Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    375l przewzierne

    Naprawde prosto i pięknie. Szczególny plus za dbałośc o to, by obie strony i przód i tył tego akwa były równie atrakcyjne wizualnie. Na refleksy w szybach przy robieniu zdjęć polecam kołowego polara.
  2. Się przyczepię: larwa komara to nie to samo co szklarka (wodzień), chociaż imago komara przypomina. Chyba że chodzi o "czarną" larwę komara w mrożonkach,ale je juz w ogóle trudno pomylić z czymkolwiek innym.
  3. Bardzo boją się błyszczących rzeczy, czegoś srebrnego, świecacego lustra, końcówki długopisu itd ;p
  4. nabe

    duszkowe malawi

    Podoba mi się twoje akwarium, urządzone z gustem.Dopasowanie kamoli do tła sprawia,że wystrój jest spójny, i cieszy oko. Czyli bardzo pozytywne ogólne wrażenie całości :) Chociaż dołozenie kilku kamieni w górę, jak już wspomniano wyżej mogłoby dodać uroku (i kryjówek).
  5. już rozmawialismy o tym na czacie, ale będę trąbił do znudzenia - a może by tak z 2 gatunki muszlowców, co?
  6. nabe

    Nowe Kamienie

    Będę się czepiał, średnio podabające. Bo jakieś stonehenge wyszło.czy naprawdę w lesie, polu, w jeziorze nie ma większych kamieni? Ale to kwestia gustu już.Z tym że teraz nie zapewnia za wielu kryjówek dla ryb. Wystroj nie przemawia do mnie jakoś, ale do reszty - nie ma się jak przyczepić. Wg mnie akwa 6/10
  7. nabe

    Nowa przygoda

    Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu wpisując w znajdywarce.. temat ryb do 240l powraca jak bumerang, to chyba najczęściej zadawane tu pytanie.
  8. Wszędzie gdzie przepływa woda przez jakąś dużą powierzchnię zrobi ci się filtr biologiczny. Tak samo jak na piachu, skałach itd. Z tym,że taki z mocnym przepływem i czyszczony często za wydajny nie będzie.Ale jako mechaniczny taki tandem atmanowy będzie oczywiście świetny.
  9. Czyli juz za późno prosić o dane źródłowe do tej piramidy założeń? Hm, no trudno.
  10. Oddaj wszystko do zoologa i zacznij od nowa. Twoja obsada to bezsens.
  11. goraco popieram, bedzie im idealnie
  12. moze przestały im smakować
  13. Zadziwił mnie ten pomysł. Pojedyńcza ryba z gatunku którego trzyma się w haremach.. to jakbyś chciał mieć stado razbor + jednego neonka ;p Nawet nie wiem czy ten pojedyńczy melanochromios się normalnie wybarwi w takim układzie. Stadko albo wcale..
  14. http://ceos.cnes.fr:8100/cdrom-98/ceos1 ... alawi2.htm
  15. Wnioski, panowie? Hodowla narybku/młodych w wyższej temperaturze niż ryb dorosłych ma jakiś cel, czy przeciwnie jest szkodzliwe? Zagadnienie nadal nie rozwiązane
  16. Prosze uzasadnić.
  17. Nie tyle w "zewnętrznych" filtrach poleca sie małe przepływy ale w biologicznych.Na chłopski rozum przez hydroponikę starczy wolno przetaczać wodę, chodzi o to żeby woda w ogóle płynęła, wydajność filtra zależy bardziej od ilości i apetytu roślin na azot , na pewno światła, dostępu do innych zielsku niezbędnych rzeczy jak Fe, P itd. Poza tym wydaje się,że rozwój systemu korzeniowego roślinki w hydroponice zależeć będzie raczej od ilości (stężenia) tego co raczy ona z tej wody korzeniami pobierać oraz na pewno od poziomu wody w hydroponie. Tam sobie mniemam, ogrodnikiem nie jestem.
  18. Skoro węgiel aktywowany bardzo dobrze absorbuje związki organiczne, to dlaczego miałoby być inaczej? Nurosławie, w jaki sposób dozujesz alko dla bakterii w denitratorze? Skąd wiadomo ile węgla potrzebują? A sam cukier daje radę? Kiedyś próbowałem odpalić denitrator ale wyprodukowałem tylko zdaje się siarkowodór Wszelkie uwagi z działającego układu są mile widzane. A próbował ktoś użyć węgla jako wypełnienia w deni?
  19. nabe

    Rośliny do hydroponiki

    a chrzan też kiedyś miałem, wsadziłem w piach (tak Drak, w piasek) w muszlowcarium kawałek korzenia chrzano celem.. już nie pamiętam po co i natychmiast puścił liście, które wyszły przez przykrycie z akwarium. Imo w hydroponicznej uprawie na pewno by rósł.
  20. nabe

    Rośliny do hydroponiki

    Ja na próbę w hydroponie wsadziłem "lucky bamboo" podobno wcale bambusem nie będący, pozyskany z biedrony. Ponoc może rosnąć z zanurzonymi korzeniami i na stanowisku zacienionym a głównie o to mi chodziło. Przez kilka tygodni wypuścił sporo młodych liści. Obserwacje trwają.
  21. Nic. Dopiero po kilku pokoleniach chowu wsobnego mogą zacząć ujawniać się jakieś wady. Czasem nawet specjalnie się to robi krzyżując osobniki hodowane wsobnie z 2 lini w końcu ze sobą żeby uzyskać wybujałość cech, ale to całkiem inna bajka. Wracając do sprawy - w końcu kiedyś warto postarać się o przypływ świeżej krwi i dobrać osobniki danego gat. z jakiegoś innego żródła.
  22. nabe

    malawi part 2

    Kolejny raz ciesze sie, że ludzie potrafią uruchomić wyobraźnię i ze 112 wyczarować coś dobrego.Prostota zamiast barokowych udziwnień z łupków - o to chodzi! Aranazcja zdecydowana i charakterem.Co prawda urządzone jakby bardziej dla nie-mbuna, ale imo po dołożeniu kilku kamyków wyżej będzie idealnie.Kiedy te kamienie się zazielenią naprawdę będzie na co popatrzeć.Brawa dla kolegi_pl i powodzenia w hodowli saulosków.
  23. chcesz stadnie to masz: Cyprichromis leptosoma http://www.projekttanganika.pl/index.ph ... artykul/66
  24. Możliwe że plaga malawijska czyli bloat.Możliwe też że coś innego - podaj więcej szczegółów, jakie duże akwa,jakie gatunki trzymasz,co ostatnio zmieniałeś, czy dodawałeś jakieś nowe ryby,czym karmisz,czy to mrozonki,jaka temperatura, stres,jak się zachowują ryby, jakie mają kupska itd.Chociaż pewnie i tak zaraz okaże się że czeka cię leczenie w ogólnym. Właśnie to mam w jednym akwa :/
  25. Jeśli to taki problem to dopasuj sobie z czegoś. Kawałek gumowego węża, czy rurka pcv do prowadzenia kabli, sa 16,18,22mm itp, potem otwory na całej długości, coś zawsze znajdziesz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.