RomanoLindano Opublikowano 13 Października 2016 Autor #21 Opublikowano 13 Października 2016 Wyszła nowa wersja firmware i aplikacji. Tak jak pisałem można już będzie wgrywać nowe wersje oprogramowania na sterownik bezpośrednio przez USB, ale niestety żeby wgrać pogram podstawowy (bootloader) potrzeba po raz ostatni użyć programatora USBASP. Następnie będzie już można wgrywać uaktualnienia bez zbędnych komplikacji. Wiem, że to kiepskie rozwiązanie, że jednak programator jest potrzebny ten ostatni raz, ale nie dało się tego inaczej zrobić. Wiem, że znajdą się chętni do przeprogramowania sterownika (tym bardziej, że w najbliższym czasie nowe wersje oprogramowania będą się pojawiały dosyć często). Proponuję, żeby te osoby co nie mają programatora dogadały się z kimś kto ma i użyje go po raz ostatni. Można programator odsyłać do kolejnych osób (za zwrotem kosztów). Ostatni w kolejce może wystawić programator na Alledrogo Przeprogramowanie przeze raczej nie wchodzi w grę, bo musiałbym doliczyć jakieś koszty obsługi (i przesyłkę w obie strony), więc taniej będzie kupić programator. W tej wersji oprogramowania jest już możliwość testowania oświetlenia, ale na razie tylko poprzez komendy z konsoli. W najbliższym czasie będę dorabiał do tego interfejs użytkownika. Osoby, które na to czekają mają więc czas na zaktualizowanie firmware w swoich sterownikach. Pozdrawiam Romek
spiochu Opublikowano 13 Października 2016 #22 Opublikowano 13 Października 2016 Programator na 5 czy 3,3V? 16 zł z przesyłką na allegro. 1,13$ u chińczyka tylko trzeba czekać na dostawę.Ktoś z Wawy posiada? Czy może chciałby potem ode mnie odkupić po kosztach Jak by co chyba wezmę u skośnookiego Tym bardziej, że oprogramowanie nie ma jeszcze wszystkich funkcji. Wysłane z telefonu
RomanoLindano Opublikowano 13 Października 2016 Autor #23 Opublikowano 13 Października 2016 (edytowane) Programator na 5V. No i oczywiście dotyczy to tylko sterowników w wersji 2. Te w starej dużej obudowie nie mają możliwości wymiany oprogramowania. Edytowane 13 Października 2016 przez RomanoLindano
aurban6 Opublikowano 13 Października 2016 #24 Opublikowano 13 Października 2016 Mogę użyczyć programatora (kupiony u Romka) jakby co to wezmę do Pokrzywnej to się podzielicie.Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
spiochu Opublikowano 14 Października 2016 #25 Opublikowano 14 Października 2016 Super. Jakoś się dogadamy. Wysłane z telefonu
RomanoLindano Opublikowano 18 Października 2016 Autor #26 Opublikowano 18 Października 2016 Z aktualnej partii sterowników zostało 20 szt. Są już przygotowane i wysyłane od ręki. Następna partia w przygotowaniu. Zmieni się trochę obudowa (będzie trochę szersza). W elektronice zmiany tylko kosmetyczne: - poprawiony czujnik baterii (aktualnie czujniki wykazują zaniżony poziom baterii) - poprawione wykrywanie podłączenia kabla USB (teraz potrafi czasami piszczeć przy podłączeniu jakby kabel był podłączany i odłączany) - zmieniony czujnik temperatury (nowy czujnik może być dużo częściej odczytywany, aktualny jest odczytywany raz na 5 sekund ze względu na wolny odczyt, nowy może być odczytywany do 10 tyś razy na sekundę, ale jest trochę mniej dokładny) - zmienione tranzystory sterujące na mocniejsze Aktualnie dopracowuję oprogramowanie dla nowej wersji oraz obudowę. Prawdopodobnie nie będzie już uchwytów do sterownika, bo nie cieszą się wielkim powodzeniem. W nowej wersji oprogramowania planuję też udostępnić w końcu podgląd światła na żywo w akwarium. Nowe oprogramowanie będzie kompatybilne ze starszymi sterownikami (w wersji 2) i będzie je można wgrać na sterownik (już po kablu USB). Ostatnio wypuszczona wersja aplikacji zawiera kilka zmian. Sterowniki USB i instrukcja są dostępne po uruchomieniu głównego okna aplikacji (nie trzeba oddzielnie pobierać). Nie wiem w jakim czasie wyrobię się ze zmianami w programie, więc może być krótka przerwa w dostępności sterowników. No i na koniec smutna wiadomość. Nowe sterowniki będą droższe o około 20%. Niestety produkcja automatyczna nie jest tania (za to jakość wyższa). Ostatnie 20 sztuk w takiej cenie jak do tej pory.
darkon Opublikowano 18 Października 2016 #27 Opublikowano 18 Października 2016 Takie małe pytanie. Zanabyłem programator, skąd pobrać nowe oprogramowanie do syerownika?Wytapatalkowane
egon44 Opublikowano 18 Października 2016 #28 Opublikowano 18 Października 2016 17 minut temu, darkon napisał: Takie małe pytanie. Zanabyłem programator, skąd pobrać nowe oprogramowanie do syerownika? Po instalacji sterownika w komputerze,w menu aplikacji ściągasz chyba najnowsze oprogramowanie...
szczep85 Opublikowano 21 Października 2016 #29 Opublikowano 21 Października 2016 (edytowane) Gdyby ktoś chciał programator to mam na zbyciu tanio oddam... Już nie ma Edytowane 21 Października 2016 przez szczep85
RomanoLindano Opublikowano 31 Października 2016 Autor #30 Opublikowano 31 Października 2016 Pojawiła się kolejna wersja aplikacji. Można już testować oświetlenie (pojawił się nowy kafelek). Trzeba mieć firmware 2.3 lub wyższy (jest 2.5 aktualnie). Ustawione kolory można zapisać, ale nie można ich jeszcze użyć podczas programowania. Pracuję nad tym, ale idzie wolniej niż myślałem. Zrobiłem też drobną poprawkę związaną z kontrolą temperatury. Szczegóły w opisie zmian. Zaktualizowałem też mocno instrukcję użytkownika, więc jak by ktoś był ciekawy czemu sterownik piszczy i kiedy to zachęcam do zapoznania się (dostępna w głównym oknie programu). Pozdrawiam serdecznie Romek 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się