Jump to content

Regulamin Forum Klubu Malawi


yaro

Recommended Posts

I. Postanowienia ogólne.

 

1. Forum Klubu Malawi jest ogólnodostępne. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych akwarystyką, działalnością Klubu Malawi oraz tematami pokrewnymi.

2. Forum ma charakter niekomercyjny.

3. Odpowiedzialność za opublikowane treści ponoszą wyłącznie ich autorzy.

4. Korzystanie z Forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

5. Należy stosować się do regulaminu, zaleceń Administratorów i Moderatorów oraz zasad netykiety.

 

II. Korzystanie z Forum:

 

1.W wypowiedziach należy stosować się do zasad pisowni, ortografii i interpunkcji. Moderator może usunąć lub zablokować post jeżeli jest on napisany w sposób uniemożliwiający zrozumienie lub rażąco łamie zasady poprawnej pisowni.

2. Przed zadaniem pytania należy zapoznać się z treścią FAQ i spisem artykułów na serwisie oraz skorzystać z wyszukiwarki. Pytania dotyczące zagadnień wielokrotnie omawianych na forum, szczególnie umieszczone w dziale innym niż PODSTAWY, mogą zostać usunięte/zablokowane przez Moderatora.

3. Zabrania się używania czcionek w niestandardowych kolorach, jeżeli nie jest to uzasadnione czytelnością wypowiedzi lub koniecznością podkreślenia istotnej informacji. Dotyczy to w szczególności koloru czerwonego, zarezerwowanego dla Moderatorów.

4. Propozycje kupna/sprzedaży/zamiany należy składać poprzez dział Gielda KM

5. Prośby o identyfikację ryb należy umieszczać w dziale Identyfikacja gatunków. Wątki zamieszczone w tym dziale będą usuwane przez moderatora po 7 dniach niezależnie od tego czy dana ryba została rozpoznana czy nie.

6. Należy precyzyjnie formułować tematy, określając problem. Tematy "pomocy", "co robić? " itp. będą usuwane bez kontaktu z autorem.

7. W celu wyeliminowania spamu, nowo zarejestrowani użytkownicy, będą mogli opublikować swoje posty po zatwierdzeniu ich przez Moderatora po weryfikacji ich zgodności z Regulaminem Forum. Ograniczenie to dotyczy tylko pierwszych pięciu postów użytkownika.

 

III. Zabrania się:

 

1. Umieszczania na forum treści niezgodnych z zasadami kultury, jak i obowiązującego w Polsce prawa.

2. Obrażania innych uczestników forum.

3. Przekraczania rozmiarów grafik.

4. Używania słów i zwrotów przyjętych jako wulgarne, bądź niezrozumiałe.

5. Kopiowania wypowiedzi innych użytkowników poza forum bez ich zgody.

6. Podawania nieprawdziwych informacji podczas rejestracji.

7. Używania w nazwach nicków jakichkolwiek rozszerzeń domen (.pl, .eu, .com, .net, .org itp.). 

8. Tworzenia multikont. 


 

IV. Grafiki i sygnatury,

 

1. Rozmiary:

- Sygnatura do 540x180 pix

- Zdjęcia do 1600x1200 pix.

 

2. Treści zawarte w avatar’ach i sygnaturach  nie powinny

- obrażać innych

- zawierać elementów pornograficznych

- zawierać elementów wulgarnych

- zawierać adresów firm

- łamać praw autorskich

- łamać w jakikolwiek sposób zasad kultury i obowiązującego prawa.

 

3. Zabrania się umieszczania sygnatur we Flash’u.

4. Podpis pod wypowiedzią nie powinien przekraczać trzech linijek.

 

V. Umieszczanie zdjęć w galerii

 

1. Na stronach internetowych KM można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa.

2. Dopuszczalne jest wklejanie odnośników do zdjęć zamieszczonych na innych stronach internetowych.

3. Osoba wstawiająca fotografię powinna dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia, które wstawia do Galerii KM , były jak najwyższej jakości. Fotografowane obiekty winny być ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone.

4. Zamieszczone zdjęcia powinno zawierać tytuł zdjęcia, opisujący zamieszczone zdjęcie.

5. Zabrania się umieszczania zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

6. Przyjmuje się, że wszelkie publikowane zdjęcia stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

7. Zamieszczenie zdjęcia na stronach internetowych "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi" .

8. Umieszczając zdjęcie wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia na stronach internetowych KM i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych.

9. Zdjęcia zamieszczone w Galerii należy umieścić w odpowiednim dziale.

10. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Akwarium" powinno zawierać w opisie:

- wymiary akwarium

- wyszczególnioną obsadę

- sposób filtracji

Mile widziany jest również opis aranżacji tj. rodzaj użytego kamienia, piasku oraz tła.

11. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Ryby" powinno zawierać w opisie:

- obowiązującą nazwę (łacińską)

- płeć

- szacowany wymiar przedstawianego osobnika

12. Moderatorzy mają prawo usunąć zdjęcie niezgodne z regulaminem bez podania przyczyn autorowi zdjęcia.

 

VI. Moderatorzy

 

1. Są osobami wyznaczonymi przez Administratora Forum lub/i przez Zarząd Klubu Malawi

2. Mogą:

- usuwać, przenosić i modyfikować treści tematów/wiadomości bez informowania ich autora.

- nadawać ostrzeżenia, bądź pochwały.

3. Należy stosować się:

- do poleceń, próśb i decyzji moderatorów.

 

VII. Łamanie regulaminu

 

1. Jeżeli jakakolwiek osoba dopuści się złamania niniejszego regulaminu, mogą zostać zastosowane wobec niej działania porządkowe takie jak:

- Przyznanie ostrzeżenia.

- Usunięcie tematu, bądź wiadomości.

- Usunięcie konta z forum

- Uniemożliwienie czytania i korzystania w jakikolwiek sposób z forum poprzez zablokowanie konta bądź adresu ip.


 

 • Like 4
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.