Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Z linku wynika,że 10 lat temu w USA wiedza i praktyka akwarystyczna była na niskim poziomie i nic poza tym.
  2. Jeśli masz mechaniczny timer to można szybko to sprawdzić - jeśli się spóźnia względem akt. godziny, to zasilania nie było przez taki okres czasu..
  3. nabe

    moje 112 l

    Paula, dolej wody! Akwarium za małe dla pielęgnic z malawi.
  4. Na dniach przeprowadzę próby na samicach i zdam relację. EDIT: niestety kandydatka wczoraj wypuściła młode w akwarium ogólnym Sprawdzę przydatność łapki następnym razem.
  5. nabe

    Beginning...

    Prosto i pięknie. Czekam na foty gotowego zbiornika z mieszkańcami.Co do nich, to polecam trochę większą ilość ryb jeśli to ma być 1gatunkowe.
  6. Dobra, namąciłem. Chodziło o pyszczaki-z-malawi oczywiście.I tak nie pasują do trofeusów.
  7. Daj spokój. przecież to do redukcji. Będzie z czego wybrać te 2 samce.Ale ciąć trzeba ostro.
  8. Brawo! I niech pomaga ci myśl,że dzięki wzroście akcyzy oszczędzasz coraz więcej
  9. A ja jestem przeciwnego zdania, kiedy akwarysta powstrzyma sie przed wsadzeniem n ryb na litr,byle tylko parametry wody utrzymać, a da im naprawdę wiele miejsca - dopiero wtedy moga pokazać swoje prawdziwe zachowania zamiast kłebić się bez sensu.Tak, sprawdziłem obie możliwości. Co prawda nie mogę przestawić dowodów na to jak dobrze ryby się czują, a o estytykę w ogóle nie ma co się kłócić bo rzecz gustu i wrażliwości. Aha, ty masz jeszcze młode ryby, na pewno nie 50 dorosłych.
  10. Jakie pytanie taka odpowiedź.Pozostaję przy swoim stanowisku.Ciekawe, czemu istnieją osobne fora poświęcone tym biotopom, przecież na chłopski rozum to jest to samo, nie?
  11. Ceramika da radę, biobale sobie daruj. Na górze masz znajdywarkę, wpisz pytanie o mechanika wewnętrznego, te pytanie powtarza się kilka razy w tygodniu. Fajnie,że sensownie podchodzisz do obsady, bez szaleństw.
  12. Mnie dekoracje kosztowały 0zł. Rozejrzyjcie się trochę po okolicy, płacenie za kamienie to żenada.
  13. Jw, żadne. Tropheusy to nie pyszczaki, pyszczaki z Malawi to nie Tanganika, trzymaj się zasad i nie kombinuj.
  14. Zasada działania podobna jak w nitrareduktorach AM albo Delteca, tam woda krąży cały czas po złożu napędzana zewnętrzną pompą a w obieg wpięte są wlot i wylot wody. Wlot sterowany bardzo dokładnie, wylot czystej wody i azotu zupełnie otwarty. Do znalezienia w necie są kopie tych rozwiązań. EDIT właśnie teraz mi się przypomniało dlaczego ten pomysł może nie zadziałać: zapowietrzanie się pompki umieszczonej przecież w górnej części kubła..sam jestem ciekawy, przetestuję to
  15. Proponowałbym nie pozbywać się wirnika tylko zrobić zasilanie tego kubło-denitratora na bypasie, będzie równomierny przepływ wody przez złoże, bez tworzenia zastojów itp. Wypełnienie - khm ceramika, keramzyt, żwir, wypalona glinka Filtusa, Drak miał w denitratorze po prostu watę i bardzo chwalił.
  16. Ciekawy denitrator z wiaderkahttp://www.petfishtalk.com/shows_special/denitrification/denitrification.htm Aczkolwiek Ale groźba wytworzenia H2S jest realna chyba w każdym deni tego typu.
  17. nabe

    750 z glonem

    Gratuluję świetnego akwarium. Tylko mikrozorium mi tu nie pasuje :D
  18. Głupi pomysł. Inna woda, inne zwyczaje i inny biotop. Odpuść pyszczaki. Akwarium też za małe. Akwarium z multikami może wydaje się statyczne ale zachowania tych ryb to zupełnie inne baja.
  19. Jeśli ocierają się pyskiem/bokiem o podłoże to w żadnym razie nie kopią w ten sposób.
  20. Nie, to po prostu podłoże dla bakterii azotowych, tak jak ceramika. Producent podaje,że pochłania też fosforany ale nie wiem jak miałoby to działać.
  21. Są normalnie w sklepach. Ale to rośnie do kilkunastu cm długości i na pewno nie można trzymać ich razem z mbuna!
  22. Lethrinopsy, fossochromis rostratus Ok, to nie do 450litrów.
  23. nabe

    Jakie akwarium na początek?

    Kaskada. Serio, rozejrzyj sie, po forum tematów jest mnóstwo.
  24. Ależ proszę bardzo. Ja zrobiłem coś takiego w dwa wieczory. Pomysł zaczerpnięty chyba z BTN, reszta inwencja własna. Zresztą to tak proste, że zdjęcie chyba wyjaśni wszystko.Za pomocą tego przyrządu w ciągu 1 piwa odłowiłem niechcianą rybę którą ganiałem wcześniej i godzinę bez sukcesu. Materiały: -kawałki pleksi 2mm, takie żeby zrobić pudło 30x20x10cm -najmniejszy kątownik pcv jaki był w markecie -kawałek drutu, sznurok, flop 6 -klej typu kropelka
  25. Przecież tak działa chyba każdy test mierzący no3.. redukuje najpierw do no2 i jest to dalej oznaczane? Bardzo prosty w wykoniu, bardzo czytelny i łatwy w interpretacji wyników. Zoolek NO3 jest kompletnie nieczytelny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.