Skocz do zawartości

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przykładu montażu narurowca mocowanego do ściany. Skłaniam się do takiego rozwiązania u mnie. 
Nie wiem czy dokładnie to masz na myśli, zobacz tu

http://forum.klub-malawi.pl/topic/21911-filtracja-narurowa-na-%C5%9Bcianie-fotrorelacja/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartek_De napisał:

Nie wiem czy dokładnie to masz na myśli, zobacz tu

http://forum.klub-malawi.pl/topic/21911-filtracja-narurowa-na-%C5%9Bcianie-fotrorelacja/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To już kiedys widziałem. Ale dzięki, bo nie moglem znaleźć teraz tych zdjęć.

A przy okazji, w czym robicie projekty jak np. tu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Mam pytanie: czy można do takiego zestawu filtrów narurowych dodać wodę z ro. Widziałem na schematach w tym wątku, że wodę z ro ludzie podłączają za pompa. Tutaj pojawia się dla mnie kolejne pytanie czy pompa nie uszkodzi filtra ro gdyż może próbować przepchać wodę z systemu do filtra ro. Czy nie lepiej zamontować dojście wody to przed pompę?i kolejne jeżeli montujemy bezpośrednio do systemu narurowego dolewkę wody (ro) to z filtra ro to stosujesz tylko tłok zmiękczający wodę czy te dwa pozostałe również? I jak na filtrze ro dozować dolewanie się wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie które mam to, na jakiej średnicy zrobić układ? 3/4 czy 1'? I jakimi rurkami połączyć układ, klejonymi czy rozgrzewanymi?
Jeśli masz zgrzewarkę to rób na zgrzewanych z tym, że one mają grube ścianki i w porównaniu do klejonych są bardzo masywne. Jeśli chodzi o średnicę to może być 3/4 albo 1 cal. Polecam 1" będą mniejsze straty w przepływie. Porównaj sobie w sklepie jak wygląda 1" zgrzewane i klejone, będziesz miał jasność

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek_De napisał:

Jeśli masz zgrzewarkę to rób na zgrzewanych z tym, że one mają grube ścianki i w porównaniu do klejonych są bardzo masywne. Jeśli chodzi o średnicę to może być 3/4 albo 1 cal. Polecam 1" będą mniejsze straty w przepływie. Porównaj sobie w sklepie jak wygląda 1" zgrzewane i klejone, będziesz miał jasność

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za odpowiedź,

To mam jeszcze kilka pytań... Tak już jest że odpowiedz na jedno implikuje kolejne😉.

1. Czy dla pompy i systemu ma znaczenie że będzie tylko trochę poniżej tafli wody? Pompa się nie zamęczy?

2. Czy ma ktoś może sklep w którym kupowałam orurowanie do instalacji? Na forum polecano ten sklep ale on nie posiada rozmiarowki w calach i trzeba by to sztukowac https://www.pvcu.pl/rury-pvc-u-pn-10-c-45.html niechciap bym też się opierać tylko na Castoramie.

3.troche luźniej związana z tematem, po co stosuje się pruline na wodę z filtra ro? Filtr ro przecież obniża pH to po co takie medium filtracyjne?

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Fruts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.