Skocz do zawartości

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2


stan

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Fruts napisał:

Czy dla pompy i systemu ma znaczenie że będzie tylko trochę poniżej tafli wody? Pompa się nie zamęczy? 

Jeśli układ będzie dobrze odpowietrzony to nic pompie nie będzie,  aczkolwiek najlepiej jest budować cały układ pod akwarium, ułatwia to zalewanie (woda spada grawitacyjnie)

Jeśli chodzi o sklep to ten z linku jest spoko. Pvc zawsze podaje się w mm. 25mm=3/4 32mm=1"

Mogę polecić jeszcze te sklepy

https://sklep.wodbud.com.pl/pl/c/Rury-i-ksztaltki-PVC-U-do-klejenia/247

https://www.belio.pl/k300,akwarystyka-morska-hydraulika-pvc.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fruts napisał:

3.troche luźniej związana z tematem, po co stosuje się pruline na wodę z filtra ro? Filtr ro przecież obniża pH to po co takie medium filtracyjne?

Purolite (bo o to chyba pytasz) stosujemy by obniżyć azotany. Tutaj masz trochę informacji.

http://forum.klub-malawi.pl/topic/13232-blok-absorbera-azotan%C3%B3w-no3-na-purolite-a520e/

Większość producentów pvcu stosuje jednostki metryczne. Choć w castoramie albo leroy spotkałem też calowe.

 

Edytowane przez wędrowycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek_De napisał:

Jeśli chodzi o sklep to ten z linku jest spoko. Pvc zawsze podaje się w mm. 25mm=3/4 32mm=1"

Żeby jakiś uczniak nie wykorzystał Twojego skrótu myślowego w szkole :), to:
1" = ~25,4mm 

Edytowane przez wędrowycz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, 

Czy do baniaka 450l wystarczą po dwa korpusy na biologię i dwa mechaniki czy lepiej będzie dać 4 z biologią(chodzi mi o Matrix od spodu z grysem koralowym na górze tak jak na filmiku, ewentualnie ile tego Matrixa wychodzi na jeden korpus?) I do tego pompa ibo beta 25-40 czy 25-60 będzie lepsza? Chodzi mi o to zeby w akwarium było jak najmniej sprzętu więc zadnego kubła nie chciałbym już dodawać

Edytowane przez Ziajka25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ziajka25 napisał:

Witam, 

Czy do baniaka 450l wystarczą po dwa korpusy na biologię i dwa mechaniki czy lepiej będzie dać 4 z biologią(chodzi mi o Matrix od spodu z grysem koralowym na górze tak jak na filmiku, ewentualnie ile tego Matrixa wychodzi na jeden korpus?) I do tego pompa ibo beta 25-40 czy 25-60 będzie lepsza? Chodzi mi o to zeby w akwarium było jak najmniej sprzętu więc zadnego kubła nie chciałbym już dodawać

Pompę daj 25-60, jest mocniejsza. Co do korpusów to nie bawiłbym się w 4 tylko dał 3 równolegle, jak na fotce ponizej.

5ab4ec62ad6ab_000169.jpg.c51c67d2295b7c3fb8d44b8b77eecc14.thumb.jpg.c554af68cd05c2ad3e98d9833a5f2c34.jpg

Zdjęcie: @marcin73m

A w ogóle to tu masz bardzo fajny temat

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z zgodnie z wytycznymi @stan'a w wersji którą powyżej opisał @Bartek_De.

Jedyna różnica że mam 2 korpusy na chemię równolegle. Polecam to rozwiązanie na pompie 25-60.
W stelażu głębokim na 50 cm zmieścisz bez problemów. Pierwsza idealnie cicha i wydajna filtracja.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.