Od kilku tygodni kamole w akwarium, mającym ok 2 miesięcy porasta mi takowe coś:
http://www.flickr.com/photos/39334099@N ... 6/sizes/l/ czego nie moge zidentyfikować. Skałki były pokryte w naturalnej kolejności okrzemkami, później zielenicami, a w końcu w tempie geometrycznym zaczęło pojawiać sie o takie coś http://www.flickr.com/photos/39334099@N ... 1/sizes/l/ . Zjawisko pojawiło się dokładnie po uruchomieniu cyrkulatora Koralia 4. Z początku myślałem, że ryby wygryzają takie place w glonach, i te plamy to raczej brak glonów, ale kamole miały całkiem inny kolor a kiedy skrobnąć pazurem wygląda to jak naciek wapienny. Wydaje mi się to niedorzeczne., ale czy to możliwe żeby zawlec coś z solniczki, bo pompka wyglądała na "wypróbowaną" w sklepie?
Wszelkie pomysły mile widziane.