Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Z moich obserwacji wychodzi,że nawet mniej piasku da sobie radę. Ale i tak to chyba najtańszy wkład biologiczny jaki można sobie wyobrazić. Ponadto złoże bardzo szybko się regeneruje.
  2. nabe

    najmniejsza kula

    Napisałem to redacji, niech zdejmą ten idiotyzm.
  3. Daj z 10-12 sztuk młodych, i tak będzie pewnie więcej samców niż sobie zyczysz.
  4. Widzę dwa zdjęcia robione jedno z lampą, drugie bez. Na 1 zapasiony samotny facet, na tym niżej dwa podniecone samce stroszące się na siebie. Kwestia oświetlenia i nastroju ryby, jeszcze się doczekasz.
  5. 0 albo 1 albo 3
  6. To nieprawda, są ogólnodostępne w sklepach internetowych, w sklepmalawi.pl znajdziesz NF, w rybarium.pl sprzedają dainichi, żeby tylko wymienić te pierwsze z brzegu.
  7. Czemu odpada, do kotnika czy podobnego tymczasowego zbiornika dla małej ilości zwierzaków gąbkowy biolog może być
  8. U mnie jw, ale w 170cm i potrafi pozamiatać dno, oczywiscie ukrycie go to jak zasłonięcie słonia fortepianem.
  9. Gratulacje Makok pomyślnego odwiertu.Też popełniłem kilka dziur w szkle, co prawda nie w akwarium stojącym ale okazało się to wcale nie takie trudne. Zwykłą wiertarką na niskich obrotach. Te wiertła można kupić na alledrogo, jeśli ktoś czuje się na siłach to dobra alternatywa dla szklarza który liczy 2zł/1mm średnicy otworu :shock: Tak zachęciłeś mnie tym dijem że chyba za swoje się wezmę
  10. Bardzo dobre zdjęcia z czyjejś wycieczki po Afryce, min Malawi i Tanzania: http://www.victoria-falls.com, ogólnie widoczki, krajobrazy, wybrzeże i luksus dla turystów. Ale jest trochę ciekawych zdjęć podwodnych - do inspiracji przy urządzaniu zbiornika. Jakby ktoś pytał jakie kamienie się nadają, to takie właśnie Można też powędrować tędy,od razu do fotek: http://www.victoria-falls.com/image/userfiles/Malawi/
  11. nabe

    Aqua Terr Toruń 2010

    Ja się wybiorę nawet indywidualnie. Ale czy KM oficjalnie będzie? Chciałbym pomóc jeśli będziecie się jakoś organizowali na miejscu.
  12. Panie wartek - moje podziękowania za poświęcony czas i rzucenie światła na sprawę, nic lepszego niż rozwianie wątpliwości w naukowy sposób Mam tylko jedno do dodania, spotkałem się z opinią, że przy listwach wzmacniających prowadzonych przez całą długość przedniej szyby ich przyklejenie do ścian bocznych jest błędem, bo spowoduje dodatkowe obciążenie tychże i karb. Jak to wygląda w liczbach? Na pewno nietrudno sobie wyobrazić, że im szersze takie listwy byłyby, tym lepiej dla sztywności akwa, a już najlepiej zamknięte z góry pudło.Czy wpływ przyklejenia końców listew bo boków można pominąć?
  13. Ma? Btw pleśniawka to choroba grzybiczna, coś tu nie gra z tym soleniem. Może jakiśtam efekt leczniczy przynosi ale nie przez zwalczenie infekcji.
  14. Dałbyś jej chociaż 50kę za porodówkę.. strasznie to malutkie.
  15. Robienie fbf z szyb stanowczo odradzam, już bujałem się tym tematem.Ciężkie, toporne i bardzo podatne na uszkodzenia jak to szkło :/ Lepiej już zrobić to prościej z jakiegoś plastikowego pojemnika. Jeśli nie chcesz bawić się w kombinowanie rurek i przyłączy to można dostać gotowy na ebaju za nieduże pieniądze, np. z serii lifeguard.
  16. Co wy macie za obsesję z tym zalewaniem mieszkania, kubeł to jedno z bezpieczniejszych i całkowicie zachowawczych rozwiązań. Poza tym wypróbowane i oswojone, bez żadnego kombinowania. Aczkolwiek ja w większości akwariów kubła nie posiadam
  17. nabe

    saulosi

    Po prostu luknij w tabelę pokarmów w dziale Żywienie i wybierz kilka tych polecanych dla grupy mbuna. Saulosi są wszystkojadami z przewagą pokarmu roślinnego.
  18. Głowna zaleta tej podwójności - to, że można sobie skierować wylot jeden tu, drugi tam..
  19. Tzw. owata, tak, jak najbardziej.
  20. 2 gatunki do 180 odradzam
  21. Na pewno dużo mniejsze niż w typowej instalacji wodociągowej.IMO nie ma czego się obawiać.
  22. IMO cała ta wężykologia jest do rozwiązania w prostszy sposób, w ogóle odłączyć dziadostwo, po co ma czynić oranżadę w akwarium.Drgającą głowicę można zawiesić elastycznie na kawałku gąbki itp i chyba nic więcej w jej sprawie nie da się zrobić.
  23. A mi się też nie podoba i roszczę sobie prawo do pisania o tym gdzie tylko zechcę i wspominania tego przy każdej okazji Zresztą każdy zna te powiedzenie o gustach. Kolega marwiko może rozważy wyczyszczenie tego karcherem jeśli jest bardzo brudne.
  24. podcasty audio: http://www.petfishtalk.com/ a tu wideo: http://aquanet.tv/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.