodzianka. Wasze ciepłe przyjęcie bardzo mnie zdziwiło,ale było to miłe zaskoczenie. Dobra motywacja do wymyślenia innego setupu. Norgemann: nie wiem co to za drynda to KTM.. chyba nie związane z Malawi. Ale jedni lubią pomarańcze a inni jak im skarpety śmierdzą, dlatego rozumiem i szanuję twoje zdanie.Pod warunkiem,że pokażesz swoje akwarium :)
  4. nabe

    Po 4 miesiacach

    O! Ta skalna ściana robi wrażenie, obojętnie czy robiona czy kupna, oświetlona bardzo nastrojowo. Baniak jest jeszcze młody na pewno coś się zmieni, kolory się wymieszają i stonują i będzie cieszyć oko jeszcze bardziej.Takie muszle w akwa typu kawałek Malawi to dość rzadki widok,ale to już wg gustu.Roślinność wygląda trochę jak z innej bajki, kamienie mogłyby być większe - więcej kryjówek.. ale i tak kawałek solidnej roboty.Duży plus za nieprzesadzoną obsadę.
  5. Pewnie Sławkowi chodziło o to, że to potrafią być wyjątkowo szpetne rybska
  6. Nie widzę dokładnie na focie czy to pudło tylko na przyłącza,czy w plastiku jest coś jeszcze..nie wpadnij na pomysł umieszczania statecznika pod pokrywą, wilgoć będzie się tam skraplała.Oprawki bryzgoszczelne nie są drogie, para pasuje na lampki dowolnej długości,więc po co kombinować.
  7. Czy takiej marnej, to nie wiem ale znane sa lepsze np. z serii naturefood. Spirulinę śmiało możesz dokupić.
  8. nabe

    nonmbunarium z nurzancami

    Kamole porosły, obsada się przerzedziła,posadziłem na próbę valisnerię. ok 700l 170/70/60 filtracja narurowce,fbf w akwarium,cyrkulator jvp oświetlenie hqi 2x70W 8800k dekoracja typu freeware występują: sciaenochromis fryeri,copadichromis borleyi kadango
  9. Właśnie dlatego na tyle mocne,żeby przepchały wodę przez wkład - obojętnie z czego, włóknia,sznurek i był jeszcze zapas mocy żeby rozruszać wodę w akwarium. No i wydajność/kultura pracy/zużycie energii. Aquabee up też się nadaje, red dragon też Nikt nie zmusza do stosowania wkładów ze sznura,była wata, niedługo wypróbuję gąbki bo nie przepadam za jednorazówkami. Rozwiązania dobre należy powielać.Wymyśl, opracuj jakiś wydajny osadnikowy filtr do robienia kryształowej wody w malawce to ozłocim.
  10. nabe

    sinice

    Mówili, że erytromecyna ale nie będę się kłócił. Ale jeśli stosowanie erytro pomagało w wielu przypadkach, plag sinic u akwarystów zdaje się było grubo więcej niż te przytoczone (skąd?) 10%. W końcu czy ma jakiś związek ten poziom fosforanów z wysypem sinic, bo też mam sinice w małej tandze a chciałbym usunąć przyczynę a nie doraźnie.
  11. nabe

    sinice

    Sinice glonami nie sa. Komórki sinic zawierają jakąś ilość chlorofilu, ale to nie są organizmy roślinne.
  12. Można mieć wlot do kubła w jednym kącie, a śmieciarkę przy podłożu w innym.Zwykle wyloty ustawia się żeby dmuchały w jedną stronę wzdłóż przedniej szyby. I tak sam musisz sobie wykombinować tak,żeby zamiatało kupy w jedną stronę bo każdy ma inne dekoracje.
  13. nabe

    sinice

    Kolonie sinic sinozielone,tworzą lepkie nitki,albo kulk,albo plechę w której można zauważyć pecherzyki gazu,łatwiej dają się usunąć niż drobne glony jednokomorkowe z szyby. Bardzo szybko rosną na wszystkich podłożach,na pewno szybciej od glonów.Niektórzy twierdzą,że mają zapach świeżego ogórka, dla mnie trochę bagno,trochę kamfora. Zdjęcia są do znalezienia w necie.
  14. Omnigena,Grundfos,Leszno jeden pies. Pompy z naklejką Leszno są tańsze,ale bardziej mocożerne. Wybór należy do ciebie.
  15. nabe

    Jkki pokarm suchy

    Podaj wielkość akwarium to coś standardowego znajdzemy. Albo i i niebanalnego,wtedy będziesz pionierem i mamy nadzieję,podzielisz się na forum wiedzą o wrażeniach z hodowli danego zestawu gatunków
  16. Pokaż mi swoje akwarium z dorosłymi pyszczakami z filtracją biologiczną opartą na kameniach i piasku,czekam.
  17. Stawianie wozu przed koniem? W znakomitej większości akwariów problemem nie jest "z czego mają się namnożyć" ale "gdzie".Zresztą zawsze pomijasz istotną rzecz, że te bakterie żyją w miejscu gdzie istnieje odpowiedni przepływ wody, nie namnożą się spontanicznie w kącie na piasku na kupie. To już wiesz, po co ta ceramika?
  18. Masz zapowietrzoną pompę.
  19. Pisząc wewnętrzny masz na myśli biologiczny filterek czy jakąś mechaniczną śmieciarę? Pomysł umieszczenia "biologa" za tłem wcale nie jest zły.
  20. Zupełnie się pogubiłem w tych dygresjach i grafomanii Koledzy wyżej piszą z grubsza o tym samym ale posługując się pojęciem biotopu jeden ma na myśli parametry środowiska, drugi to plus położenie geograficzne. Najbardziej cieszy,że pojawiło się coś takiego jak podejście superortodoksyjne w próbie odtwarzania kawałka jeziora,nie wystarczy że z tej samej wodą są - uż tylko ryby występujące razem wokół jednej skały godne są trzymania razem (a pamiętajmy,że często po drugiej stronie będzie już inna odmiana kolorystyczna). Godne podziwu dążenie po asymptocie do doskonałości. Ale to już czerwona ścieżka dla zawodowców Po drugiej stronie skali będą pyszczakaria z przypadku i tego co w sklepie mieli, ale nawet tam nie ma miejsca dla drewniakow,trzciniakow i kirysków.
  21. Atrapy to pomysł ewolucji na rozmnażanie pyszczaków.W czasie tarła samica zbiera ikrę do pyska,kręci się też za tymi atrapami na płetwie samca wtedy ikra jest zapładniana, przyjrzyj się w galerii zdjęciom samców pyśków i już będziesz wiedział.
  22. Ale podawanie leku z żarciem,gdzie trafia od razu tam gdzie trzeba jest o wiele lepsze niż wlewanie do wody? Pamiętacie zdjęcie w BTN dużej ryby która miała lek podawany strzykawką do pyska? Netis,nie wiem na co leczysz ale ciesz się,że chcą jeść. Wydaje mi się też,że granulat lepiej nada się do tego niż spirulina w płatkach.
  23. Moje mbuna wpierniczały albo niszczyły wszystko jak leci,więc podaję z autopsji. Ja cię proszę,nie podpowiadaj głupot.
  24. nabe

    FILTRACJA

    A mi podoba się wielkośc tego filtra, jeśli masz miejsce to wal taki wielki. Więcej wody w obiegu,miejsce na sondy, grzałki,węgle,purigeny i inne smakołyki.
  25. Szybkozłączka ale za zaworem i np. pod pokrywą nad akwarium,bo to lubi kapać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.