Jump to content

Regulamin działu "GIEŁDA"


marek_z_81

Recommended Posts

1. Dział „Giełda” służy do bezpłatnego zamieszczania niekomercyjnych ogłoszeń o tematyce akwarystycznej i przeznaczony jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu, którzy nie prowadzą sprzedaży w celach zarobkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

1a. Aby dodać ogłoszenie w dziale Sprzedam należy mieć min. 50 napisanych postów na forum.

1b. Dodane ogłoszenie w dziale Sprzedam musi zostać zatwierdzone przez moderatora.

2. Dział "Giełda" jest jedynym miejscem na stronach internetowych powiązanych z serwisem PSMP „Klub Malawi”, w którym można się ogłaszać. Ogłoszenia należy umieszczać w odpowiednich kategoriach.

3. Korzystanie z działu "Giełda" jest równoznaczne z akceptacją zasad wynikających z niniejszego Regulaminu, do przestrzegania których zobowiązuje się ogłoszeniodawca.

4. W dziale „Giełda” obowiązuje zasada, zgodnie z którą w jednym ogłoszeniu zamieszcza się ofertę, dotyczącą pojedynczego przedmiotu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się odstępstwo od powyższej zasady, a powyższe może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy oferta dotyczy:
a) układu haremowego lub stada ryb jednego gatunku,
b) kompletnego sprzętu (np. zestaw akwarystyczny, filtry z wkładami, zestaw świetlówek).

5. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której dany przedmiot jest oferowany równocześnie w ramach dwóch ogłoszeń, o których mowa w punkcie 4 niniejszego Regulaminu. Zabrania się również dublowania ogłoszeń tzn. wystawiania danego przedmiotu w przypadku, gdy w dziale „Giełda” znajduje się już ogłoszenie oferujące ten przedmiot.

6. Za treść ogłoszenia odpowiedzialność ponosi wyłącznie ogłoszeniodawca, niemniej jednak publikowane treści nie mogą naruszać powszechnie akceptowalnych norm, a dodatkowo forma w jakiej oferowane są przedmioty powinna spełniać określone wymogi, o których mowa w punkcie 7 Regulaminu.

7. Ogłoszenia muszą obligatoryjnie zawierać następujące informacje:
a) zwięzły temat (tytuł), który jednoznacznie określa przedmiot ogłoszenia oraz pozwala zorientować się, co jest oferowane bez konieczności przeglądania ogłoszenia,
b) opis przedmiotu (należy możliwie szczegółowo opisać oferowany przedmiot – w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej oferowanego gatunku, wiek, wielkość, ilość osobników oraz układ płci, a także wskazanie czy ryba pochodzi z odłowu, czy jest to pokolenie hodowlane oraz jakie jest źródło pochodzenia (hodowla własna/zakup w sklepie zoologicznym/zakup w znanej hodowli). W przypadku sprzętu akwarystycznego należy podać nazwę producenta i dokładne oznaczenie modelu, stan techniczny oferowanego przedmiotu, wskazanie czy produkt jest nowy, a jeżeli jest używany, to czy pozostaje objęty gwarancją, podać inne informacje charakteryzujące oferowany przedmiot np. kolor),
c) sposób odbioru przedmiotu (osobisty/wysyłka),
d) dane kontaktowe ogłoszeniodawcy, które umożliwią nawiązanie kontaktu (np. numer telefonu, adres poczty elektronicznej e-mail, numer komunikatora internetowego),
e) w przypadku oferty sprzedaży wymagane jest określenie proponowanej ceny (w tym sprecyzowanie czy cena jest stała, czy może być negocjowana) oraz doprecyzowanie, czy cena dotyczy pojedynczej sztuki, kompletu, zestawu, układu ryb, stada itp.

