Jump to content

Sterownik led LedDimmerPro V5


RomanoLindano

Recommended Posts

Witam

Kolejna wersja sterownika (V5) jest już w sprzedaży. Zamówienia z przedsprzedaży zostały wysłane.

Dla tych którzy nie znają sterownika: https://sklep.palabras.pl/sterownik/59-leddimmerpro.html

Jakie są zalety tej wersji?
- 7 kanałów po 3A - można zrobić sporą lampę
- zasilanie 9V-38V - można podłączyć moduły, power LED
- aplikacja na sterowniku (przez przeglądarkę) - nic nie trzeba instalować
- automatyczna aktualizacja - zarówno firmware jak i aplikacji
- do 250 punktów wykresu (o 50 więcej niż w poprzedniej wersji)
- mniejsze wymiary sterownika
- niższa cena niż V4 (120 zł, 150 zł z czujnikiem temperatury)

Aplikacja w przeglądarce wygląda podobnie jak ta do wersji V4. Aplikacja będzie uzupełniana o kolejne funkcje.
- eksport i import plików ustawień - musiałem chwilowo wyłączyć
- tłumaczenie na inne języki - zostanie przywrócone

Poza tym planuję rozwój serwisu w którym będzie można podglądać dane ze sterownika (temperatura - jeżeli jest czujnik temperatury, moc oświetlenia) lub nawet wysyłać polecenia do sterownika.

Jak zwykle czekam na Wasz odzew. Chętnie dowiem się co w oprogramowaniu można zmienić aby sterownik był dla was jak najbardziej użyteczny.

Pozdrawiam
Romek

 • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Wydałem kilka wersji aplikacji. Sterownik zaktualizuje się automatycznie w ciągu 24 godzin lub po restarcie (chwilowym odłączeniu zasilania).
Aktualna wersja 5.0.5.

Dodałem możliwość zapisania i wczytania ustawień do/z pliku, poprawiłem instrukcję, zaktualizowałem stronę Palabras.pl, dodałem możliwość zmiany wersji językowej w aplikacji (jest angielski i w dużej części niemiecki). 

W tej chwili są już chyba wszystkie funkcje, które były w V4. Jeżeli czegoś brakuje, to dajcie znać.
Planuję rozwój aplikacji i na pewno będzie trochę zmian. Chciałbym jeszcze to trochę uprościć. Ale na razie muszę odpocząć, bo ostatnio programowałem jak szalony. :)

 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Nie upominacie się o rabaty :)
Od dziś powinny działać dwa:
5% - jeżeli masz jakąś wcześniejszą wersję sterownika (zamówienie na te same dane)
15% - dla członków Klubu Malawi (mających opłacone składki)
Kody rabatowe można samodzielnie dodać przy składaniu zamówienia (w koszyku).

Edited by RomanoLindano
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Czy sterownik obsłuży oświetlenie zbudowane z modułów led. Interesuje mnie ustawuenie cyklu dzień i noc z włączeniem lampy i jej rozjaśnieniem w zakresie ustawionego czasu a później sciemnieniem i wyłączeniem lampy. Do wysterowania dwie belki led na modułach samsung 5630.z góry dzieki za odpowiedź

 

3 godziny temu, Jaras1971 napisał:

Czy sterownik obsłuży oświetlenie zbudowane z modułów led. Interesuje mnie ustawuenie cyklu dzień i noc z włączeniem lampy i jej rozjaśnieniem w zakresie ustawionego czasu a później sciemnieniem i wyłączeniem lampy. Do wysterowania dwie belki led na modułach samsung 5630.z góry dzieki za odpowiedź

Każda belka z osobna

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Wczoraj uruchomiłem w końcu...

sterownik.thumb.png.90daf1a1c5b9448def5bc076d087e6ad.png

Chyba jedyna wada to wejście USB do urządzenia. Jest zdecydowanie za małe. Dwa kable w ogóle nie da się podłączyć, trzeci musiałem trzymać żeby przeprowadzić proces konfiguracji.

Nie rozumiem też miesięcy i dni tygodnia, podejrzewam, że klikając na dany dzień lub miesiąc mogę ustawić inne opcje oświetlenia?

