Ertos Opublikowano 31 Października 2019 #181 Opublikowano 31 Października 2019 Hej wszystkim nurtuje mnie jedno pytanie tak mocno, że aż nie mogę spać i postanowiłem napisać w tym temacie mianowicie chodzi o pompy CO i mechanika przed nią... Tak sobie myślę czemu filtrację mechaniczną stosuje się przed pompą ? Próbował ktoś Pompa >> Mechanik >> Biolog
Ertos Opublikowano 31 Października 2019 #182 Opublikowano 31 Października 2019 Hej wszystkim nurtuje mnie jedno pytanie tak mocno, że aż nie mogę spać i postanowiłem napisać w tym temacie mianowicie chodzi o pompy CO i mechanika przed nią... Tak sobie myślę czemu filtrację mechaniczną stosuje się przed pompą ? Próbował ktoś Pompa >> Mechanik >> Biolog
Bartek_De Opublikowano 31 Października 2019 #183 Opublikowano 31 Października 2019 Żeby chronić pompę przed piaskiem, ale to moje zdanie. Są opinie, że piasek pompie nie zaszkodzi, ja jednak wolę dmuchać na zimne. Kiedyś już była na ten temat dyskusja.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
miron.dmt Opublikowano 1 Listopada 2019 #184 Opublikowano 1 Listopada 2019 6 hours ago, Ertos said: Tak sobie myślę czemu filtrację mechaniczną stosuje się przed pompą ? Bo ktoś kiedyś tak zrobił a później wszyscy zaczęli powielać to rozwiązanie. Przesadna ochrona pompy nie ma sensu. W ten sposób tylko obniżamy sprawność pompy i utrudniamy sobie zalewanie pompy wodą przy każdej wymianie wkładów mechanika. Nie będę się rozpisywał bo faktycznie dużo już na ten temat było pisane.
Bysiu Opublikowano 20 Lutego 2021 #185 Opublikowano 20 Lutego 2021 (edytowane) Witam, chyba dorosłem do tego aby zrezygnować z kubełków i zrobić narurowca . Jednak mam parę pytań. Schemat filtra jest identyczny jak u marcin73m jedyną zmianą jest to, że rury będą 1 calowe zamiast 3/4. Pytanie czy cały filtr musi iść w jednej poziomej linii czy może być jak na rysunku pompa poniżej korpusów z mechanikiem i biologią? Oraz jaką pompę byście polecili do tego zestawu ? Edytowane 20 Lutego 2021 przez Bysiu 1
Bartek_De Opublikowano 20 Lutego 2021 #186 Opublikowano 20 Lutego 2021 Pompa może być niżej niż korpusy. Mogę Ci polecić Ibo Beta II 25/60 https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-energooszczedna-ibo-beta2-25-60-180-8643799929?utm_medium=app_share&utm_source=facebookWysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka 1
Syrach Opublikowano 20 Lutego 2021 #187 Opublikowano 20 Lutego 2021 (edytowane) Z bieżącej świeżej exploatacji mogę dodać iż rury 1 calowe przy powyższej pompie są super.. ale przewymiarowane, na podobny baniak mam kolego @Bysiu narurowca na 3/4 i takie samego czystym sumieniem mogę polecić. 1 cal choć wydajny, to wskazany do dużo większych baniaków. Skoro się sprawdza to po co przepłacać? Dodam: Iż posiadam pompkę polecaną przez kolegę @Bartek_De i choć nie jest bezgłośna na drugim biegu pobierającym 21w sprawdza się rewelacyjnie. Edytowane 20 Lutego 2021 przez Barszczyk 1
Bartek_De Opublikowano 20 Lutego 2021 #188 Opublikowano 20 Lutego 2021 Z bieżącej świeżej exploatacji mogę dodać iż rury 1 calowe przy powyższej pompie są super.. ale przewymiarowane, na podobny baniak mam kolego [mention=5569]Bysiu[/mention] narurowca na 3/4 i takie samego czystym sumieniem mogę polecić. 1 cal choć wydajny, to wskazany do dużo większych baniaków. Skoro się sprawdza to po co przepłacać? Dodam: Iż posiadam pompkę polecaną przez kolegę [mention=7984]Bartek_De[/mention] i choć nie jest bezgłośna na drugim biegu pobierającym 21w sprawdza się rewelacyjnie. Ta pompa jest zupełnie bezgłośna. Na 2 biegu pobiera 36W, czemu u Ciebie jest inaczej? Podejrzewam, że gdzieś w instalacji masz spore przewężenie. Moje rury to 32mm.Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
Syrach Opublikowano 20 Lutego 2021 #189 Opublikowano 20 Lutego 2021 Teraz, Bartek_De napisał: Ta pompa jest zupełnie bezgłośna. Na 2 biegu pobiera 36W, czemu u Ciebie jest inaczej? Podejrzewam, że gdzieś w instalacji masz spore przewężenie. Moje rury to 32mm. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka Dokładnie mam przewężenie i pewnikiem dzięki temu wynika pewien decybel. Wynika on z ograniczenia przepływu na rurze głównej podającej świeżą wodę, tak aby wymusić podniesienie wody do hydroponiki. Z drugiej strony zmniejszenie tym samym wartości poboru mocy jest ciekawym spostrzeżeniem.
darkon Opublikowano 21 Lutego 2021 #190 Opublikowano 21 Lutego 2021 Z drugiej strony zmniejszenie tym samym wartości poboru mocy jest ciekawym spostrzeżeniem.Raczej jest to objaw jakiegoś uszkodzenia pompy, albo miernik w pompie albo wirnik. Fizyka jest jedna, konkretna pracą potrzebuje dostarczenie konkretnej energii. Jeśli dźwięk dochodzi faktycznie z pompy, to masz problem z jej napędem, sprawna pompa tego typu jest praktycznie bezgłośnia i nawet trzymając na niej dłoń nie da się stwierdzić czy pracuje, zero wibracji. Wy-Tapatalkowane
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się