-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
-
Się przyczepię: larwa komara to nie to samo co szklarka (wodzień), chociaż imago komara przypomina. Chyba że chodzi o "czarną" larwę komara w mrożonkach,ale je juz w ogóle trudno pomylić z czymkolwiek innym.
-
Bardzo boją się błyszczących rzeczy, czegoś srebrnego, świecacego lustra, końcówki długopisu itd ;p
-
-
już rozmawialismy o tym na czacie, ale będę trąbił do znudzenia - a może by tak z 2 gatunki muszlowców, co?
-
Będę się czepiał, średnio podabające. Bo jakieś stonehenge wyszło.czy naprawdę w lesie, polu, w jeziorze nie ma większych kamieni? Ale to kwestia gustu już.Z tym że teraz nie zapewnia za wielu kryjówek dla ryb. Wystroj nie przemawia do mnie jakoś, ale do reszty - nie ma się jak przyczepić. Wg mnie akwa 6/10
-
Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu wpisując w znajdywarce.. temat ryb do 240l powraca jak bumerang, to chyba najczęściej zadawane tu pytanie.
-
Wszędzie gdzie przepływa woda przez jakąś dużą powierzchnię zrobi ci się filtr biologiczny. Tak samo jak na piachu, skałach itd. Z tym,że taki z mocnym przepływem i czyszczony często za wydajny nie będzie.Ale jako mechaniczny taki tandem atmanowy będzie oczywiście świetny.
-
Czyli juz za późno prosić o dane źródłowe do tej piramidy założeń? Hm, no trudno.
-
Oddaj wszystko do zoologa i zacznij od nowa. Twoja obsada to bezsens.
-
goraco popieram, bedzie im idealnie
-
moze przestały im smakować
-
Obsada do 375L - proszę o pomoc
nabe odpowiedział(a) na draco777 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Zadziwił mnie ten pomysł. Pojedyńcza ryba z gatunku którego trzyma się w haremach.. to jakbyś chciał mieć stado razbor + jednego neonka ;p Nawet nie wiem czy ten pojedyńczy melanochromios się normalnie wybarwi w takim układzie. Stadko albo wcale.. -
http://ceos.cnes.fr:8100/cdrom-98/ceos1 ... alawi2.htm
-
Wnioski, panowie? Hodowla narybku/młodych w wyższej temperaturze niż ryb dorosłych ma jakiś cel, czy przeciwnie jest szkodzliwe? Zagadnienie nadal nie rozwiązane
-
Prosze uzasadnić.
-
Nie tyle w "zewnętrznych" filtrach poleca sie małe przepływy ale w biologicznych.Na chłopski rozum przez hydroponikę starczy wolno przetaczać wodę, chodzi o to żeby woda w ogóle płynęła, wydajność filtra zależy bardziej od ilości i apetytu roślin na azot , na pewno światła, dostępu do innych zielsku niezbędnych rzeczy jak Fe, P itd. Poza tym wydaje się,że rozwój systemu korzeniowego roślinki w hydroponice zależeć będzie raczej od ilości (stężenia) tego co raczy ona z tej wody korzeniami pobierać oraz na pewno od poziomu wody w hydroponie. Tam sobie mniemam, ogrodnikiem nie jestem.
-
Skoro węgiel aktywowany bardzo dobrze absorbuje związki organiczne, to dlaczego miałoby być inaczej? Nurosławie, w jaki sposób dozujesz alko dla bakterii w denitratorze? Skąd wiadomo ile węgla potrzebują? A sam cukier daje radę? Kiedyś próbowałem odpalić denitrator ale wyprodukowałem tylko zdaje się siarkowodór Wszelkie uwagi z działającego układu są mile widzane. A próbował ktoś użyć węgla jako wypełnienia w deni?
-
a chrzan też kiedyś miałem, wsadziłem w piach (tak Drak, w piasek) w muszlowcarium kawałek korzenia chrzano celem.. już nie pamiętam po co i natychmiast puścił liście, które wyszły przez przykrycie z akwarium. Imo w hydroponicznej uprawie na pewno by rósł.
-
Ja na próbę w hydroponie wsadziłem "lucky bamboo" podobno wcale bambusem nie będący, pozyskany z biedrony. Ponoc może rosnąć z zanurzonymi korzeniami i na stanowisku zacienionym a głównie o to mi chodziło. Przez kilka tygodni wypuścił sporo młodych liści. Obserwacje trwają.
-
Nic. Dopiero po kilku pokoleniach chowu wsobnego mogą zacząć ujawniać się jakieś wady. Czasem nawet specjalnie się to robi krzyżując osobniki hodowane wsobnie z 2 lini w końcu ze sobą żeby uzyskać wybujałość cech, ale to całkiem inna bajka. Wracając do sprawy - w końcu kiedyś warto postarać się o przypływ świeżej krwi i dobrać osobniki danego gat. z jakiegoś innego żródła.
-
Kolejny raz ciesze sie, że ludzie potrafią uruchomić wyobraźnię i ze 112 wyczarować coś dobrego.Prostota zamiast barokowych udziwnień z łupków - o to chodzi! Aranazcja zdecydowana i charakterem.Co prawda urządzone jakby bardziej dla nie-mbuna, ale imo po dołożeniu kilku kamyków wyżej będzie idealnie.Kiedy te kamienie się zazielenią naprawdę będzie na co popatrzeć.Brawa dla kolegi_pl i powodzenia w hodowli saulosków.
-
chcesz stadnie to masz: Cyprichromis leptosoma http://www.projekttanganika.pl/index.ph ... artykul/66
-
Możliwe że plaga malawijska czyli bloat.Możliwe też że coś innego - podaj więcej szczegółów, jakie duże akwa,jakie gatunki trzymasz,co ostatnio zmieniałeś, czy dodawałeś jakieś nowe ryby,czym karmisz,czy to mrozonki,jaka temperatura, stres,jak się zachowują ryby, jakie mają kupska itd.Chociaż pewnie i tak zaraz okaże się że czeka cię leczenie w ogólnym. Właśnie to mam w jednym akwa :/
-
Jeśli to taki problem to dopasuj sobie z czegoś. Kawałek gumowego węża, czy rurka pcv do prowadzenia kabli, sa 16,18,22mm itp, potem otwory na całej długości, coś zawsze znajdziesz.