8. Zaleca się umieszczanie fotografii oferowanego przedmiotu.

9. Fakultatywnie dopuszczalne jest zamieszczanie w treści ogłoszeń linków do innych portali, na których zostało opublikowane ogłoszenie zawierające oferowany przedmiot (w tym również do serwisów aukcyjnych).

10. Umieszczenie ogłoszenia z naruszeniem zasad, o których mowa powyżej skutkuje jego natychmiastowym usunięciem wraz z powiadomieniem ogłoszeniodawcy o tym fakcie za pośrednictwem narzędzia PM (prywatna wiadomość).

11. Po sfinalizowaniu transakcji należy niezwłocznie usunąć ogłoszenie zamieszczone w dziale „Giełda”. Niezależnie od powyższego, ogłoszenia są automatycznie usuwane przez moderatorów dzialu po upływie 1 miesiąca od dnia ich publikacji.

12. Ogłoszeniodawca ma możliwość edytowania treści znajdujących się w ogłoszeniu zamieszczonym w dziale „Giełda”.

PSMP „Klub Malawi” nie ponosi odpowiedzialności za zgodność opisywanego przedmiotu ze stanem faktycznym oraz za przebieg transakcji z ogłoszeniodawcą, a także za wiarygodność osób zamieszczających ogłoszenia. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
  • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
  • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
  • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
  • @pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę. Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer. Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu? Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim. Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę Tylko czy ta rura jest potrzebna? Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?  
  • Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat. Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.
  • Moja wpłata nie dotarła? @yaro sprawdź proszę
  • Myślę, że na dobry początek 4 gatunki to będzie dobry wybór. Obsada też dość oryginalna, także będzie na co patrzeć. Po jakims czasie sam oceniasz czy ilość ryb jest wystarczająca. Przy świeżym zbiorniku też nie ma co szarżować z ilością ryb wpuszczonych na początek, bo zalążki biologii łatwiej to zniosą. Oczywiście ustalanie ilość gatunków bez wspomnieniu, a liczebności osobników poszczególnych gatunkow jest mocno umowna bo można próbować z więcej niż jednym samcem i większą ilością samic, a można docelowo celować w jednego samca i np 2 samice. Ja zdecydowanie wolę jak moje ryby mają przestrzeń życiową i w zamian częściej mogę obserwować ich naturalne zachowania. Mocno przerybione zbiorniki to jakoś nie moja bajka (oczywiście w Twoim przypadku przy racjonalnej ilości ryb w obrębie gatunku nie ma mowy o przerybieniu). Tysiąc litrów to już kawał szkła i super możliwości, choć wiadomo litrów zawsze będzie za mało i to myślenie, że jakbym tu dorzucił 50cm, a tam 20 oooo wtedy to by dopiero było Sam jestem na etapie wybierania obsady (można powiedzieć, że ta się już nawet wyklarowała), z tą różnicą, że zbiornik o 400l większy, od Twojego, a w planach pierwsze podejście do drapieżników. Zobaczymy jak ta przygoda się potoczy. Tobie też życzę powodzenia
  • Jak to mówią "nie znam się, ale się wypowiem"  @TomekT jak wiesz sam jestem na podobnym etapie rozmyślań. Przeczytałem cały wątek Iquitosa o jego akwarium i doszedłem do wniosku, że Mylochromisa trzeba byłoby hodować z naprawdę spokojnymi gatunkami. Sam nad nim mocno się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że jakikolwiek typowy, średniej wielkości drapieżnik to już będzie dla tego gatunku zbyt wielkie obciążenie. W. Sierakowski w książce również wspomina o wyjątkowej delikatności tego gatunku. Jeśli chodzi o dodawanie L. Caeruleus to odpuściłbym po prostu ze względu na to, że wg mnie szkoda pakować tak rozpowszechnionej ryby do obsady, która składa się z tak nieczęsto spotykanych okazów. Ja bym stawiał na zestaw: D. Strigatus, S. Tolae, L. Lethrinus oraz P. Milomo  P. Milomo wygląda super  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.