Deszczowni też nie ma sensu zakładać bo znacznie tłumi ruch wody. Zostaw samą rurkę skierowaną ku górze aby zrobić ruch powierzchni wody. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
U mnie ten moduł wisi 12-15 cm nad dnem. Mam zamiar spuścić wodę do tej wysokości wysuszyć i dopiero kleić do suchej powierzchni. I będę kleił do spienionego pcv bo bo mam zamontowane na tylniej ścianie. Od góry przed wypłynięciem chroni wzmocnienie a przód kamienie. Z racji tego że musiałem to jakoś unieruchomić na okres świąteczny wygląda to tak: Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
@jaras Nie nie kleiłem ale jest pare tematów na forum gdzie był polecany. Tak jak pisałem u mnie ten moduł będzie kamieniem dociśnięty. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
Wkleić mam zamiar klejem Juwel Conexo i do szyby docisnąć istniejącą aranżacją. Teraz jest moduł odklejony i dociśnięty, tymczasowo działa ale dla spokoju chce przykleić. Moduł był przyklejony tylko pomyliłem klej z sylikonem i odpadł. Myślę że da rady. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
Witam Z racji tego że muszę wyciągnąć z działającego zbiornika w/w moduł z powodu odklejenia od ściany mam chęć zmiany jego koloru. Ponieważ jest to moduł na którym opiera się cała filtracja chciałbym przeprowadzić całą akcję w okresie od 6 do 8 godzin mam pytanie. Czy istnieje jakaś farba lub coś innego co schnie szybko i można spokojnie z powrotem włożyć do zbiornika i nie zaszkodzić biologi i rybom. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
Właśnie te są pod tym względem dobre. Bardziej chodziło mi o pompę typu Aqua Nova N-RMC i podobne. Bardzo lubią po jakimś czasie przeciekać na uszczelnieniu korpusu. Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czy w tamtej szafce zmieścisz korpusy ale ja mam i sobie chwalę. Pierwszy korpus jako mechanik czyszczę co dwa trzy tygodnie bez rozlanej ani kropli wody. Jedynie co to zwróć uwagę na pompę bo te co są najczęściej polecane lubią z biegiem czasu przeciekać. Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
Koledze chodziło raczej o to że puściło uszczelnienie na łączeniu korpusu pompy. W tych pompach nic się nie skręca na siłę chyba że połączenia węży. Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Niestety wszelkie tego typu pompy mają po jakimś czasie problem z przeciekaniem. I dlatego niby jest napisane (choć nie zawsze) że mogą pracować poza wodą to jednak stworzone są do pracy w zanurzeniu. Ja miałem podobny przypadek z aqua novą. Wykonanie identyczne jeden oring jako uszczelnienie. Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja też mam narurowca w jeszcze mniejszym bo 200l baniaku. I widzę same plusy bo jest zero sprzętu w akwarium, no za wyjątkiem rurki zasysu i ewentualnie grzałki. A tak na marginesie raczej żadna kaskada mechanicznie nie ogarnie baniaka. Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka