Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Aż strach zapytać co tam jeszcze pływa. Gratuluję koledze pomyślnie odpalonego denitratora.
  2. A dorosłe samce mogę ci w prezencie darmo oddać.
  3. nabe

    Yellow - bojące

    Często można zauważyć, że przy wysokim stężeniu azotanów w wodzie ryby się stresują i robią płochliwe, temat wielkrotnie ruszany na forum. Określ wysokość NO3, wtedy można będzie zastanowić się co dalej z tym robić.
  4. Tak, to działa jest tanie i bardzo wydajne.Jeśli nie chce ci się budować, to są gotowe komercyjne rozwiązania.
  5. Właśnie wymyśleliście komercyjny denitrator od aqua-medica.
  6. nabe

    Saulosi 200, aktualne

    W życiu nigdy nie zmieści się tam drugi gatunek,zestarzejemy się razem,będzie szansa zobaczyć jak zachowują się naprawdę bardzo dorosłe ryby.
  7. Przyczepiliście się do braku kubła, kiedy w akwa nie ma jeszcze ryb :p Akwarium chyba bardzo nowe i sterylne, bo te wapienie wyglądające złowieszczo jak połupane kości nawet okrzemkami nie skalane. Ciekawe co jak wyglądać będzie za pół roku..podłoże wybrałeś rybom trudne w obsłudze, z piachu chyba ucieszyłyby się bardziej.
  8. nabe

    240 kolejna odslona

    Udało ci się uzyskać naprawdę świetny wygląd, jeden z ładniejszych prezentowanych ostatnio baniaków, aż przyjemnie popatrzeć.
  9. zrob trojnik i obejsciej przed filtrem, bedzie mozna regulowac przeplyw
  10. nabe

    Problem z woda...

    W sumie racja, po co do kotnika kubełek.
  11. Czemu akwarium za małe? Bo np. ryby dorosłe nie miałyby się gdzie dobrze obrócić, nie mówiąc już o zajmowaniu terytoriów. A nie chciałbyś trzymać dwóch, trzech sztuk, prawda? Bo to wbrew ich naturze i słabo wygląda, trudniej utrzymać sensowne parametry itd. Dla pyszczaków załatw większe akwarium, weźmy takie. 240litrowe, tu masz już dużo większe pole manewru przy aranżacji i zmieścić możesz większość gatunków mbuny, np. te które wybrałeś.Ogólnie spróbuj wybrać im największe jakie się da
  12. Musiało być w tym miejscu jakieś bardzo niekorzystne naprężenie skoro do tego doszło przez wibracje,stawiam na to, że wada fabryczna akwarium.
  13. nabe

    Saulosi 200, aktualne

    Leży,dwie gąbki nawet. Ciągnie kupska i nagarnia syf w jej stronę, za kamieniami z lewej jest przełożony wąż wylotowy. Taki wymysł.
  14. Proszę nie podawać niesprawdzonych hipotez jako faktu, tam powodem pęknięcia szyby musiało byc cos innego.
  15. nabe

    Brak NO3 w wodzie.

    Cud, błąd pomiaru,? Bo spontaniczna denitryfikacja raczej nie. Jeszcza jedna opcja: jak dużo wody podmieniasz?
  16. nabe

    Saulosi 200, aktualne

    Taa, ryb jest więcej i niepodręcznikowo,cóż z tego.Od x czasu obiecuję sobie redukcję do 3+7 ale szkoda oddać dorosłe pyśki do sklepu żeby kisiły się w jakimś akwa z bocjami itp.Chce ktoś? Promocja, 0zł/szt.
  17. nabe

    AKWARIUM 120X40X50

    Na pewno lepiej gdy jest grubsza. Ten "wspornik" to wzmocnienie wzdłuż szyby? Może warto też dać tam dłuższe niż były,dla bezpieczeństwa.
  18. nabe

    Saulosi 200, aktualne

    Nie dogaduje się. Triumwirat widoczny na zdjęciu zgodnie przegania pozostałych.Miałem zredukować, nie było czasu i teraz jest odwrotnie proporcjonalnie, po niemiecku. Efekt uboczny taki,że połowa facetów jest pięknie wybarwionych.
  19. Twoja poprzednia aranżacja bardziej mi się podobała.A jakby tak wprowadzić więcej chaosu=natury i zamiast tworzenia domków pozwolić przypadkowi poukładać te kamienie?
  20. nabe

    Malawka 650l

    Subiektywnie stwierdzam,ze jakos tak za bardzo geometrycznie :) Ale pogratulować rozmachu przedsięwzięcia.
  21. nabe

    Malawi 112l

    ..za konusowate jak na malawi :)
  22. nabe

    Moje MALAWI

    Wyglad to juz sprawa gustow i guscikow, jesli podoba ci się murek ze sklepu, to jest ok.Chociaz wody to mozna bylo dolać przez zrobieniem zdjęcia, heh. Jesli ta obsada to zart, to niesmieszny.Stali bywalcy tego forum to "konserwy" i nieprzychylnie patrzą na przerybienia, ale to co zaprezentowales nie nadaje się do oceny.Dobor ryb pod wzgledem kolorów juz bez komentarza. Do tego akwarium 2-3 gatunki małej mbuny.
  23. IMO w tym całym malawieniu brak miejsca na kompromisy, wielkie akwaria, wielkie filtry. Podejście do tematu ze 112litrów i jakiś filterek to może być kotnik najwyżej, bo na dłuższą metę akwa za małe.
  24. nabe

    Malawi 500L

    Ten styropian się obroni kiedy porośnie. Spodziewam się samych dych, kiedy p. Jarosław wrzuci zdjęcie tego akwarium za kilka miesięcy :)
  25. nabe

    Saulosi 200, aktualne

    210l 110cm długości Filtracja: fluidyzacyjny diy, resun1500+gąbka, grzałka skalar 100W Oświetlenie: grolux i aquaglo(?) Tło sztuczne,kamienie prawdziwe,podłoże to piach z grysem koralowym. Mieszkańcy: Pseudotropheus saulosi To jest aktualne zdjęcie baniaka,zrobione przez kompletnego amatora kompaktem z fotocelą+żarówka błyskowa.Bardzo polecam taki wynalazek do focenia akwariów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.