Oprogramowanie jest dość intuicyjne. Po chwili zabawy udało się dogadać i wczorajsze wygaszanie światła to było coś pięknego. Do tej pory miałem zegary. Dodatkowo gdy było tuż przed północą, akwarium wyglądało majestatycznie :) Takiego efektu na listwie led (sterowanej dotychczas pilotem) nie dało się uzyskać. Na najmniejszą moc świeciło zdecydowanie za mocno! Gdy będę zamieniał aranżację na malawi to niebieski chyba ustawie na całą noc na około 5-10%. W końcu będzie vyjepane oświetlenie nocne. Dla mnie bomba. Jeszcze 10-15 lat temu ile trudu i pieniędzy trzeba było wydać, żeby nawet nie podobny efekt uzyskać. 

Dziękuje producentowi!

Link to comment
Share on other sites

Producent bardzo dziękuje za pozytywną recenzję i uwagi. :)

W najnowszej wersji oprogramowania użycie USB nie jest już konieczne. Sterownik po podłączeniu do zasilania jeżeli w ciągu 30 sekund nie uzyska połączenia z siecią WiFi, to przechodzi w tryb AP, czyli wystawia swoją sieć (LedDimmerProV5) do konfiguracji WiFi. Skonfigurować można przez stronę ldp.palabras.pl lub wejść na adres 192.168.1.1 (będąc podłączonym do sieci sterownika) i tam będzie aplikacja sterownika z dodatkową opcją do konfiguracji WiFi.

Niestety nie zdążyłem jeszcze uaktualnić instrukcji. A to dlatego, że od początku stycznia (gdy wyszedł sterownik) wydałem już 14 wersji aplikacji. Wychodzi mniej więcej wersja co 3 dni. Więc możecie sobie wyobrazić ile czasu spędzam przy komputerze.

W ostatniej wersji doszła jeszcze opcja zdalnego dostępu. Pozwala na dostęp do sterownika z dowolnej przeglądarki na świecie. Niestety nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna. Na razie działa na zasadzie serwisowej, tzn z jednej strony trzeba wejść do aplikacji sterownika i uruchomić zdalny dostęp (działa tylko przy włączonej przeglądarce, zamknięcie przeglądarki zamyka dostęp). Z drugiej strony można w konsoli tekstowej wydać polecenie do połączenia (trzeba znać numer seryjny sterownika). Docelowo będzie to uproszczone i będzie można włączyć dostęp na stałe (będzie oprogramowane na sterowniku). Będzie można wtedy wejść na stronę z aplikacją sterownika (np. ldp.palabras.pl/v5 - ale jeszcze nie działa) i zalogować się do swojego sterownika.

Żeby połączyć się do sterownika kolegi należy: 
- kolega otwiera aplikację sterownika i na stronie podsumowania włącza zdalny dostęp
- my wchodzimy na swój sterownik i w oknie konsoli tekstowej wpisujemy "ws|open|NRSERYJNY" gdzie za "NUMERSERYJNY" podajemy numer seryjny sterownika kolegi (jest na stronie podsumowania)
- od tego momentu nasza aplikacja wysyła komendy do sterownika kolegi i wszystko możemy robić, ale może działać trochę wolniej (zdarza się że się zawiesi, jeżeli jest niestabilne połączenie)
- w tym czasie kolega powinien powstrzymać się od zmian w sterowniku, tzn zostawić aplikację na oknie podsumowania, inaczej może się zrobić niezły bałagan :)
- sesję kończymy poprzez komendę "ws|close" w konsoli tekstowej lub zamykając okno (zakładkę) przeglądarki

Na razie zdalny dostęp działa trochę jako proof-of-concept. Jeszcze nad tym pracuję, ale jeżeli macie problemy z ustawieniami to mogę się podłączyć i pomóc.

Mam jeszcze mnóstwo pomysłów na fajny rozwój sterownika i dodatkowe funkcje. Na pewno będzie jeszcze sporo nowych wersji oprogramowania.

Aha, na razie sterownik aktualizuje się automatycznie, ale ponieważ robi to o nieokreślonej godzinie, więc najbliższa wersja będzie jeszcze automatyczna a dalej trzeba będzie wyzwolić aktualizację ręcznie z okna "O programie" tam gdzie są opisane zmiany. Pozwoli to kontrolować wam kiedy sterownik ma się aktualizować i kontrolę tego czy prawidłowo pracuje po aktualizacji.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hej, też macie tak, że na ostatnim etapie wygaszania jest moment, że święci jeszcze w miarę jasno i nagle gaśnie? Mam tak, że o 00.00 jest 16%, o 02.00 0% I ten ostatni skok jest jakos mocno zauważalny gdy w pokoju jest ciemno.

Poza tą jedną rzeczą jest bomba ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.