Skocz do zawartości
  1. REGULAMIN

    1. 1
      odpowiedź
    2. 1
      odpowiedź
    3. 1
      odpowiedź
    4. 1
      odpowiedź
    5. 1
      odpowiedź
  2. PIERWSZE KROKI

    1. Podstawy

      Zaczynasz przygodę z pyszczakami? Masz pytania dotyczące podstawowych zagadnień związanych z Malawi? To miejsce jest dla Ciebie.Odpowiedź na większość interesujących Cię pytań znajdziesz tutaj

      25,6 tys.
      odpowiedzi
    2. Biologiczny start akwarium

      W tym miejscu opisujemy wszystko co się wiąże z biologicznym startem akwarium.

      1,8 tys.
      odpowiedzi
    3. Sklepy - zakupy

      Opinie o firmach z branży akwarystycznej.

      6,4 tys.
      odpowiedzi
    4. 5
      odpowiedzi
  3. RYBY, ROśLINY, WODA

    1. 5,9 tys.
      odpowiedzi
    2. Identyfikacja gatunków

      Masz problem z rozpoznaniem gatunku? Akwaryści pomagają!

      15
      odpowiedzi
    3. Obsada akwarium z pyszczakami

      Wszystko o obsadzie akwarium z pyszczakami: porady, uwagi, spostrzeżenia, ...

      43,9 tys.
      odpowiedzi
    4. Woda

      Wszystko o parametrach, jakości wody w akwarium i tej używanej do podmian.

      28,4 tys.
      odpowiedzi
    5. Glony

      Te pożądane i te niechciane ;-)

      6 tys.
      odpowiedzi
    6. Rośliny

      Dyskusje na temat roślin w akwarium z pyszczakami.

      1,1 tys.
      odpowiedzi
    7. Choroby, leczenie, profilaktyka.

      Wszystko o zdrowiu naszych podopiecznych w akwarium.

      13,2 tys.
      odpowiedzi
    8. Żywienie

      Wszystko o odpowiednim odżywianiu pyszczaków: pokarmy, częstotliwość i sposoby podawania, .....

      12,7 tys.
      odpowiedzi
    9. Rozmnażanie

      Wszystko o tarle, inkubacji czyli rozmnażanie pyszczaków :-)

      4,3 tys.
      odpowiedzi
    10. Chów pyszczaków

      Wszystko w temacie .... z wyjątkiem obsady akwarium.

      16,7 tys.
      odpowiedzi
  4. TECHNIKA

    1. Osprzęt do akwarium

      Wszystkie urządzenia potrzebne lub/i pomocne do prawidłowego funkcjonowania akwarium.

      46,5 tys.
      odpowiedzi
    2. Tło, podłoże, dekoracje, ...

      Wszystko na temat urządzania akwarium z pyszczakami.

      17,8 tys.
      odpowiedzi
    3. Oświetlenie

      Dobór odpowiedniego oświetlenia akwarium z pyszczakami.

      12,2 tys.
      odpowiedzi
    4. DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D

      Własne projekty urządzeń do zastosowania w akwarystyce słodkowodnej.

      25,6 tys.
      odpowiedzi
    5. Fotografia

      Techniki fotografii, czyli co i jak aby zdjęcie było super.

      226
      odpowiedzi
  5. INNE

    1. Przedstaw się i swoje akwarium!

      Miejsce na formalne przywitanie się nowych uczestników forum :)

      14,1 tys.
      odpowiedzi
    2. Hyde-Park

      To jest otwarte forum dla wszystkich do dyskusji.

      21,2 tys.
      odpowiedzi
    3. Piaskownica

      Jesli chcesz przetestowac możliwości forum - tutaj jest właściwe miejsce.

      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
    4. Off Topic

      Wszystko co wychodzi poza ramy pozostałych działów.

      18 tys.
      odpowiedzi
    5. Konkursy

      Informacje, regulaminy oraz miejsce głosowania we wszelkich klubowych konkursach.

      600
      odpowiedzi
    6. Eksperymenty akwarystyczne

      Opisy eksperymentu powinny być udokumentowane  pomiarami i zdjęciami (w miarę możliwości). Mile widziane wnioski końcowe, podsumowanie. 

      690
      odpowiedzi
  6. INFORMACJE I ADMINISTRACJA

    1. Zażalenia, skargi, propozycje zmian.

      Coś/ktoś Ci się nie podoba na forum ? Masz propozycję zmian ? Tutaj możesz o tym napisać.

      5,4 tys.
      odpowiedzi
  7. Giełda KM

    1. 3
      odpowiedzi
      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia


  • Najnowsze na forum

    • Ja bym dorzucił jeszcze do zestawu "drapieżnika kieszonkowego" sciaenochromis fryeri 
    • Od dłuższego już czasu  Cynotilpia Jalo  Reef też już jest zebroidesem. To tak dla przypomnienia,poza tym Jalo Reef ma ładniejsze samiczki
    • Drodzy forumowicze.  Znowu chciałbym wychwalić hodowlę Pana Jacka Stusia. Jakieś 2mce temu kupiłem od niego stado ryb - Placidochromis mdoka white lips. Rybki miały 3cm. I niestety większość z nich padła, bo wrzuciłem je do kotnika 50l. Który 2 dni wcześniej przygotowałem - nowe podłoże, kamienie i woda. Tylko gąbkę od filtra kilka dni wcześniej wrzuciłem do dużego akwarium, aby nałapała bakterii. Połowa obsady padła podczas mojej nieobecności po 2 tyg😔 resztę ryb zjadły venustusy w dużym - wiem, moja wina. Zadzwoniłem do Jacka tydzień temu, czy nie ma może większych ryb opisując sytuację. Jacek na to - nie mam, ale sprzedam Ci swoję 6cm. Które sprowadziłem z Danii. Mówię ok. Ile cenisz? Pan Jacek -400zł z wysyłką 8szt. Mówię ok. Zadowolony. Jacek - dzwoni do mnie za pół godziny - przepraszam pomyliłem się 330zł z wysyłką 😯 Zgodziłem się na 400zł - a tu masz 330zł. I to jest uczciwość! Oby więcej takich hodowców!. Polecam - Hodowlę Pana Jacka!!! P.S - chwaląc się z zakupu @marcin73m  też zamówił sobie jakieś "gupiki"😜 aby przyszły za jedną przesyłką, bo mieszkamy blisko siebie 🙂
    • Co do ilości, to zależy, czy będziesz kupował ryby male, czy celował w gotowe, podrośnięte obsady. Jak maluchy, to po 10-12 szt. i zobaczysz co wyrośnie i jak się poukłada, ewentualnie redukcje i korekty Cię potem czekają. Jak się zdecydujesz na zakup podrośniętych ryb to jak kto lubi. Ja lubię wielosamcowo, układy 3-4/5-7 u mnie sprawdzają się fajnie i dają dużą frajdę z obserwacji zachowań wewnątrz gatunku. Jednosamcowo też można, ale dla mnie nudniej a i draki wewnątrz i zewnątrz gatunkowe częstsze wg  mnie. Większe grupy zajmują się sobą i agresja w moim odczuciu mniejsza. Sam zakup ryb w dużej mierze zależy od zasobności portfela. Większe ryby bywają kilkukrotnie droższe i czasem trzeba się za nimi porozglądać trochę dalej. Często pojawia się argument, że kupując maluchy masz możliwość obserwacji rozwoju ryb i układania się hierarchii w zbiorniku, święta prawda, ale.... Po pierwsze w przypadku maluchów trudniej ocenić jakość osobników i czasem wyrośnie nie  to co byśmy chcieli. Po drugie układ płci może wyjść daleki od planowanego a dobranie potem pojedynczych osobników i pozbycie się niechcianych może stanowić problem. Co do obserwacji rozwoju i asymilacji z grupą, to jak zbudujesz dobrą obsadę i stworzysz dobre warunki, to się napatrzysz na to u ryb urodzonych u Ciebie. Większość pysków mnoży się jak króliki albo i lepiej. Ja byś chciał ryby podchowane to daj znać na priv. Mam paru sprawdzonych dostawców. Co do aranżacji, to najlepiej załóż nowy temat, bo jak się tu rozwiniemy w sprawie gór skalistych,to nam miłościwie panujący @Bartek_De uszy urwie i dwa kłopoty gotowe. Pierwszy że słuchem a drugi ze wzrokiem, bo nie będzie gdzie okularów zaczepić😜
    • lukBB właśnie w Żorach mam zamiar zrobić zakupy niestety nie mają crabro   Skoro z "garażami" za blisko zostawię najwyżej jeden dwa  i kombinuję dalej   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.