Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 #51 Opublikowano 27 Listopada 2016 Godzinę temu, michal_j napisał: - czy jest możliwość, żeby dało się zmieniać kolor w kanale RBG dla istniejącej kropki ? chodzi mi o to, że jeśli mam jakiś punkt dla którego wybrałem dany kolor a chciałbym go zmienić to muszę usunąć ten punkt i dodać nowy ze zmienionym kolorem, nie dałoby się zrobić tak, że najeżdżam na ten punkt i zmieniam barwę w polu wyboru koloru ? Podpisuję się pod tym.
kris19 Opublikowano 1 Grudnia 2016 #52 Opublikowano 1 Grudnia 2016 Panowie czy ktoś mi może powiedzieć jak właściwie wgrać firmware do sterownika ? Mam programator USBASP, ściągnąłem soft Zadig i zainstalowałem sterowniki do usbasp ale nie pojawił mi się żaden nowy port COM przez który aplikacja PALABRAS miałaby wgrać firmware. Czy trzeba coś jeszcze zrobić?
luki174 Opublikowano 1 Grudnia 2016 #53 Opublikowano 1 Grudnia 2016 A czy cały sterownik wszedł Ci w stan programowania? Musisz, gdy go podłączasz do komputera odłączyć go od zasilania, trzymać cały czas przycisk na obudowie i dopiero wtedy podłączyć. Będzie Ci kontrolka mrugała chyba podwójne mrugnięcie co ok. 2sekundy
kris19 Opublikowano 1 Grudnia 2016 #54 Opublikowano 1 Grudnia 2016 Ale co mam podłączyć trzymając przycisk ? Zasilanie ? Czy kabelek do programatora USBASP ? Odłączyłem wtyczkę z zasilaniem i nacisnąłem przycisk. Cały czas trzymając przycisk włożyłem wtyczkę zasilającą. Trzymałem chyba ze 20 sekund i nic.
luki174 Opublikowano 1 Grudnia 2016 #55 Opublikowano 1 Grudnia 2016 Nieee, przycisk trzymasz, podłączasz wtedy cały sterownik pod programator USBASP i do komputera, zasilania w ogólne nie podpinasz
RomanoLindano Opublikowano 2 Grudnia 2016 Autor #56 Opublikowano 2 Grudnia 2016 @kris19: przeczytaj opis z instrukcji obsługi. Powinno być wszystko jasne. Sposób programowania zależy od tego którą wersją firmware masz. Od wersji 2.3 (jak dobrze pamiętam) można już wgrywać po USB. Zaktualizowanie do 2.3 wymaga programatora USBASP. @michal_j, @Pleziorro Uwaga jak najbardziej słuszna i jak tylko znajdę trochę czasu, to się za to wezmę. Ciężko mi ostatnio wygospodarować czas na zmiany w programie, bo strasznie dużo sterowników się sprzedaje (nie mówię, że to źle ). Może po świętach będzie trochę więcej luzu.
kris19 Opublikowano 2 Grudnia 2016 #57 Opublikowano 2 Grudnia 2016 @RomanLindanoNiestety ale w instrukcji nie znalazłem procedury update firmware. Mam aktualnie firmware 2.1 i muszę podnieść go za pomocą tego konwertera USBASP ale Twój program wymaga portu COM, natomiast Zadig instaluje drivery do tego konwertera jako urządzenia USB. Wyjaśnij proszę krok po kroku jaka jest procedura albo podeślij jakiś manual. Odłączyłem sterownik od zasilania, trzymając wciśnięty przycisk podłączyłem do konwertera i dioda mrugnęła tylko raz i później nic. Jak puściłem przycisk to dioda zaświeciła się na stałe. Nie wykryło mi żadnego nowego portu COM. Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
kris19 Opublikowano 5 Grudnia 2016 #58 Opublikowano 5 Grudnia 2016 Czy ktoś z kolegów updateował soft z wersji 2.1 w górę i byłby chętny mi pomóc ?
michal_j Opublikowano 5 Grudnia 2016 #59 Opublikowano 5 Grudnia 2016 (edytowane) http://forum.palabras.pl/index.php?topic=58.0 miałem ten sam problem, zrób to co w pierwszym poście, u mnie pomogło .. odinstaluj wszystkie sterowniki jakie zainstalowałeś i potem : "Pobieramy aplikację ze strony:http://zadig.akeo.ie Nie wymaga ona instalacji. Uruchamiamy, podłączamy programator USBASP. Następnie wybieramy z rozwijanej listy USBASP a poniżej sterownik "libusb-win32". Klikamy "Install Driver" i czekamy chwilę. Gotowe!" potem odpinasz sterownik od zasilania i podłączasz programator USBASP do złącza w sterowniku i do kompa i jedziesz Edytowane 5 Grudnia 2016 przez michal_j
kris19 Opublikowano 6 Grudnia 2016 #60 Opublikowano 6 Grudnia 2016 michal_j to wszystko robiłem, tylko dalej mi nikt nie odpowiedział co się powinno stać po podpięciu sterownika do programatora USBASP. Czy w Windowsie pojawia się jakiś nowy port COM, który później wybiera się w programie LedDimmerPro żeby wgrać firmware ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się